Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Prehrana, recepti, ekologija /

kako napravit dobru tursku kavu

e sad cete se vi meni zene, majke, kraljice smijati ali meni ta turska kava nikako ne uspijeva..sva je neka vodenasta, bljutava ma nikakva. kakvi su vasi omjeri i u cemu je trik? [:sokiran] ja cijeli zivot pijem moku i poptuna sam neznalica, sada su rokovi, treba se ucit, pisat diplomski, ustajat rano i radit do kasno...pomagajteee [:smije]
2015 07 01
[:smije] [:smije] [:smije] [:smije] [:smije]
2015 07 01
[:hihot] [:hihot] [:hihot] [:hihot] ja ti ovako radim: na jednu šalicu (onu manju za tursku kavu) stavim dvije pune male žličice kave...
2015 07 01
prava turska kava (ja gledala babe u bosni [:hihot] ) se radi tako, da se u đezvicu prvo stavi 3 žličice kave, i kava se (bez vode) zapeče na štednjaku... da dobije onaj fini miris kave... posebno se zagrije voda u drugi loncic, i kad zakuha se prelije preko te zapržene kave.... dođe bas ona pjenica i odličnog je mirisa i ukusa [:hihot]
2015 07 01
a koji je omjer? meni se cini da uvijek to nekako zeznem [:znoji]
2015 07 01
3 zlice kave na jednu manju casu? [:sokiran]
2015 07 01
i mene zanima [:hihot]
2015 07 01
AnyMarie.....potpisujem........miris je fenomenalan[:zaljubljen]
2015 07 01
Zakuhaš džezvicu vode, odliješ u šalicu malo, otprilike trećinu, staviš kavu (2 žličice pune po šalici), promiješaš i to na vartu ponovno da se digne (kad dođe do vrha makneš s vatre i tako ponoviš još dva puta, znači zapečeš ju sveukupno 3 puta), vratiš trećinu vode iz šalice, promiješaš i to ti je prava turska kava. [:smijesi]
2015 07 01
..pa na jednu salicu jedna zlicica secera i dvije zlice kave..e sad zavisi kakve salice..ja na svoj loncic stavim cetri zlicice kave i super.. kad ti zakipi voda odlijes malo stavis kavu, vratis ostatak vode jos malo da prokipi i kad je gotova dodam zericu hladne vode...odstoji 2-3min...i to je to... [:poljubac]
2015 07 01
Any,upravo tako ja kuham....ne zaprzim ju bas svaki put,ali uvijek u džezvicu stavim kavu a sa strane vodu da prokuha i onda zalijem i da,ako nas je više uvijek ide žličica više od osoba za koliko kuhaš npr. 3 osobe tj. 4 žličice [:smijesi]
2015 07 01
Majazara,k'o da si mi sestra,u mojoj kuci se Tako pravi kafica,caça nece drugu ni popiti.Ali vazne su i salice iz kojih se pije,one znatno promijene okus. [:kesi] [:kesi]
2015 07 01
@vurbicm [:zaljubljen] [:zaljubljen] [:zaljubljen] to i je prava turčija [:zaljubljen]
2015 07 01