Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljubav, obitelj, djeca, psihologija /

Psihologija /

Psihijatar - iskustva

Naime, narucila bih se kod psihijatra. Zeljela bih da podijelite svoje iskustvo kod psihijatra sa mnom. [:smijesi] Nazalost, nemam novaca za privatnog psihijatra pa me zanima koja je razlika između privatnog il ovog drugog? Da li privatni puno bolje rade svoj posao? Sigurna sam da imam depresiju... da li znate hoce li mi psihijatar dati kakve tablete il samo razgovor?
2015 07 03
Ne brini naruči se svi su oni odgovorni imaju iskustva, uglavnom dobiješ osim toplog razumijevanja i terapiju, ovisi o kojoj vrsti depresije se radi. Bila sam u Splitu kod doktorice Milanović, definitivno jamčim da je "prva liga" Imaju oni iskustva. Vjerujem da je tako i u drugim gradovima.
2015 07 03
ako sama sebi ne pomognes nece ti niko moc, govorim iz iskustva. ako trebas razgovor mozes mi se obratit. drzavni psihijatri ce te nakljukat tabletama, mozda aliii mozda porazgovarat s tobom. [:zaljubljen] u svakom slucaju imas moju veliku podrsku.
2015 07 03
i ja sam bila kod iste dr, i nemam dobro iskustvo, ni lose naravno. ja sam sama uspila i sad sam ko nova [:smijesi]
2015 07 03
Bok, ja sam bila kod psihijatra. Prvi put kad sam došla, ženska me pitala kako sam itd. a ja sam joj prepričala što se sve dogodilo i što me sve muči itd dok je ona to neprestano pisala u kompjuter, možda je rekla koju tipičnu rečenicu koju ti svi okolo znaju govoriti pa ti da tablete i vidimo se sljedeći put. Sljedeći put dođeš, smiješ se i veliš da si puno bolje jer znaš da ionako nikakva korist od takve doktorice koja opet sve fino zapiše na kompjuter. Nikakvi duboki razgovori, ja sam njoj bila samo jedan od pacijenata, to je njoj posao, baš nju boli briga da mi pomogne, bila je to jedna starija baba koja je vjerojatno i sama imala svoje probleme i svog psihijatra. Sad bi i ja voljela čuti tuđa iskustva, možda dobijem nadu i probam ponovno posjetiti psihijatra [:zaljubljen]
2015 07 03
Sessistor, slažem se za samopomoć. Neće te svaki nakljukati tabletama, a i vrlo je bitno da terapiju prilagodiš sebi. Nije svaka tableta za svakoga, a Xanax se dijeli šakom i kapom. ( Tetka iz Švicarske mi radi u Codi, ustanovi za ovisnike i zgrozila se kada je pročitala članak o tome koliko Hrvata pije Xanax jer se kod njih on daje ovisnicima o heroinu koji se skidaju.. ) No smatram kako ti razgovor s osobom koju ne poznaješ (u ovom slučaju psihijatar, psiholog ) itekako može pomoći. Razgovor je uvijek najbolja terapija. Pokušaj biti optimističnija i ne prepuštaj se lošem osjećaju. Kad te uhvati, piši to na papir, slušaj opuštajuću glazbu, izađi van, možda da udomiš kućnog ljubimca ako nemaš? I sretno. :)
2015 07 03
Sessistor, molila bih te da ne globaliziraš na temelju svojih bliskih iskustava. To što ti govoriš uopće nije istina i da bi mogla to tvrditi, morala bi sve (kako ti kažeš) "državne" psihijatre obići. Zato ne pljuj po određenoj struci sa strane laičkog gledišta i subjektivnog iskustva.
2015 07 03
Draga javi se na vrijeme...možda ćeš morat i malo odležat. Ali ovi bolnički nisu ništa lošiji od ovih vjeruj. Imam u obitelji majku u sličnom stanju je bila. I Iskustvo sa teškom depresijom...gledala sam ga tri mjeseca. I izvukao se, tako da samo kreni što prije....jer u tešku depresiju vjeruj ne želiš past. Razgovori i tablete sigurno, sve zavisi u kojoj si fazi. Neke pošalju doma, neki ostanu malo..ali nemoj čekat dugo. Želim ti brz oporavak... [:poljubac]
2015 07 03
malo sam ispravila post..
2015 07 03
rasprodaja1234, svoje misljenje imam pravo izrec. govorim samo svoje osobno iskustvo, tri razlicita doktora i svaki je dao samo tablete
2015 07 03
Sessistor, naravno da imaš pravo reći svoje mišljenje temeljeno na vlastitom iskustvu, ali ne možeš reći da su svi takvi. Globalizirati za bilo što je besmisleno. Tako i ja znam nekoliko plavuša koje su intelektualno inferiorne u odnosu na prosjek pa mi nikad nije palo na pamet reći da su sve plavuše glupe. Eto, to je samo primjer koji je povezan s tvojom izjavom da će ju "državni" psihijatri kljukati tabletama i da će možda (ali možda) razgovarati s dotičnom. Noema113, slažem se s tobom. Na odlazak psihijatru gledaju kao da je to nešto loše. A najjači su oni koji imaju ideje o načinu "liječenja" anksioznosti i depresije na način: budi sretan/sretna, radi nešto, izlazi, itd. Da, da, to se baš tako liječi.
2015 07 03
tesko je prolaziti korz zivot na nacin da ne vjerujes u sebe, da si sama sebi ruzna, glupa, neprivlacna i da mislis da ce to tako ostati za cijeli zivot. tu su jos i financijski problemi. jednostavno se zatvaram u sebe, tesko mi je vise sklapat prijateljstva. tuzna sam i umorna od svega.. nemam vecih problema vec mnostvo sitnica, pa kad se pozalim nekome doma il decku onda "ne znam cijeniti stvari koje imam, umisljam si, ma proci ce te bla bla" a zapravo ne znaju sta se desava u mojoj glavi...
2015 07 03
Moj savjet je da krenes na psihoterapiju , ako ti to ne pomogne onda kreni kod psihijatra. [:poljubac]
2015 07 03
Rasprodaja1234 - A najjači su oni koji imaju ideje o načinu "liječenja" anksioznosti i depresije na način: budi sretan/sretna, radi nešto, izlazi, itd. Da, da, to se baš tako liječi. tocno to!!
2015 07 03
Erm, prije deset godina sam uslijed reaktivne depresije (smrt bliske osobe) išla kod pshijatra nekoliko mjeseci. Mogu i ja reći iz iskustva sa više različitih liječnika da je tableta ono što se u pravilu može dobiti i dobiva uredno već na prvom dolasku. Što nije nužno loše samo po sebi tj ne moramo odmah okarakterizirati kao negativno....ipak ti lijekovi imaju nekakvu svrhu, jel... [:zaljubljen] No primijetila sam da ne obraćaju mnogo pažnje na izrečeno. Par puta sam jednog liječnika zbog rastresenosti pitala što sam ono maloprije govorila i on je rekao doslovno: nemam pojma. [:hihot] [:hihot] [:hihot] [:hihot] Moja prva se zvala Zdenka Brumen Budanko, bila je malo starija i najbolja jer je bila najsućutnija i najviše je razgovarala,treća je bila neka koja se voljela naslikavati po novinama, Nataša -nekako-, a u sredini je bio lik koji nije uopće ništa slušao. [:hihot] [:hihot] Ali da sam htjela dilati tablete, mogla sam njega upotrijebiti kao izvor, majke mi. [:hihot] [:hihot] [:smije] Crnjak, al deset godina poslije se smijem ,evo. [:kesi]
2015 07 03
1 2