Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljubav, obitelj, djeca, psihologija /

Psihologija /

Neznam kako da nazovem temu ;)

Evo bas se osjecam nekako jadno 😐 Danas u Zagrebu na ulici zaustavi me jedan decko, u ruci nosi neki obrazac i pantomimom mi pokazuje da potpisem, na tom obrazcu je pisalo da je to donacija za udrugu gluhonjemih. Trebalo se potposati i ja reko pa zasto ne, i vidim sa strane iznos donacije, bila su tri potpisa prije mog a iznosi su po 100, 200 kn, a ja sam imala u torbici 100 kn, 50 i 20 i dam mu 20 kn a on poceo mahat rukama nesto i pokazivat na sto kn, a ja mu kazem da mu ne mogu dati 100, i on odjednom progovori i to na engleskom, kao da samo izvadim sto kuna pa spominje mjenjanje, ja sto kuna izvadim i kazem da mu to ne mogu dati a on ih iszrgne iz ruke i ode😯 I tako sam sigurna da nije nikakva korisna stvar nego prijevara. Kad mi tako ljudi dodu, sazalim se, nemam srca odbiti pa makar dala samo 5 kn....naivna sam i ovo je bilo skroz ne promisljeno, ali svaka skola kosta ☺ Eto, ova tema mozda pomogne da upravo vi ne nasjednete na tako nesto!
2018 08 08
Danas sam citala da je to za gluhe prevara..
2018 08 08
Hm, da...i ja sam tako jednom nasjela...čovjek jadan, pogrbljen, sav se trese, sa štakama, prosi...i ja se sažalim, naravno...nakon nepunih sat vremena vidim ga u kafiću iza ugla s ekipicom, sasvim normalan, bez štaka, zdrav...ulaze u neki dobar auto...zapamtila sam ga, svake godine s tom ekipicom prosi u Aljmašu na Veliku Gospu... :@ Gdje će mu duša?!
2018 08 08
> SarahKayOS: > Hm, da...i ja sam tako jednom nasjela...čovjek jadan, pogrbljen, sav se trese, sa štakama, prosi...i ja se sažalim, naravno...nakon nepunih sat vremena vidim ga u kafiću iza ugla s ekipicom, sasvim normalan, bez štaka, zdrav...ulaze u neki dobar auto...zapamtila sam ga, svake godine s tom ekipicom prosi u Aljmašu na Veliku Gospu... :@ Gdje će mu duša?! Ajme uzas😯 to se i ja pitam, gdje ce im dusa? 😐
2018 08 08
Uvijek ima takvih. Ja sam prije godinu dana bila pored Glavnog, prvo dosao jedan covjek, isto mahao, kako sam vidjela prethodno da mu ljudi daju novce, i ja sam dala normalno, bilo mi je zao. Medjutim, kad je taj covjek vidio da ljudi komotno daju tu gdje smo mi bili, pozvao je jos dvojicu njih sa tim listom papira. Cisti uzas.
2018 08 09
Meni je jednom covjek prisao I rasplakao se, govoreci kako mu je brat poginuo a nema novca da mu kupi bar lampion, sreca nisam ni imala nesto puno gotovine u novcaniku, dala sam mu 20ak kn I za 15ak min srela ga ispred trgovine s pivom u ruci. A bas je dobro odglumio sa suzama I sve 🙃
2018 08 09
Ne obazirem se vise na takve,ne svakom cosku zicaju,za sve i svasta,prije sam znala dat,ali vise ne neki dan 2 ciganke sjede ispred kioska i piju pivo,s malom djecom od 3-4 mj,kad su popile odu do prve zene sto sjedila 10 metara dalje,i ova im da 20 kn ja gledam i ne vjerujem pa za pse zicaju, i to svaki dan isti me zaustave,pa nema za djetetu za bolnicu,pa nemaju za kartu,svega sam se naslusla zalosno je ali prose oni koji imaju,ne koji nemaju zato moja mama najbolje odgovori kad ju pitaju kao gospođo jel imate novaca da mi date,kaze moja mama imam ali ne dam
2018 08 09
Ja ne dajem novac kad traže na ulici ili mi zvone na vratima na kući- saslušam i kad mi kažu radi čega trebaju ja ih ovisno o onom što iskažu uputim u ustanovu kojoj se trebaju obratiti za pomoć. Samo me je jedna žena prije nekoliko godina kad je pozvonila na vratima pitala za brašno, šećer, ulje i tjesteninu ili rižu ako možda imam i nije tražila nikakav novac- njoj sam i dala što sam imala i uputila je gdje da potraži pomoć a ostale samo uputim gdje da se obrate.
2018 08 09
Jao kolko puta sam se opekla na takve. Ali uvijek se volim sjetit jedne smiješno-tužne zgode: Jednom me jedna ciganka sa djetetom u naručju žicala pare. Moli, prosi, piga se, nema, život joj se raspada, dijete joj je gladno. - "ako je dijete gladno, ajmo do najbliže pekare, kupit ću vam nešto tamo." Kaže ona : "Evo možemo u MCDONALD'S" ,:) ,:) ,:) Okenula sam se i otišla.
2018 08 09