Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ostalo /

Razgovori /

kućna radinost- upravo otvorila - info za sve vas

Da bi se oprema amortizirala mora biti pojedinacne vrijednosti minimalno 2000 kuna. Racunom za opremu potvrdujes da je tvoja ;) vec sam pisala o besmislicama inspektora.... jednostavno moras
2017 01 22
Po meni je šteta da angelwings nije umjesto laptopa kupila tablet ili mobitel, baterija dulje drži, pa uz to pos printer da ima za sajamske prodaje. Ako će prodavati od kuće, vjerojatno će ići uplatom na žiro ionako.
2017 01 22
> darydary: > Da bi se oprema amortizirala mora biti pojedinacne vrijednosti minimalno 2000 kuna. > Racunom za opremu potvrdujes da je tvoja ;) > vec sam pisala o besmislicama inspektora.... jednostavno moras Da, sad kužim kaj hoćeš reći :)
2017 01 22
> hanami: > Po meni je šteta da angelwings nije umjesto laptopa kupila tablet ili mobitel, baterija dulje drži, pa uz to pos printer da ima za sajamske prodaje. Ako će prodavati od kuće, vjerojatno će ići uplatom na žiro ionako. nece ona imati puno racuna po danu pa bi njoj ta opcija sa mobom ili tabletom i malim prijenosnim printerom bila najidealnija. ili staviti aplikaciju na svoj mob i samo kupiti bezicni printer. ili onaj all in one uređaj. treba malo usporediti cijene...
2017 01 22
@hanami Naravno da moraš tiskati račun za uplate na žiro, ali ne mora biti fiskalni (pa ti za to ne treba fiskalna blagajna). Hoćeš reći da će se taj dio mijenjati u budućnosti? Svaka blagajna mora biti povezana sa Poreznom, bez obzira na vrstu placanja, blagajna se cijelo vrijeme nadgleda (dodatni certifikati od porezne, legalni spy softwer) Muz mi ima pausalni, izdaje samo bezgotovinske racune, znaci na transakcijski racun, ali mora imati fiskalnu, bez obzira sto takvi racuni nisu fiskalizirani.
2017 01 22
Samo da nadodam, od fiskalizacije je izuzeta i prodaja poštom, dakle kada kurirska služba naplaćuje (npr. otkupno slanje).
2017 01 22
Dary, oprosti, naknadno sam tek shvatila što si pisala - muž mora imati fiskalnu bez obzira što ne mora pisati fiskalizirane račune. Hvala na informaciji :)
2017 01 22
Na bezgotovinskim racunima niti nije naznacen JIR i kod.
2017 01 22
cim si obveznik fiskalizacije moras imati fiskalnu kasu.
2017 01 22
Malo niže u pitanjima i odgovorima piše: " Ako sve račune naplaćujem uplatom na račun jesam li dužan nabaviti certifikat od Fine te kupiti naplatni uređaj?" "...Ako obveznik fiskalizacije sve račune naplaćuje uplatom na račun, dakle nema naplate računa sredstvima koje Zakon smatra gotovinom, ne mora nabaviti certifikat od Fine niti izdavati račune iz prilagođenog naplatnog uređaja, međutim ne smije niti primiti uplatu sredstvima koji se smatraju gotovinom."
2017 01 22
Ovo mi sad uopce nije jasno, u prvoj recenici kaze ako se ostvaruje promet uplatom na racun da je obveznik , u drugoj ako ne naplacuje u gotovini da nije... uplata na racun je bezgotovinska naplata... sta sad, je ili nije????
2017 01 22
Zapravo nije, sudeći po ovom drugom pitanju kojeg sam citirala jer je malo bolje objašnjeno. On jest obveznik fiskalizacije, ali u realnosti mu ne treba za njegovo poslovanje, pa mu onda ne treba nit certifikat, nit program... Da kojim slučajem prima gotovinu, svakako bi morao imati i certifikat i program, tj. fiskalnu blagajnu.
2017 01 22
Dary dajte vi to vidite s knjigovođom da muž ne plaća bezveze nešto što mu ne treba. Nije neka lova, ali šteta je svejedno.
2017 01 22
da, ovo drugo mi je sasvim jasno. i logicno
2017 01 22
> hanami: > Dary dajte vi to vidite s knjigovođom da muž ne plaća bezveze nešto što mu ne treba. Nije neka lova, ali šteta je svejedno. Prošle je godine platio kaznu jer nije vodio neku evidenciju na stranici ministarstva o prodaji. Nakon par mjeseci smo saznali da nije niti trebao jer je tom evidencijom prikazivao da sam sebi prodaje, pa još i ja kao kupac moram to isto prijavljivati. Tako je dva puta prijavljeni jedno te isto! Jer je gospodin inspektor tako rekao! A nije mu se dalo pokazati što kako i zašto se ispunjava uz izgovor da mu je prazna baterija na lapu. Uzalud žalba kad je naveo krive podatke na izvješću! Ali na kazni je sve bilo točno! U takvoj državi mi poslujemo, pa kome da se žalimo? Zato radije platim tih 60kn 6 mj pa mirnije spavamo ;-)
2017 01 22
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 10