Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljubav, obitelj, djeca, psihologija /

Psihologija /

Manipulator ili ne

Drage žene, tražim Vaše savjete, budući da je nekad lakše objektivnom strancu dati savjet, a i meni tražiti ga. Prijateljice sam, ako su se tako i mogle nazivati, izgubila negdje putem većinom, a od onih nekoliko koje su ostale, nažalost savjet više i ne želim tražiti jer ne vidim smisao da moja veza bude razlog svađama s njima, ako samo tražim mišljenje ili nekog da me saslusa. U vezi sam, vec nekoliko godina. Dobar dio od tih nekoliko godina, na daljinu. Lagala bih kad bih rekla da je postojao duzi period da je veza bila savrsena. Moj dio krivice, leži u tome, da sam u namjeri da ga ne izgubim, pristajala na svasta i navikla ga na sve više i više ružnih stvari. Kasnije, kada je magla zaljubljenosti lagano nestajala, ja sam pokušala ispraviti stvari, ali sam onda postala krivac sto ih ispravljam. Veza je to s dosta problema, a većina ima uzork u dvije stvari. Prva je sruseno samopouzdanje, koje je srusio doticni. Oduvijek je samopouzdanje bio moj veliki problem koji vučem jos od nekog ranijeg perioda borbe s anoreksijom. Doticni rijetko ima potrebu ocito reci mi neki kompliment. Kako mi je to sve vise tijekom vremena smetalo, pitala sam zasto. Odgovor je glasio da naravno da sam mu ja lijepa i zgodna, ali on to ne govori bas lako. I kaze ali imao sam i ljepsih cura od tebe. Svijet mi se srusio tog dana. Pogotovo zato, jer nikada ne propusti priliku reci, zasto ne smrsavis, zasto si to obukla, ne stoji ti i sl iako sam mu svojedobno ispricala za povijest borbe s anoreksijom.
2017 06 20
Druga bitna stavka je, što imam osjecaj da sam zapela u ruke manipulatoru koji me izludio do te mjere da vise ne znam da li sam ja nenormalna ili on. Izluduje me to sto doista više ne znam. On tvrdi da sve sto ja kazem nije tocno, da imam glupe ideje i glupa podpitanja (kad mi da neki nepotpuni odgovor, smatram da je normalno postaviti podpitanje), da imam nerealne zahtjeve (sto bih htjela da malo vise vremena izdvoji za mene, posto smo ionako u vezi na daljinu, u odnosu na prijatelje). Njemu nije normalno sve sto je meni normalno i realno. Kad kazem da nije normalno počet vrištat, psovat mi sve po spisku i poklapat zato sto sam ga pitala dodatno pitanje o nečemu, on uvijek ima nacina kako da me uvjeri da je to sve normalno i opravdano. I onda vise ni sama ne znam. Tko je u toj prici normalan. On tvrdi da samo zato sto je meni nesto normalno ili nenormalno ne znaci da je to tako.
2017 06 20
To je osoba za koju sam napravila sve na svijetu. Vjerujte, ne pretjerujem kada to kazem. Meni to nije bitno, ali spomenut cu i to. Ja sam doktorica a on gradevinski radnik. Moji roditelji su iz tog razloga oduvijek bili IZRICITO protiv te veze. Isla sam i preko njih. I preko svega. Putovala k njemu, jer on ne moze, odricala se svega drugog i svih drugih... A kada bih dosla k njemu on bi htio da ja čekam kod njega u stanu jer bi on sam bez cure na pice s kako kaze muskarcima. Gadi mi se cijelo njegovo primitivno društvo. I cesto imam osjecaj da je zbog njih takav prema meni kakav je, jer je njima normalno da je žena niže biće, rodena samo da uslužuje muskarca, riba, cisti i kuha. Eh da i da rada djecu, kojoj nema pravo dati ni ime. On nije dosao ni na jedno Valentinovo, ni na jedan moj rodendan, ni na jednu godisnjicu, niti na moju promociju. Da, shvacam da je u drugoj zemlji, ali ja sam s druge strane za takve stvari stedjela puno unaprijed i planirala samo da mu dodem. Osjecam se izluđeno i izmrcvareno, kao da gubim razum jer vise ne znam sto je ispravno a sto ne. Stvarno ga volim, iako nekad ni sama ne znam zasto i iako najcesce ne osjecam da je to obostrano. Nemojte me osuditi sto cu ovo reci, ali bojim se ostati sama, jer koliko vidim i kod drugih poznanika, ima jos i gorih decki. I rijetko tko normalan, tko zeli neku vezu, a ne samo navlacenje dok mu ne dosadi se moze vise naci. Doista nisam plitka osoba i ne padam na misice i izgled, ali unatoc tome, imam osjecaj da je muski rod otisao k vragu.
2017 06 20
Ima dana, kada se osjecam potpuno bezvrijedno i nevoljeno... Ne znam zasto sam to zasluzila jer smatram da nisam losa cura ni osoba...
2017 06 20
Mislim da je tebi to sve postala samo "navika" Taj decko te ne zasluzuje. Vidi se da patis i da ti treba netko tko ce te cijeniti i voljeti a ne ponizavati. Nemoj potrariti vrijeme i najljepse godine na tako plitku osobu koja niti malo ne drzi do tebe.
2017 06 20
To treba odmah razrijesiti s njim...doktorica si,imas svoj novac tako da ne ovisis o njemu,znam da mislis da je nama lakse nego tebi,vecina nas je imala slicne situacije,uvijek postoji netko tko te ne cijeni,a i postoji tko ce te cijeniti..mozda je i on s tobom iz navike...skupi snage i ostavi ga,jer ljubav nije da te netko ponizava...sama sebi skodis s tom patnjom,jer vidi se da patis i to u sebi....Reci ovako:tko je on da se ti tako osjecas zbog njega,bolje placi mjesec dana sto si prekinula s njim nego u vezi biti gdje nisi sretna Ima sigurno netko tko bi ucinio za tebe puno vise,sam pogledaj oko sebe bolje.Evo nadam se da sam ti bar malo vratila samopouzdanje,jer to ti treba sa skupis snagu i sama sebe krenes cijenit...sretno
2017 06 20
Ima predivnih osoba koji bi se borili za tebe, podrzavali te i voljeli takvu kakva jesi. A on je nedozreo klinac koji te poštuje ni mrvicu. Kako ti moze reci "zasto ne smrsavis?" A zna sto si si radila zbog tog da budes mrsava. Pobjegni dok je vrijeme. Naci ces netko tko ce te obozavati i zeljeti provoditi vrijeme s tobom, vjeruj mi Naci ces nekoga tko ce ti dizati samopoudanje i pomoci ti ga izgraditi tvoje samopouzdanje umjesti porusiti Glavu gore!
2017 06 20
> AshleyAstrid: > Ima predivnih osoba koji bi se borili za tebe, podrzavali te i voljeli takvu kakva jesi. > A on je nedozreo klinac koji te poštuje ni mrvicu. > Kako ti moze reci "zasto ne smrsavis?" A zna sto si si radila zbog tog da budes mrsava. > Pobjegni dok je vrijeme. > Naci ces netko tko ce te obozavati i zeljeti provoditi vrijeme s tobom, vjeruj mi > Naci ces nekoga tko ce ti dizati samopoudanje i pomoci ti ga izgraditi tvoje samopouzdanje umjesti porusiti > Glavu gore! Slažem se! :) Draga glavu gore <3 ! Šaljem ti puno zagrljaja ! <3
2017 06 20
Drage moje cure, hvala Vam puno na savjetima. Ne.znate koliko mi to znaci. Istina je sto sts mnoge primjetile, da puno patim u sebi. Dijelom jer nisam sretna ni sad, a dijelom jer ne mogu u sebi zauvijek s tim raskrstiti. Zvuci glupo, ali upravo bih i ja sama dala taj savjet svakoj djevojci i zeni koja bi mi dosla s ovom pricom, ali u praksi je unatoc i losim stvarima jako tesko zatvoriti vrata nekome tko je po mnogocemu ipak obilkezio veliko poglavlje mog zivota. U mnogocemu je lako biti pametan, ali je s emocijama tesko biti racionalan onda kada srcu nesto ne odgovara. Tesko mi je prihvatiti da sam zasluzila nakon svega ne imati barem minimum onog ljudskog postovanja, kojeg dobijes i od ljudi na trznici i u autobusu. A o ljudima u vezi da ne govorim. Ljudi misle da mi doktorice lako sebi nademo pametne i dobre decke, ali to je daleko od istine. Ne vole decki bas pametne cure. Ocito to ne voli ni moj. Eto, to mi je jednom davno jos netko rekao i pokazalo se kao najveca zivotna istina koju sam cula.
2017 06 20
Hold on girl, nemoj sebe spustati nikada. Vjeruj mi, naci ces decka koji te zasluzuje, koji je sazreo u glavi i prije svega pametan i znati ce cijenit to sto ima. I postovati prije svega. Vrijedis vise od njega jer si kao prvo predivna cura i zasluzujes sve! Naravno da decki vole pametne cure ali ti si nabasala bas na ... (necemo govoriti ruzne rijeci), nedozrelog decka koji se ne zna ponasati recimo tako. tesko je odvojiti razum i emocije, razumijem tesko je izbaciti nekog iz svog zivota s kim si "provela" neki period zivota i mislis da nikada neces noci naci tako nesto ili ga zamjeniti votever. ali nije tako. Prvo, pobjegni od njega, uzmi malo vremena za sebe, skuliraj se, i samo pozitivno i pravi decko ce doci bas u pravi trenutak. Glavu gore i ne daj na sebe. Im here for you to support you!!
2017 06 20
Nemoj da ti godine uzalud idu s njim...mozda se bojis ostati sama???neboj se,moras poslozit sama stvari u glavi sta zelis s njim i jel ti to moze dati..eto zelim ti da budes sretna u ljubavi :)
2017 06 20
Ima predivnih dečkiju i jedan možda čeka baš tebe, samo je pitanje vremena kad ćete se sresti. Ako ga toliko voliš malo ga testiraj, neka se on malo trudi. Vidjet ćeš i sama kako će se to razvijati, vrijeme nam najbolje otvori oči. Svijet je poludio i slažem se s tobom da ima svakakvih dečkiju ali ne bi ga smjela opravdavati tako. Usporedba sa drugima ti ništa ne znači ako je on prema tebi loš i ako mu je primitivno društvo važnije od tebe. Zamisli samo takav brak, gdje se svađate, ne provodite vrijeme skupa, ti doma a on sa ekipom...da ne nabrajam dalje. Pametna si, obrazovana, vjerujem zgodna i lijepa. Za početak, nađi vremena za samu sebe i ne boj se samoće. Tek onda kad čovjek može biti sretan sa samim sobom, može biti sretan sa drugom osobom. :) Ja sam u dugoj vezi i slažemo se bolje nego prvog dana, kako smo počeli razgovarati o vjenčanju on je još pažljiviji prema meni, nekad me ostavi bez teksta svojim postupcima i riječima. Hoću reći da ljubav nikako ne bi smjela postati navika, nakon toliko godina trebate se voljeti još više i jače. Mi nemamo baš neke uvjete za ženidbu jer samo ja radim a on će teško naći posao ovdje u Slavoniji. Vas dvoje oboje imate dobre fakultete i radite koliko sam shvatila..malo razmisli zašto on odugovlači sa tim. Vjerujem da zaslužuješ bolje i da te čeka divan dečko. Nemoj letiti nigdje i ići iz veze u vezu, pusti da stvari idu svojim tokom. Znam da je jako teško jer ga voliš, ali ako nisi sretna uništiti ćeš samu sebe i svoje zdravlje a ono je najvažnije. Doktorica si pa nemam što puno o tome pričati, ali takva veza kakvu si opisala iscrpljuje čovjeka i dovodi zdravlje u opasnost. Bit će njemu gore nego tebi jer je navikao da netko trči za njim.
2017 06 22
Vidim da je dosta primitivan, po tvojoj priči. Draga moja, svi građevinari su takvi i mislim da nikad ne bi mogla biti sa nekim sličnih osobina. Otkud mu ideja da dečki ne vole pametne cure, baš naprotiv, trebao bi biti ponosan na tebe a ne ti govoriti takve nebuloze. Mislim da takvi poput njega ne vole pametne cure jer one ne daju na sebe. Sa ovim drugima mogu kako hoće, pogotovo ako djevojka nije financijski neovisna. Probudi se, zaslužuješ boljeg. Glavu gore, teško će biti ali prođe to..bolje sad krenuti dalje nego za par godina.. sretno, drži se <3
2017 06 22
Da ne odgovaram jednoj po jednoj, svima beskrajno hvala na savjetima i lijepim rijecima potpore. S obzirom na to da mi je jako tesko i bolno prekinuti jer se svaki put uhvatim za neke lijepe trenutke, htjela sam dati jos jednu, tko zna koju vec previse priliku... Nakon sto sam mu postavila neka pitanja s kojima sam htjela vidjeti kako stoje njegovi prioriteti i osjecaji, covjek mi je poklopio slusalicu i nije se javljao do danas unatoc mojim bezbrojim vapajima da mi to ne radi jer nisam to zasluzila. Njegovo objasnjenje je da jesam jer pitam previse pitanja koja se mene ne ticu, i s time ga zivciram do te mjere da ne zeli vise razgovarati. Danas se javio na putu do toga da se nade s prijateljima naravno. Ali cijenila sam barem to sto se javio, pa ajde da vidim sto ima reci. Izgledao je kao da mu mozda ipak i je zao ali u podlozi je tvrdio ja sam sve izazvala. Nismo puno pricali jer je stigao na svoje odrediste. Ocekivala sam da cemo nakon tog druzenja veceras rijesiti stvari.
2017 06 24
Medutim, gospodina je covjek kojeg poznaje citavih 10ak dana pozvao da izadu i proslave njegov imendan. On kao teski ovisnih o, izlascima nije ni trena razmislio da postojim tamo neka ja i objerucke prihvatio izlazak. Obavijestio me sta smjera jer kao mozemo i sutra o tome. Ja sam ga molila da to propusti jer sam zaista u teskom stanju i zeljela sam to danas rjesiti pa. Kako god. Poceo jeje psovati i proklinkati sto to pitam i usljedio je kategoricki odbijenac. Pitala sam ga da li bas svaka osoba koja ude u njegov zivot automatski ima mjesto ispred mene na ljestvici prioriteta i on je rekao da kad tako pitam onda je. Cijelo sam vrijeme ostala pristojna i molila ga da mi ne nanosi i dalje toliki bol u kojoj je vrc uzivao od pocetka tjedna. Zamolila.sam jos jednom, da ako nista zbog svih mojih odricanja da budem s njim (a kunem vam se da ih je bilo bezbroj) ostane samo danas kuci da to rjesimo jer znam da taj izlazak nije nista neponovljivo i svaki vikend izlazi. Odbio je naravno. Rasplakala sam se ali to ga nije pokolebalo jer on jednostavno ide jer ga je covjek pozvao i sta bi sad on trebao. Ja sam rekla da je sebican monstrum kojem je centar svijeta on sam sebi i da ne mogu vjerovati da ga nije nimalo briga pa barem za mene kao covjeka. A nisam mu nikad ucinila niakakvu stetu. Osim naravno previse pitanja koja nemam pravo postaviti kao da je srednji vijek. Ne mogu sebi dozvoliti da tako dugo traje moj emotivni kaos zbog posla kojeg radim, ali njemu je vazno opiti se jer kako kaze sad je momak....
2017 06 25
1 2 Sljedeći