Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Prehrana, recepti, ekologija /

Crnac bez jaja - nije uspio

Iskusne domaćice i kuharice, molim savjet. Prije nekog vremena sam radila ovaj kolač i nije uspio, i danas ga idem opet probati napraviti i ista stvar. Znači unutra u sredini ostane gnjecast, mokar, a izvana je gotov. Radila sam po receptu na čašice, piše peći 20min,ja sam još dodatnih 15 u nadi da će se ipak speći dobro ali ništa. Cure što radim krivo?
2018 11 04
Pa pečeš kolač dok se biskvit ne ispeče,nemoj se osloniti na preporučeno vrijeme,sve pećnice su različite.A kako ćeš znati da li je biskvit pečen?Samo zabodeš čačkalicu u njega,ako je suha,biskvit je gotov,ako se za nju zalijepilo tijesto,još malo vratiš.Sigurna sam da će sljedeći put uspjeti :") ;) .
2018 11 04
Ime je ono ,:) Radila sam taj kolač više puta, nisam ni znala da se tako zove, ali uvijek je unutra bilo mokro. Kaj nije to poanta tog kolača? Bio bi mi suh da je isti ko izvana...
2018 11 04
Silkica, ma ne mogu više peći, izvana doslovno počne crniti. A i znam po drugim kolačima, 20-30min i gotovo. Khm ne znam, da nije možda radi toga što nem jaja? Sara, ne znam, mislim da nije, barem ne ovako jako, ovo moje je na granici jestivosti ,:(
2018 11 04
dugo ga nisam pravila.... al on treba bit mokar,to je od čokolade.... pokušaj ga ostaviti da malo stoji, da se ohladi prije rezanja ili stavi na manju temperaturu i nek s emalo duže pece
2018 11 04
Moram priznati da nisam prije ni čula za ovaj kolač. No po mom iskustvu pečenja kolača, moglo bi biti da ti je smjesa prerijetka 8-) Ja bih probala reducirati količinu mokrih sastojaka za 20-30-ak%. I samo hrabro...najbolje uratke kolača sam napravila kad me baš nije bilo puno briga kako će ispasti.
2018 11 04
po kojem receptu si radila?
2018 11 04
naslov teme je genijalan... trebalo mi je par sekundi da uočim da se nalazi na podforumu recepti, prehrana... :D
2018 11 04
Ja sam navečer izrevoltirana neuspjehom išla raditi drugi kolač, isto čokoladni ali SA JAJIMA :) I ispao je za prste polizati. Znači ubuduće se klonim ovih bez jaja x-) :")
2018 11 05
Meni je toliko dobar naslov da sam dobila volju napokon ispeci neki kolac, a po svemu sudeci, to ce biti upravo ovaj 😂 > MorskoPrase: > naslov teme je genijalan... trebalo mi je par sekundi da uočim da se nalazi na podforumu recepti, prehrana... :D
2018 11 07
Radila ga puno puta...bez jaja i odlično ispadne. Ne znam po kojem receptu ga radite.
2018 11 13