Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Svakodnevica /

Škola, fakultet, posao, karijera /

MZOS stipendije

Pozdrav, trebala bi jednu osobu koja mi moze pojasniti nesto oko ovih lista koje su izisle studenata koji su primili stipendiju. Ja spadam medju one koje su nesto kiksale pri prijavi... 😤😢😫
2018 12 03
Evo i mene! Što je tebi razlog odbijanja?
2018 12 03
> PigmyPuff: > Evo i mene! Što je tebi razlog odbijanja? hjoj ima nas znači :D pa meni su napisali da prihod kućanstva prelazi iznos od 2.161.90kn, samo eto što je najgore podatci su izvučeni iz 2017.g dok je otac još radio, u zadnjih godinu dana ove 2018.g, otac je na bolovanju, majka ne radi, i voljela bi da mogu im poslati makar ispis iz porezne prihod kućanstva da vide...ne znam koliko je to ispravno ili ne ali bi voljela pokušati?
2018 12 04
Ako su uzimali iz 2017. onda ništa ,:( 2018. ionako ne mogu gledati jer nije još završila niti su izlistani ukupni prihodi, to će se sve onda vidjeti na prijavi za iduću godinu pa ćeš dobit
2018 12 04
> PigmyPuff: > Ako su uzimali iz 2017. onda ništa ,:( > 2018. ionako ne mogu gledati jer nije još završila niti su izlistani ukupni prihodi, to će se sve onda vidjeti na prijavi za iduću godinu pa ćeš dobit iduće godine sam već gotova sa faksom ,:(
2018 12 04
Ok, gleda se prošla kalendarska godina, ali ja bih svejedno napisala žalbu u kojoj bih opisala novonastalu situaciju i to potkrijepila potvrdom sa Zavoda za zapošljavanje za majku i potvrdom o očevim primanjima. Ako studirate redovno, otac ima pravo tražiti dječji doplatak. To je do 299 kn mjesečno, ovisno o cenzusu. Pogledajte na stranicama Mirovinskog što sve treba i predajte zahtjev što prije. Otac ima pravo na dodatak za pomoć i njegu u iznosu od 600 kn mjesečno. Zahtjev predajete u nadležni Centar za socijalnu skrb. Kako je tata? Kako podnosi terapiju?
2018 12 04
Ali samo će odbiti žalbu jer nema osnove jer se ne gleda ta godina niti može biti drukčiji kriterij za par studenata
2018 12 04
> Tanči14: > Ok, gleda se prošla kalendarska godina, ali ja bih svejedno napisala žalbu u kojoj bih opisala novonastalu situaciju i to potkrijepila potvrdom sa Zavoda za zapošljavanje za majku i potvrdom o očevim primanjima. > Ako studirate redovno, otac ima pravo tražiti dječji doplatak. > To je do 299 kn mjesečno, ovisno o cenzusu. > Pogledajte na stranicama Mirovinskog što sve treba i predajte zahtjev što prije. > Otac ima pravo na dodatak za pomoć i njegu u iznosu od 600 kn mjesečno. > Zahtjev predajete u nadležni Centar za socijalnu skrb. > Kako je tata? > Kako podnosi terapiju? ma mnogo je ljudi to njemu reklo da ima to pravo. samo ne znam zašto nikako da to napravi...a ima pravoo da to traži molim vas morati ćete mi to malo pojasniti bolje u inboxu ako nije problem? morati ću ja to sve očito obaviti... *ja sam danas bila u poreznoj ne daju više ispis prihoda kućanstva bez punomoći, npr mame, tate, sestre... plus biljega za svakog 20kn....strašno....to nisam učinila na kraju, već sam skenirala zadnji njegov nalog di je postavljena dijagnoza bolesti + status mame + sestre. ako ništa drugo makar sam pokušala... nema veze.... samo mi krivo nekad bude, jer kod nas dosta ima studentica koje rade u lijepim državnim firmama, plus također muž, +dvoje, troje djece i oni dobiju stipendiju, a ja niti na prosjeku koji mi je iznad 4,0, ni na socio-ekonomskom statusu. :S
2018 12 04
Ne znam detalje jer se time direktno ne bavim, ali čujem od pacijenata. Dakle, prva stanica je CZSS. Otiđite tamo i razgovarajte sa socijalnom radnicom i pravnicom. One će vam sve znati objasniti. Možete se obratiti i udrugama oboljelih od malignih bolesti. Izguglajte ih i kontaktirajte. Često znaju puno više nego zaposleni po institucijama. Niti jedno pravo ne ide retroaktivno, već od dana podnošenja zahtjeva. Malo ćete čekati, ali ćete dobiti zaostatke. Ja bih predala žalbu. Izgubiti se nema što, a možda upali. Vama su se okolnosti drastično promijenile i to bi trebalo uvažiti. Ne znam kako je konkretno u Vašoj županiji, ali u mojoj takve situacije župan uvažava, kao i gradonačelnik pa bih se ja obratila i jednom i drugom za pomoć. Nije sramota tražiti pomoć, a Vama je itekako potrebna. Puno sreće Vama i Vašima, a posebno tati od srca želim poboljšanje i dobre nalaze. P.S. pišem javno jer će možda još nekome koristiti informacije.
2018 12 04