Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ostalo /

Razgovori /

majice smrde sto je to???

prije par dana osjetim neki uzasno cudni smrad i izvadim od dragog iz ormara robu i 3-4 CRNE majice smrde na neku neobjasnjivu kemikaliju.. roba je puno puta oprana i ne stavljam nikakve kemikalije u ormar [:boji] druge majice ne smrde, ali poprimaju lagano smrad tih crnih majica bojim se da to nisu one stetne kemikalije kojima bojaju tkanine u zemljama treceg svijeta pa nama tu uvaljuju za veliku cijenu taj otrov jedino mi je cudno sto prije nisu smrdile iako nisu bas ni mirisale pa se pitam mozda na ovim visokim temp pocela ta kemikalija smrdit [:boji]
2015 07 05
Ivana, meni se znalo događati kad perem tamnu odjeću i pretjeram s omekšivačem i deterdžentom, da mi ostane kao miris vlage u odjeći ako je nisam isti tren izvadili iz mašine. Mislim da je to kombinacija niže temperature pranja i kombinacija intenzivnih mirisa omekšivača i sredstava za pranje. Pa sam pripazila na količinu koju sipam u mašinu i vadim odjeću netom kad mašina završi s radom. Od tada nemam problema [:smijesi]
2015 07 05
može biti... ima ih dosta takvih majica... nažalost i skupo plaćenih... ili kad jednom obučeš i za par minuta sav smrdiš od te majive.. [:boji] [:frustriran]
2015 07 05
Da li mozda peres crni ves perwollom?
2015 07 05
ne perem perwollom i ne stavljam previse stavim jednu mjericu svega. ali mene cudi zasto sad kad je zatoplilo kao da su uskuhale u tom ormaru da bar otkrijem misterij tih smradova,.. zaista neke mogu nosit 3 dana ne smrde (nije da ih nosim 3 dana kazem figurativno) [:smije] a neke cim obucem smrde [:frustriran]
2015 07 05
Sve i jedan prasak za crni ves koji sam koristila, roba mi je od njega smrdila [:vrti] Ovisi i o tome ako imas peglu tipa one parne stanice, obavezno ostavit ves da se prosusi, ne ga odmah slagat i stavljat u ormar.
2015 07 05
Meni je bilo baš to... I čudom sam se čudila, dok me frendica nije upozorila kako pretjerujem s omekšivačem i deterdžentom. Na kraju bi od previše mirisa ostao taj miris vlage [:hihot] Kad sam pokušala s manje i vadila robu odmah iz mašine, jer i sat unutra bi bio dovoljan da se stvori taj "miris", više mise ne događa [:sramezljiv]
2015 07 05
I od previse robe u ormaru se stvara taj miris. Ako je sve nagurano tj ima puno toga. Doktorirala sam na tim mirisima od crnog vesa [:hihot]
2015 07 05
sutra perem pa vam javim je li smrad izasao [:smije] ja se i dalje bojim da je to neka toksicna boja,.. ja bi to u smece, ali dragi ne da [:place]
2015 07 05
ormar mi puca doslovce je i pukao! ali znate kako je.. covjeku zao bacit i kad baci opet se nakupi [:frustriran]
2015 07 05
Nije potreno bacat, da je toksicno vec bi ti se pokazalo na kozi reakcija. Samo moras pazit da se ne stvori vlaga, slazem se odmah vadit van iz masine, ako je moguce susit vani na zraku, kad se opegla ostavit da se prosusi jer je ves jos vlazan od pare, zraci ormar, malo lavande ili mozes stavit na dnu ormara u posudicu vatu, malo vode, bijelog octa i par kapi etericnog ulja, skuplja miris vlage.
2015 07 05
I meni se to događa, kao po vlazi. I nikako da dokučim u čemu je stvar. Crno i neka onako maslinasta boja.
2015 07 05
hvala curke neka je vlaga to cu prezivit [:smije] laku noc [:smijesi]
2015 07 05
I soda bikarbona skuplja mirise. Ja obavezno u ves masinu stavljam calgon ili sodu.
2015 07 05
Ne vjerujem da je do boje... A i sama nekad bojim odjeću da osvježim crninu [:hihot] Probaj stvarno s manje kemikalija u mašinu, odjeću sasvim suhu spremi i javi novosti [:smijesi]
2015 07 05
1 2