Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Svakodnevica /

Društvena događanja /

CARITAS - pomoć? iskustva?

Bok cure, imate li iskustva s Caritasom? Imam hrpu robe u odličnom stanju koju želim pokloniti u Caritas da dođe do nekoga kome bi trebalo, nosila bih ja sve to ali se uskoro selim i ne mogu sve nositi sa sobom tako da je to razlog.. poklanjala sam i ovdje na Krpicama ali to ide sporije a ja uskoro idem pa eto.. znate li kako to funkcionira s Caritasom? nisam do sada nikada ni bila ni poklanjala nešto pa ne znam :/ ako netko ima iskustva molila bih Vas da mi pojasnite, hvala :")
2017 03 05
Djelatnice pokradu sebi ono što im odgovara, ostatak ide u prodaju. Radje pokloni na neki drugi način gdje će stvarno i doći do ljudi kojima je potrebno. Trebala bi se raspitati za neprofitne udruge u svome gradu, ja sam iz Rijeke tako da ti ne mogu reći više, znam za Rijeku jedino...
2017 03 05
sa Caritasom jako losa iskustva...
2017 03 05
prije par godina dvije casne sestre iz caritasa su me odbile na nacin da san se osjecala da ja njih molim milostinju...nekad odnesem u crveni kriz a nesto posaljem u domove za nezbrinutu djecu, nasla bi preko neta kontat zovnila i rekla imam to i to da li vam je potrebno poslala bi u paketu.a ove zime sam naisla na mrezu civilizacija ljubavi.
2017 03 05
i ja imam negativna iskustva. nisam odnijela direktno u Caritas, već ostavila ispred stražnjeg ulaza u crkvu veliku kutiju punu odjeće. nakon sat i pol sam se vratila i našla tu robu razbacanu, a određeni komadi robe virili su iz koševa za smeće u parku crkve. toliko o tome! nikad više, ali nikad više ne bih dala odjeću njima!
2017 03 05
FlyGirl, pa ni nisi odnila odjecu njima nego si je ostavila prakticki na put ,Ko zna ko je tu odjecu razbacao okolo.
2017 03 05
> BNF1208: > FlyGirl, pa ni nisi odnila odjecu njima nego si je ostavila prakticki na put ,Ko zna ko je tu odjecu razbacao okolo. Desilo se mom pokojnom ocu ...došao do nase crkve sa autom punim robe,časna mu je rekla da ono sa etiketom ostavi tu a ostalo nošeno baci u baju!!!!on je vratio svu robu nazad u auto i odvezao u cigansko naselje (ne vrijeđam oni sebe sami tako zovu)starješine ga odvele do kuće (barake sa perzijskim tepihom,nikad necu to zaboraviti)zene mu kavu skuhale nazočile rakiju a muski su mu auto usisali sve očistili .uvijek je prepričavao tu zgodu , osjećao se kao kralj
2017 03 05
Vidim da si iz Varaždina. Imaš u Međimurskoj županiji 12 romskih naselja. Znam udrugu volontera koja već par godina radi sa romima iz tog područja. Preporučam da robu odneseš u Sitnice u subotu predvečer kada su oni tamo i ostaneš usput na zajedničkom programu :-) Ako si zainteresirana, javi se u inbox...
2017 03 05
> Sanja8888: > > BNF1208: > > FlyGirl, pa ni nisi odnila odjecu njima nego si je ostavila prakticki na put ,Ko zna ko je tu odjecu razbacao okolo. > Desilo se mom pokojnom ocu ...došao do nase crkve sa autom punim robe,časna mu je rekla da ono sa etiketom ostavi tu a ostalo nošeno baci u baju!!!!on je vratio svu robu nazad u auto i odvezao u cigansko naselje (ne vrijeđam oni sebe sami tako zovu)starješine ga odvele do kuće (barake sa perzijskim tepihom,nikad necu to zaboraviti)zene mu kavu skuhale nazočile rakiju a muski su mu auto usisali sve očistili .uvijek je prepričavao tu zgodu , osjećao se kao kralj ♡
2017 03 05
Također vrlo loša iskustva s Caritasom i filmski dobra u romskom naselju.
2017 03 05
Hvala Vam puno, cilj je samo da dođe zaista do onih kojima treba :) još jednom hvala na informacijama i savjetima ! :")
2017 03 06
Ja sam vise puta stavila oglas na Njuskalo da darujem robicu i svaki put bi zaista netko dosao kome je i trebalo. Sad... da li su prodali kasnije ili zaista sebi zadrzali... to je njihova stvar. Roba koja je bila istrosena i nije bila za nista, to sam odnijela na tekstilni kontejner za reciklazu.
2017 03 06
od kada su po gradu postavljeni -kontenjeri za robu- ja nemam više problema ni sa crvenim križom ni s caritasom, ....iskipam u kontenijer i rješavam se viška robe....
2017 03 06
Sve su se moje selske babe kaj su vodile caritas u našoj župi na naglo spickale i počele hodati lijepo obučene...toliko o tome i mom mišljenju. Također, od kad postoji kontejner za robu, ono kaj nije za ništ i nikog, ubacim nutra a ostatak robice koja još uvijek može nekome poslužiti, stavim u vreće i ostavim pored kontejnera. Za čas ih više nema. :)
2017 03 06
izbjegavajte caritas u najširem krugu. imate na fejsu grupu "Poklanjam". stavite tamo što imate, uvijek se nađe netko kome treba, posebno za zimsku odjeću i cipele. također pratite objave "FB Humanitarci" i njima često treba. a za ovo što je napravio Sanjin tata, veliko <3 <3 <3
2017 03 06
1 2