Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Svakodnevica /

Dom /

Kemijsko čišćenje

Pls help! Kupili suprugu krasne hlače u Galileu, i tek sam doma otkrila da se mogu samo na kemijsko nositi. Sastav je 97% pamuk, 3 % elastin. Danas ih je nosio, cijeli dan bio u njima, pogužvane su i najradije bih u mašinu frknula, ali me strah što će izaći😶 Ne kužim po sastavu materijala zašto se preporuča samo kemijsko, što se uopće može dogoditi? Hvala!
2018 11 13
Ja takve perem u perilici na 40 stupnjeva. I peglam lagano vlažne.
2018 11 13
Na 40? I ne zgužvaju se jako niti stisnu? Sad će nositi te hlače često i ne da mi se jedno nošenje pa na kemijsko, nema smisla. A s druge strane, uopće ne razumijem kad je ovaj sastav u pitanju zašto kemijsko, a ne npr. 30 bez centrifuge..
2018 11 14
Ma, ja takve stvari bez frke ubacim u perilicu, na 30 ili 40 stupnjeva, bez centrifugiranja - i uvijek su ispale OK.
2018 11 14
Hvala, cure!
2018 11 14
Ja koristim centrifugu, ali 600, znači, najblažu koja ima u mojoj perilici, i onda ih onako dobro istresem kad izađu iz perilice, tako budu manje zgužvane i lakše za peglati. A stisnule se nisu ni jedne. Stisnula mi se jednom samo vunena haljina. Moj muž ima dosta hlača baš iz Galilea i uvijek ih tako perem. Imam zamjerku njihovim hlačama samo tu što na tamnima nakon pranja ostaju kao izblijedjele crte, iako perem tekućim deterdžentom za bojanu robu. Njemu, eto, paše kroj, pa ih ipak kupuje.
2018 11 14
Ja operem i vuneni kaput dva puta godisnje.Na kratkom polusatnom programu za svilu,lagano ga rastegnem rukama i stavim susiti.Poslije opeglam preko krpe .Mrvicu se stisne ,ali toliko mi se stisne i ostala odjeca kad prvi put operem,neznatno.
2018 11 14
Odlično, znači može se. Da, Galileo ima čudne materijale na kojima se sve vidi, njemu se na jednim plavim hlačama od kovanica tako zasjajio, takoreći zabijelio donji dio dzepa da nikako i s ničim to ne mogu skinuti. Odjenuo ih 2 puta, i super mu stoje, ali se vidi, a njemu picajzli, to k'o šaka u oko😁
2018 11 14
Ja bas nisam zadovoljna njihovom odjecom.Sinu smo nakupovali dosta majica,sto pamucnih sto vestica...brzo se pohabaju,dvije su se rasile po savovima,a ja bas strasno pazljivo perem ves.Jedino sto im je doista kvalitetno su gacice,bokserice su peri deri.
2018 11 14
Eto, a nama, tj. mužu se boxe rastegle nakon par pranja. Isto ne divljam sa mašinom, ali eto.. valjda kako potrefiš.
2018 11 14
> sanja85: > Eto, a nama, tj. mužu se boxe rastegle nakon par pranja. > Isto ne divljam sa mašinom, ali eto.. valjda kako potrefiš. A tko ce ga znat vise 🙄
2018 11 14