Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

mojekrpice.hr /

Pomoć na stranici /

Ideja: PRIJAVA SURADNJE

Znači skinulo bi se toliko i toliko kuna sa mobilnog računa, ali bi stranke imale nekakvu šifru koja bi se poklapala kod svih strana, pa tako bi istu šifru imao administrator (koji je tu šifru i poslao) i 2 strane u suradnji. Tada bi se ta suradnja vodila kao PRIJAVLJENA SUrADNJA. Može se uvesti i opcija javnih suradnji pa da su svima vidljive i ljudi bi stekli neko povjerenje u te korisnike koji zaista žele da surađuju pošteno. Tipa „malllaaaa vs. xyz123“. Znači drugima ne bi bile vidljivi detalji suradnje, ali bi bilo vidljivo tko je platio da ga administracija „pokriva“. I kad bi stranke dobile šifre i razmjenile ih među sobom da vide jel druga strana prijavila ili izmišlja, onda bi se upustile u suradnju koju su već zamislile, prodaja, zamjena, poklanjanje, nadoplata i sl. Na kraju uspješne suradnje prijavilo bi se administraciji da je sve u redu i novci koji su uplaćeni prilikom prijave suradnje, OSTALI bi administraciji, a administracija bi imala obvezu samo, recimo, u povratnima ostaviti informaciju i jednoj i drugoj strani da je sve proteklo u redu, da su stranke ispoštovale svoj dogovor i cifra vrijednosti suradnje koja ostaje administraciji portala. Npr. „malllaaaa je ispoštovala svoj dio dogovora sa xyz123 i sa svoje strane je uplatila 1% od vrijednosti suradnje“. Takva bi se rečenica našla i kod druge strane npr. xyz123.
2015 08 29
Ukoliko bi došlo do problema, onda bi administracija instant blokirala takvog korisnika (osim u slučaju opravdanih razloga), a druga strana koja je bila oštečena dobila bi nekakvu novčanu zadovoljštinu ili neku dodatnu uslugu na portalu (tipa besplatno VIP-članstvo par mjeseci) već kako bi se sa administracijom dogovorila. Bilo bi super da administracija portala odgovara bar do 50 kn za veće vrijednosti suradnji. Portal bi zasigurno dobio na reputaciji, a strane bi se osjećale sigurnije jer bi znale da nisu same i da je netko voljan stati iza njih, pa bar jamčiti i za 50 kn. To naravno NE BI PODRAZUMIJEVALO da administracija ulazi u sudske procese i niti da prekršajno prijavljuje, ali bi pružila svu moguću podršku oštečenoj strani, pa bar moralnu jer čovjek kad vidi da je strana kojoj je drago prevarit, instant blokirana i to joj je draže od tih sitnih para što bi dobila jer bi znala da takva strana više neće imati prilike više nikoga prevariti. Kao što sam rekla, administracija ima pravo uskratiti podršku i ne stati iza suradnje, pa ukoliko strane žele ipak ući u suradnju, tada bi ušle na svoju odgovornost i ne bi imale prava išta administraciji zamjerati. Ostala bi im samo opcija Crne liste na forumu gdje bi eventualno mogli upozoriti druge, a ganjali bi se sa prevarantom u realnom svijetu, kao i dosad. Željela bih da korisnice ovog portala kažu svoje mišljenje o ovoj ideji, možda jednog dana i zaživi, naravno, ako se korisnicima sviđa .)
2015 08 29
Danas, tijekom razgovora sa jednom korisnicom koja je doživila prijevaru na ovom portalu, sinula mi je jedna ideja. Razmišljala sam kako pridonijeti što manjem broju prijevara, pa da se svi osjećamo bar malo sigurnije jer su prilikom svake suradnje u pitanju naši novci i naša imovina. Mislim da sam došla do nekakvog rješenja, koje se naravno da modificirati ili poboljšati, vjerujem da je ideja ok. Znači, kao što su na portalu uvedene dodatne usluge poput VIP-članstva, istaknutih artikala i sl. bilo bi super da se uvede opcija „PRIJAVA SURADNJE“. Takva bi se opcija mobilno naplaćivala i služila bi kao osiguranje stranama prilikom poslovne suradnje na ovom portalu. To bi bila kao nekakva provizija portalu i administraciji koja bi služila u svrhu osiguranja stranaka. Recimo, ponuđeno bi bila novčana protuvrijednost suradnje tipa 0-50 kn, 50-100 kn, 100-200 kn, 200-500 kn, 500+ kn i recimo da se provizija administraciji kreće kao 0.5% ili 1% prijavljene suradnje, bilo zamjena, bilo kupnja. Prije uplate trebala bi se administraciji najaviti suradnja kako bi administracija znala hoće li stati iza suradnika ili neće. Ako primjeti da je suradnja prerizična, ona uskraćuje svoju podršku i takva se suradnja odvija kao i inače, svatko na vlastitu odgovornost i na rizik svojih novaca ili imovine. Ukoliko bi se odobrila, tada bi stranke poslale npr. SMS sa nekakvim kodom i ta 2 koda bi se zabilježila kod administracije i suradnja bi mogla početi. Ovo zahtijeva da se administracija malo bolje angažira i da sama vodi liste korisnika iza kojih se ne isplati stati i jamčiti za njih.
2015 08 29
Nisam sve pročitala, ali ne sviđa mi se. Idem sad sve pročitati [:smije]
2015 08 29
[:hihot]
2015 08 29
Ne svida se ni meni [:hihot]
2015 08 29
E sada malllaaaa ti pročitaj svoj tekst i probaj zaključiti zašto nam se ne sviđa [:hihot]
2015 08 29
Jbg, košta, znam xD
2015 08 29
Koliko para toliko muzike, uvijek bilo i bit će...
2015 08 29
Došla sam samo do djela di piše provizija administraciji.Za kaj točno?
2015 08 29
Ja mislin da ovdje nikoga nije briga ni za nas, ni za nasu imovinu, admini dobiju svoj dio kolaca i to je to.
2015 08 29
Nije u tome stvar. 1. Na čijoj strani bi admin trebao biti? Što ako kupujem od cure s 300 povratnih, a ona meni ne pošalje artikl koji sam platila? Hoće li mi admin vjerovati i hoću li dobiti odštetu? 2. Mogu ja otvoriti lažni profil i biti prevarena od strane tog profila i zahtjevati odštetu. 3. Čak i kada bih dobila neku sitnu odštetu u slučaju prevare, što bi mi to značilo ako sam prevarena za 200kn? 4. Previše posla za nikakav rezultat. 5.Daj neku novu ideju, niš od ove
2015 08 29
Da ne zarađuju ne bi opstali. Ne mislim plaćati nešto što bi sami trebali osigurati. Prvo ponudiš kvalitetnu uslugu onda tek možeš eventualno nešto naplatiti. Postoje načini na koji se to da riješit, oni ne žele. Ima puno stranica i to većih od Krpa gdje ljudi prodaju i kupuju uz minimalni rizik. Ne ma potrebe da se izmišlja topla voda.
2015 08 29
Ja sam za! Samo da se stane na kraj prevarantima..neka se nešto postroži..makar i platila za sigurnost ću platiti .
2015 08 29
Svjesna si dakle da administracije nema i da se lopovluku nemoze stat na kraj
2015 08 29
1 2 3