Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ostalo /

Razgovori /

kućna radinost- upravo otvorila - info za sve vas

Dary, sve mi je jasno nažalost. :/
2017 01 23
Na sajmove ove godine vjerojtno necu odlazit,vec cu napraviti samo reklame, promo letke i sl. Mozda kupim samo za laptop fiskalnu za 500kn a kad to istekne za godinu dana,nadam se da cu biti vise upucena pa skinem taj besplatni program. Kaj je inace meni jako seronjsko kaj drzava koja je donjela taj zakon ne daje i sigurni program za neku sicu,a ne ostave ljude tak nek se *ebu...
2017 01 23
Ljuta sam kaj se te fiskane tice...ali ak mogu one mamice s placa,bum i ja nekak
2017 01 23
E danas budem otisla na poreznu i finu,pitati za taj besplatni program!
2017 01 23
Minimalne tehničke moraš zadovoljiti da bi mogla obavljati neku djelatnost, a odnose se na prostor, opremu, ateste i sl. Tebi to ne treba jer ćeš raditi u svojoj kući. Iskoristi taj laptop što imaš, skini besplatnu blagajnu, nisam te ne košta pa ako ti i ne paše lako staviš drugu. Iako, kad jednom krenes navikneš se ;-) Nije sve strašno, ja sam sama postavila fiskalne za dva obrta... Nisam znala kako pa ipak jesam nekako! Ne bi radili te programe da nisu prilagođeni početnicima! Samo hrabro!
2017 01 23
> darydary: > Minimalne tehničke moraš zadovoljiti da bi mogla obavljati neku djelatnost, a odnose se na prostor, opremu, ateste i sl. > Tebi to ne treba jer ćeš raditi u svojoj kući. > Iskoristi taj laptop što imaš, skini besplatnu blagajnu, nisam te ne košta pa ako ti i ne paše lako staviš drugu. Iako, kad jednom krenes navikneš se ;-) > Nije sve strašno, ja sam sama postavila fiskalne za dva obrta... Nisam znala kako pa ipak jesam nekako! Ne bi radili te programe da nisu prilagođeni početnicima! Samo hrabro! bila na porezni i rekli da nesmijem imati besplatnu blagajnu....sad kak pak to, neznam
2017 01 23
Da se razumijemo, ne morate vi koristiti besplatne programe. Ja sam samo razmišljala u smjeru na koji način bi domaća radinost bila najpovoljnija jer se radi o djelatnosti kojom bi si ljudi malo trebali popraviti kućni budžet nekim svojim hobijem. Zato mi je bilo bitno saznati na koji način imati najmanje izdataka, a da to još uvijek služi svrsi.
2017 01 23
hvala na linku, budem zvala
2017 01 23
evo zvala, ja ću poludit u kojoj državi živimo!!! zakonom nije propisano od koga ili koliko moramo platiti softver. znači nije zakonM zabranjeno skidanje besplatnog softvera. druga stvar, do 6. mjeseca treba javiti na poreznu čiju fiskalnu imamo i tKo je održava... a kao treća DOMAĆA ILI KUĆNA RADINOST odAvno ne postoji u zakonu i ona nezna kak sam ja to dobila!!!!!!!! BOŽE, MOLIM TE BACI CIGLU I BUDI PRECIZAN!
2017 01 24
Dajte me nemojte :@ Ovo je ko skrivena kamera. Nema veze što se domaća radinost spominje u izmjenama zakona od 1.1.2017. godine, ne ide friškije od toga. Drugo, drago mi je da su vam potvrdili da možete koristiti besplatan softver jer zaista nigdje nije propisano (i ljudi ih koriste sudeći po komentarima korisnika na nekim drugim forumima). Treće, potražit ću ovaj dio da morate javiti čiju fiskalnu imate jer opet, ne vidim kako bi ih se to ticalo. Porezna se ne bavi fiskalnim blagajnama, softverima, kompjuterima i printerima (bavi se certifikatom, obavještava koje verzije podržava itd.). Problem je što ne možete ovako funkcionirati rekla-kazala. Trebate uvijek u takvim prilikama tražiti da vam navode iz kojeg zakona ili pravilnika (ili nekog trećeg izvora) to citiraju da ih kasnije možete i sami pročitati.
2017 01 24
Ovo je stvarno smijesno !!! Ja sam prije cetiri godine polagala strucnu osposobljenost na Komori i u literaturi je itekako bila navedena kucna radinost ! a i nigdje u NN nema da je ukinuta, jer je u svim zakonima i pravilnicima koji su i dalje na snazi, bar ja nisam nasla.. I ovo za javljanje koju blagajnu se koristi i tko ju odrzava... moja knjigovodja bi vec javila, proslijedila mejl... provjerit cu ujutro s njom, jer bas nema logike. Poreznu bi se trebali ticati racuni da je s njima sve po pravilu... Kazem vam ja da u ovoj drzavi se ne zna tko pije tko placa! Krenuvsi od ministara (imala priliku bivseg min.gosp. fino oprati bez vode i sapuna) pa do onih za salterima i uredima!!!
2017 01 24
> angelwings: >druga stvar, do 6. mjeseca treba javiti na poreznu čiju fiskalnu imamo i tKo je održava... > BOŽE, MOLIM TE BACI CIGLU I BUDI PRECIZAN! Da nije nesporazum, jer uveli su nove certifikate prilagodjene samo za novije Win, i tu se jedino spominje vrsta programa i odrzavanje (IT podrska) kao pomoc pri prilagodbi blagajne na te nove certifikate za fiskalizaciju?? A sta se cigle tice, neka samo baca, ima i previse kandidata ;)
2017 01 24
I moram dodati, za svaku nedoumicu se institucijama možete (da ne kažem morate) obratiti pismenim putem (tako imate dokaz, crno na bijelo) da se očituju po kojem zakonu/pravilniku od vas nešto traže.
2017 01 24
Hanami, svaka cast, ne treba nam google, pitat cemo tebe :)
2017 01 24
Također morat ćete na isti način dostaviti i podatke o poslovnim prostorima pa proučite i članak 19. istog zakona pa da to oboje riješite u isto vrijeme.
2017 01 24
1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... 10