Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Odjavi se

Forumi /

Informacije za korisnike /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Pomoooć ... licenca :)

Curke, molim vas pomoć :) Da li je koja od vas nedavno polagala ispit za stjecanje licence za zastupnika u osiguranju u HANFA-i? Koji je princip pitanja, kakva su pitanja i da li neka od vas ima neke materijale/pitanja po čemu najbolje učiti? :) (ako netko ima materijale, javite se u poruke pa vam dam mail na koji mi možete proslijediti) Svaka informacija je dobrodošla.. Unaprijed zahvaljujem
2018 09 11
Za što vam to treba? Nije valjda za OVB?? Ako je moj savjet je da se ne upuštate u to! Ja sam to davno polagala, još dok sam studirala, nije bilo toliko teško koliko su neka pitanja bila malo zeznuta, ali sve u svemu ništa strašno. Koliko se sjećam bilo je nešto za nadopuniti, zaokružiti i slično. Nakon što sam završila faks nisam mogla 4 mjeseca naći posao pa sam se između ostalog javila i na oglas Jadranskog osiguranja/ na razgovoru sam spomenula da imam položen ispit Hanfe, a oni su mi rekli da mi to ne treba jer oni imaju sve potrebne dozvole pa se to ne treba polagati.. Ne znam koliko sam pomogla, ja sam imala neke skriptice, pitanja koja su obično bila na ispitima i to sam čitala par dana i prošla.
2018 09 11
> toncica1987: > Za što vam to treba? Nije valjda za OVB?? Ako je moj savjet je da se ne upuštate u to! jel to ono kad preko noći postaneš financijski savjetnik i govoriš ljudima gdje da ulože svoj novac- a u stvari nemaš nikakvo znanje o financijama.....
2018 09 11
Da, nažalost to je to! Ja sam bila na faksu i tražila posao koji bi mogla raditi "kad mi odgovara" zbog predavanja, tzv.prijatelj me uveo u to, mislim zašto mu ne bi vjerovala. 😂😂 Nisam mislila da ću zarađivati, kako oni kažu par prosječnih plaća u mjesec dana, ipak je to trebao biti studentski posao. Nadala sam se nekom iskustvu i da si zaradim za kave i izlaske.. Joj kad ovo pišem baš gledam kako sam naivna bila. 😂😂 Bila sam nekih 2 mjeseca, položila taj ispit i otišla i to sam ostala toliko samo zbog tog tzv. prijatelja. Ništa nisam niti prodala jer mi je bilo muka kad sam vidjela što se sve radi, bila mi je obećana plaća po učinku+ fiksni dio. Dobila sam 400kuna. 😂😂 Poslije sam se i s njim prestala se družiti s njim jer mi je bilo baš neugodno zbog svega.
2018 09 11
Nitko od onih *mentora* nije imao potrebno obrazovanje za *financijsko savjetovanje*. Svi su gledali samo ciljeve i kako da prodaju što više osiguranja.
2018 09 11
Je, čula sam za tu priču iz više izvora, nema šanse da mi itko proda ikakvo osiguranje, ma kako vješt bio na jeziku, problem nastaje kad želiš svoj novac koji si uložio...e ne može..pa što će mi takvo osiguranje..
2018 09 12
Meni je najgore od svega što su oglasi za taj posao još uvijek aktualni..mislim netko se možda nađe u tome, ali zapravo te uvuku da nisi niti svjestan, uvijek netko novi nasjedne. Kad kažeš da nećeš to raditi onda *nemaš dovoljno široke vidike, cijeli život ćeš raditi za Hrvatski prosjek, oni su naravno svi iznad prosjeka 😂😁 nisi dovoljno dobar za njih, ne znaš raditi pa zato tako pričaš i slično*
2018 09 12
Pitanja su isključivo na zaokruživanje, kad sam ja bila postojalo je 5 grupa pitanja, istu grupu je imao onaj iza tebe i onaj ispred tebe, prepisivanje ne dolazi u obzir jer je soba puna "šetača" koji nadziru svaki pokret 😬 tako da to ne preporučujem (oni te udalje sa ispita bez posebnog upozorenja..) Pripazi na trik pitanja, bilo ih je dosta... No super stvar je da, ako si ljubazna i pristojna, uvijek možeš pozvati jednog od tih šetača da ti pomognu, pokažeš prstom da ti nije jasno pitanje ili se dvoumiš oko odgovora.. Meni su tako pomogli oko dva pitanja 😃 (tako da, vrijedi probati) E sad, materijale za učenje uglavnom imaju sve osiguravajuće kuće i banke, ako imaš frendicu/frenda u toj branši, pitaj... Tu nažalost ne mogu pomoći jer sam svoje materijale odmah dalje proslijedila kolegicama. No onaj koji te šalje na Hanfu ti je dužan osigurati sav materijal, ako se ne varam. Dodatno možeš potražiti pitanja koja su ti uglavnom uvijek ista (nema tu previše materije a i zakoni su uglavnom više manje stalno isti), samo se mjenja njihov raspored po grupama. Eto, nadam se da sam bar malo pomogla.. Sretno na polaganju ☺️
2018 09 12
> sanjaurban: > Je, čula sam za tu priču iz više izvora, nema šanse da mi itko proda ikakvo osiguranje, ma kako vješt bio na jeziku, problem nastaje kad želiš svoj novac koji si uložio...e ne može..pa što će mi takvo osiguranje.. Soriii moram ovo prokomentirati (bez zamjerke😁) Osiguranje nije štednja, nažalost susrećem mnoge kojima je uvaljena ta spika (baš zbog toga jer ljudi prodaju osiguranja samo da prodaju i uzmu proviziju)... Tako da, kužim averziju 😬 Osiguranje je postojanje opcije isplate osigurane svote u slučaju neke nezgode (bolest, smrt, otkaz, bolovanje, bla bla)... Dakle tu neku veću svotu novca dobiješ ukoliko nastupi osigurani slučaj. Ako tokom "štednje" tj mjesečnog izdvajanja novca (konkretno u životnom osiguranju) ne nastupi taj slučaj, tek po isteku tog perioda dobivaš novce natrag, uvećane za vrlo vrlo malu kamatu, gotovo nikakvu (jer to NIJE štednja poput oročenja, fondova, stambenih štednji itd) Osiguranje je isplativo, razumljivo, ako nastane neko s*anje, recimo u slučaju smrti nasljednici dobivaju lovu ili za slučaj teške bolesti /ozljede /invaliditeta lovu dobiva korisnik, npr za liječenje ili slično.. Osiguranja su samo mali dio moje struke pa ih eto jako dobro razumijem, nažalost zbog ovih gore spomenutih koji po terenu čapaju ljude i prodaju im spiku, slika osiguranja je kod nas dosta iskrivljena.. Npr evo moj najsvježiji primjer, frend je prije 2 god ugovorio osiguranje od dužeg bolovanja (ono kad brutalno padnu primanja jer si na bolovanju), desila mu se operacija zbog koje ne radi već 6mj, ali od osiguranja mjesečno prima lijepu svoticu koja mu pomaže dok je plaća u banani. Tako da, nije svako osiguranje magla kao što se misli 😘😘😘
2018 09 12
Hvala na komentarima, iako moram napomenuti da ne radi niti u jednom osiguranju i ne prodajem osiguranje, hvala Bogu :D Radim kao administrator u agenciji za zastupanje u osiguranju i moj je posao samo komunikacija mailom, a kad već imam priliku, zašto nebi položila :D Imam neku skriptu, po kojoj je kolegica položila prije 2 godine ali pretpostavljam da nema nekih većih promjena u strukturi ispita A plaća je fiksna i nemam obavezu nekome "uvaljivati" osiguranje jer i sama nisam htjela takav posao 😄
2018 09 12
@Dallai, Kužim vas ako ste u tom poslu...no meni je besmisleno nekome davati novac u fond i onda čekati umiranje, bolest ili otkaz da bi svoj novac dobila na kapaljku, jel, koliko je netko odlučio da mi je dovoljno mjesečno, radije si otvorim račun pa stavljam višak na njega pa onda ne moram umirati ni biti bolesna, ni dobiti otkaz.....a ako mi se već nešto od tog dogodi, novac je na računu. Malo se odmah unervozim kad se spomenu osiguranja... Tako da, draga Martina, sretni ste što je ovo vaše u druge svrhe..
2018 09 12