Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljubav, obitelj, djeca, psihologija /

Razvodi, prekidi /

Tužba roditelja

> Rettana: > da ali to nema veze dal ti ostavi nekaj ili ne ,, svejedno jer roditelj i ima pravo te tužit nevezano za imovinu Nije točno. To što je netko roditelj ne znači da može tužiti za bilo što. Dijete je dužno zbrinuti roditelja koji onemoća, no ako to ne želi ili ne može, tada država preuzima brigu, ali i imovinu osobe o kojoj se brine. Ukoliko roditelj sklopi s djetetom bilo kakav ugovor u kojem stoji da je dijete dužno brinuti na ovaj ili onaj način o roditelju, a dijete to ne izvršava, tada roditelj IMA osnove za tužbu i sudsko poništenje takvog ugovora. Sve ostalo su bedastoće i trla babna lan priče. Niti jedan sudac ne bi prihvatio tužbu u kojoj roditelj tuži dijete za što točno? Da ga ne zabavlja onako kako bi on/ona htio? Kaj got. Po toj logici bi svatko mogao tužiti svakoga za bilo kakvu bedastoću koja mu padne na pamet. Ne ide to tako. U ostalom tužbe i koštaju i to puno.
2018 05 17
Najlakše je reći...tužit ću te. Ali to nitko ili rijetko tko napravi. I ovdje kad kupci i prodavači dođu u nekakav sukob često čitam prijetnje tužbama. I? Koliko je tih prijetnji realizirano? Niti jedna. Sto posto sam sigurna u to. Pitam supruga koji je pravnik i cijeli život u tome i on se slatko nasmijao na to. Inače smo mi narod koji olako voli prijetiti svime i svačime, a realizacija nam je jednaka nuli.
2018 05 17
baba se bahati jer je dobro financijski potkovana..
2018 05 18
1 2