Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Slobodno vrijeme i hobiji /

Putovanja, odmori /

Knjige za preporuciti

U zadnje vrijeme sam pročitala baš nekoliko odličnih knjiga, ali za nekog tko ima veću rupu u čitalačkom stažu, preporučila bih ove. Jednostavne su, lagane za čitanje, a opet inteligentne i stilski dobro izbrušene: Fredrik Backman: Čovjek zvan Ove Hannah Rothschild: Nevjerojatnost ljubavi Jonas Jonasson: Stogodišnjak koji... Sweeney: Gnijezdo Honeyman: S Eleanor Oliphant je sve u najboljem redu Warren: Ulica slobode Ako vam je prihvatljiv SF, Fantasy ili srodni žanrovi, preporučam još i Veronicu Roth (za početak njezinu trilogiju Različita, a onda i Ureži znak smrti), Milenu Benini (Svećenica Mjeseca i Kvadrila), L. M. Bujold (Prokletstvo Chaliona i Čuvarica duša), zatim svakako Terry Pratchet (Dobri predznaci, Tiffany protiv vilinske kraljice, Šešir pun neba... i sve ostale njegove knjige), pa Margaret Atwood i njezina genijalna trilogija: Gazela i Kosac, Godina potopa, Ludi Adam... i posebna poslastica za kraj: Justin Cronin i njegova trilogija Prijelaz Za ljubitelje trilera i krimića: Kubica: Dobra djevojka Fossum: Tko se vuka boji Hawley: Prije pada Evo, nadam se da će vam se nešto od ovoga svidjeti :")
2018 08 22
Cure moje, uvelike ste mi pomogle pri odabiru novih naslova Sve sam zabiljezila i krecemo u potragu. Ima materijala za narednu godinu do dvije...😊 Slobodno i dalje predlazite. Hvalaaa 😘
2018 08 22
Gnjev Anđela - Sidney Sheldon. Inače koliko knjiga mjesečno pročitate. Ja sam grozna ne znam kad sam zadnji put knjigu pročitala, a skupljam ih kao hrčak. Valjda sada kad ove topline prestanu ću i ja malo čitati. :)
2018 08 22
Zafon - Sjena vjetra (i nastavke) Jussi Adler-Olsen - Kuća abecede David Benioff - Grad lopova Andy Weir - Marsovac (meni puno bolja od filma) Markus Zusak - Kradljivica knjiga par mojih velikih favorita :")
2018 08 22
Oduševljena sam sa Kristin Hannah i svaka njena me ostavila bez daha, čitala sam jednu za drugom i mogla bih opet samo ih je malo teže uhvatiti slobodne. Matildin posljednji valcer također 😍 Imate i stranicu na fb "čitaj knjigu" pa uvijek neke prijedloge i novitete objavljuju 😊
2018 08 23
meni od kristin hannah sve odlicne. :)
2018 08 23
Ako voliš krimiće (kao ja hahah) preporučam Krhotine (Karin Slaughter) i Paganinijev ugovor (Lars Kepler) to su zadnje dvije koje sam pročitala i stvarno su odlične :") <3
2018 08 23
Ja sam prije jako puno čitala i onda nekako sam prestala pod izlikom obaveza i umora. Ove godine sam ponovno počela intenzivnije čitati, posudim svaki mjesec 3 knjige i pročitam ih, obično navečer prije spavanja. Umjesto da palim tv ili Netflix, uzmem u ruke knjigu. I baš mi je super :) Ne znam kakve volite knjige, ja čitam svašta. Od posljednjih koje sam čitala, a da bi ih preporučila: Emily Giffin - Gdje pripadamo Knjiga nema neku preveliku dinamiku u smislu kompleksne radnje, ali je jako zanimljiva (bar meni) jer volim kad su likovi dobro psihološki razrađeni. Ugl, radnja se vrti oko osamnaestogodišnje posvojene djevojke koja odluči pronaći svoju biološku majku. Kathy Reichs - Od kostiju do pepela Ovo je krimić, meni odličan, ali sam možda malo subjektivna jer je na temelju njega nastala serija "Kosti" koju obožavam. Hyeonseo Lee - Djevojka sa sedam imena Autobiografija djevojke koja je rođena u Sjevernoj Koreji, prati njen život od djetinjstva i najranijih sjećanja pa do trenutka kad se odluči pobjeći te svega što je slijedilo nakon toga. Rekla bih da je ovo jedna od onih knjiga koje te podsjete kako smo svi sretni što smo tu gdje jesmo. Herman Koch - Večera Jako neobična knjiga jer se cijela radnja odvija za jednom večerom. Neću ovdje puno pisati da ne kažem previše, pa ono, ako volite nešto netipično ova knjiga je za vas.
2018 08 27
Meni je Večera bila odlična :")
2018 08 28
> NadaMihaljevic: > Meni je Večera bila odlična :") Drago mi je da se još nekom sviđa 😊 Ovaj vikend sam pročitala "Jedan dan u životu" od Lise Tucker i mogu reći da je to apsolutno i daleko najkvalitetnija knjiga koju sam pročitala u dost dugo vremena. Pa eto, još jedna preporuka za sve :)
2018 09 03
> Poirotica: > Gnjev Anđela - Sidney Sheldon. Inače koliko knjiga mjesečno pročitate. Ja sam grozna ne znam kad sam zadnji put knjigu pročitala, a skupljam ih kao hrčak. Valjda sada kad ove topline prestanu ću i ja malo čitati. :) Meni je to sad jedino cemu se veselim kad krenu kisni dani 😊 doma se usukati u dekicu, dobra knjiga i to je to. Odmor za mozak. Ja sam cak kroz ljeto dosta procitala, po 3 knjige mjesecno, zbog GO, mora i plaže. Ali inace nekad se borim da uopce jednu dovrsim kroz cijeli mjesec 😓 tesko je naci vremena uvijek. Tako da, ne brini, nisi jedina koja ima s tim problema.
2018 09 03
> tina442: > > NadaMihaljevic: > > Meni je Večera bila odlična :") > Drago mi je da se još nekom sviđa 😊 > Ovaj vikend sam pročitala "Jedan dan u životu" od Lise Tucker i mogu reći da je to apsolutno i daleko najkvalitetnija knjiga koju sam pročitala u dost dugo vremena. Pa eto, još jedna preporuka za sve :) Hvala za podsjetnik! Imala sam "Jedan dan u životu" na listi želja, ali je bila posuđena kad sam ju tražila u knjižnici... i tako sam ju na kraju smetnula s uma. Ovih dana idem opet u potragu za njom! :-)
2018 09 05
> NadaMihaljevic: > > tina442: > > > NadaMihaljevic: > > > Meni je Večera bila odlična :") > > Drago mi je da se još nekom sviđa 😊 > > Ovaj vikend sam pročitala "Jedan dan u životu" od Lise Tucker i mogu reći da je to apsolutno i daleko najkvalitetnija knjiga koju sam pročitala u dost dugo vremena. Pa eto, još jedna preporuka za sve :) > Hvala za podsjetnik! > Imala sam "Jedan dan u životu" na listi želja, ali je bila posuđena kad sam ju tražila u knjižnici... i tako sam ju na kraju smetnula s uma. Ovih dana idem opet u potragu za njom! > :-) Definitivno nećeš požaliti :)
2018 09 05
Helgica ja ti preporučam Khaled Hosseini Gonič zmajeve.
2018 09 13
Moj prijedlog je : od naših autora Julijana Matanović,Zašto sam vam lagala? I ostale njene knjige a od stranih Cecelia Ahern , P.S. Volim te, i također ostali njeni naslovi..
2018 09 21