Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Kolposkopija....

Curke koje ste bile na ovakvom pregledu,molim vaša iskustva. I ako netko zna otprilike koliko se kreću cijene pregled kod privatnika...tnx [:tuzan]
2015 12 02
ma kakva opća anestezija ili bilo kakva anestezija za kolposkopiju hahaha kolposkopija se ne razlikuje puno od običnog papa testa, osim uzimanja brisa doktor gleda i s mikroskopom općenito što se tiče bilo kakvih pretraga smatram da će svaki doktor vidjeti isto, pretrage i nalazi se ne mijenjaju od jednog do drugog doktora, ali ono što je različito je način liječenja pojedine bolesti, pa tako neki doktor može preporučivati hitnu operaciju dok drugi može reći da nije ništa strašno i potpuno istu stvar liječiti na drugi način...zato je dobro potražiti i drugo, treće ili deseto mišljenje prije neke velike odluke kolonoskopija isto nije ništa strašno ako se radi kako treba, a neki rade ko da namjerno žele da boli uz obaveznu napomenu "ako želite možete pregled napraviti kod mene u privatnoj ordinaciji uz anesteziju"...cijena da boli glava [:ljut]
2015 12 02
tratinchica123 ja ne vidim da je netko išta napisao o anesteziji.....samo tvoj komentar
2015 12 02
malo neugodan pregled ali ništa strasno jer kratko traje,uzima se komad tkiva koji se dalje šalje na biopsiju da se ustanove anomalije u području grlica maternice,ja sam to radila i jedino šta je jako neugodno kad uzima taj komsd tkiva ali kratko je pa ne brini.
2015 12 02
vjerojatno je ženskica mislila na kolonoskopiju.... ovo sam našala na netu za tvoj pregeled. Nakon što su udobno smjestite na ginekološkom stolu, nježno se umetne instrument, zvan vaginalni spekulum, u rodnicu (isti instrument koji se koristi za uzimanje obriska za PAPA test). Pomoću vaginalnog spekuluma otvorimo zidove vagine i omogućimo dobar pogled na vrat maternice. Prilikom pregleda kolposkopom, Vi na monitoru, spojenom na kolposkop, možete pratiti pregled i tako sudjelovati. Slike se pohranjuju u digitalnoj formi radi usporedbe s budućim nalazima. Kolposkopski pregled traje 15-20 minuta.
2015 12 02
Užas(((( U lipnju mi je PAPA bio koma ,dao mi je više ne znam koliko antibiotika i vaginaleta....evo sad išla ponoviti i još gori nalaz. Ne mogu ja čekati da me naruče u bolnici jer bi do tad i na psihijatriji završila....moram proguglati cijene pregleda..tnx cure
2015 12 02
Ajme 15-20 minuta ??? Pa to mi je cijela vječnost jbt...uf
2015 12 02
naruci se za pregled u neku privatnu kliniku....oni ce te pregledati i pogledati nalaze od prije, ako samtraju da ti je potreban dodatni pregled a oni ga ne mogu omoguciti, narucit ce te u bolnicu na pregled bez dugog cekanja obzirom da ti prvi tretman nije pomogao, svakako bi ti dobro doslo drugo misljenje... nadam se da nije nista ozbiljno
2015 12 02
Mikroskopski pregled vrata maternice, da se utvrde eventualne nepravilnosti, lezije i sl. sve je to bezbolno i fakat nemas se razloga bojati ničega, nakon kolposkopije, obično naprave biopsiju ukoliko je potrebno, pa na histološki tkivo. Očito sumnjaju na nekaj gđa doktorica, konozaciju nisu spominjali i sl. Bolje je to što prije napraviti, ne čekati, govorim ti iz osob. iskustva jer sam prije 3 i pol mj. operirana u Petrovoj. Sretno!!
2015 12 02
Bila prije tjedan dana.. Sasvim bezbolno i jednako kao papa test, meni se nije uzimao nikakav uzorak za biopsiju nego je samo odredeni mjesto kao pecnuo (nisam ni osjetila niti bi znala da mi nije rekao) jer je tako doktor procjenio, dao vaginalete neke i kontrola za tjedan dana.. UGL NISTA BOLNO!
2015 12 02
vjerojatno je to povezano sa lošim PAPA testom kojeg si dobila (CIN III ili CIS) a povezano sa HPV-om Ja sam to radila. Ispred tebe monitor, vidiš sve, premaže ti to mjesto cerviksa i onda gleda, gleda stanje, ima li ranica na grliću, imaš li kondiloma, ako će ti uzimati uzorak uzme i to je to. Ako budeš imala kondiloma, onda ti predloži da ih premazuje ili spaljuje a na osnovi nalaza biopsije se vidi kakvo je stvarno loš ili dobar nalaz. I sukladno nalazu se ide dalje (ili je nalaz dobar pa ništa ili ti predloži LETZ konizaciju) I odi to privatno napraviti.... imaš u Poliklinici Villi, Dr Majnarić ima ih samo proguglaj
2015 12 02
zašto kažem odi privatno - nije se sa cerviksom zezati - trebaš rađati (ako već nisi) neki dr po državnim bolnicama sve to skraćuju i odstranjuju i lijepo kada danas sutra zatrudniš otvoriš se u 20 TT ili završiš na ležanju ili na serklaži... Privatnik ipak ima drugačiji pristup jer ga pobogu i plaćaš
2015 12 02
Eha...što se tiče rađanja..to sam obavila prije 16 i 11 godina. Meni je HPV pozitivan i imam CIN II evo sad išla po nalaze....ljetos imala CIN I..kljukala se svačim i evo sad još gore....u banani sam totalno
2015 12 02
S čim si se kljukala? Jesi probala piti Beta glukan? Ako si iz Zg odi do dr. Stribora Markovića, on ti po nalazima složi neku biljnu terapiju.
2015 12 02
Ma ginić me nakljukao s raznim antibioticima i vaginaletama. Nisam više znala šta ide gore šta dole.... One su me dokrajčile očito
2015 12 04
1 2