Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Kastracija mačke

Moja se nije puno udebljala, dobila je možda kilu-dvije u ove 3 godine od sterilizacije. Ali ona je inače dosta izbirljiva glede hrane, ne želi meso uopće, nikakvu ribu niti ikakvu mačju hranu od ribe (ipak je iz zagorja, tamo sam ju pronašla 😂), ne želi ništa u želeu niti paštete, samo u umaku i to ne sve vrste. Općenito malo jede od malena, dnevno joj jednu vrećicu od 100 grama podijelim na dva puta, a nekad ni to ne pojede do kraja, plus uvijek ima suhu hranu dostupnu pa uz to pojede par zrna svakih par sati. Hrana za sterilizirane mace ima samo manje masti od klasične, mislim da je po ostalome ista naspram ostalih iste marke (neka me ispravi netko ako griješim). Pratite joj kilažu pa ako se krene drastično debljati promijenite prehranu i osigurajte joj dosta igre i istrčavanja da bude aktivna 😊
2018 12 24
Sterilizirala sam 7 mica maci, kod svih je bilo pravilo ne jesti 24 sata prije operacije i smjele su popiti samo malo vode. Ovratnike nismo koristili, jedino sam kod 1 mačke oko trbuha morala omotati u tanju krpu i zalijepiti s duct tape uokolo preko krpe, pošto je uspjela izvaditi sve šavove osim ovog u sredini. Vodili smo ju na ponovno šivanje i tako je jedva izdržala 3 dana. Njoj su baš smetali šavovi :') Kupila sam malo piletine i ribe svakoj da pojedu prva 2-3 dana nakon operacije, poslije su se vratile mačjoj hrani. Niti jedna mačka se nije posebno udebljala nakon sterilizacije, uvijek su bile malo više mršave ljeti, a deblje zimi što je i normalno kod mačaka. Mislim kako će vam mačka nastaviti jesti po svom karakteru, kako njoj odgovara, a ako želite spriječiti pretjerano debljanje, onda paziti na porcije i održavati ju aktivnom. Sretno sa sterilizacijom i oporavkom nakon, lijepo je što to radite za nju i sebe
2018 12 24
Meni se od 6 steriliziranih mačaka samo jedna drastično udebljala, ali ona čak i ne jede puno, ne mogu je staviti na neku dijetu jer ne znam kako bih joj smanjila obroke kad samo dvaput dnevno pojede malo suhe hrane. Mislim da je to vrlo individualno. Mijenjam im hranu, tako da izmjenjujem hranu za sterilizirane s onom za odrasle mace, i ostalih pet su sve vitke i aktivne, a ova jedna je prava debeljuca, ali i ona se kreće i vrlo je spretna i okretna :D
2018 12 24
Odlično mačkarice moje :) sad mislim da sam naoružana znanjem i kako dalje..mnogo vam se zahvaljujem na pomoći pusa velika i naravno javim vam sve kako je prošlo <3 <3 <3 <3 :") :)
2018 12 24
Ako se mogu ubacit s pitanjem. Imam macka od 6 mjeseci koji je kastriran. Nedavno sam ga udomila i nemam pojma kako ga hraniti. Stalno me moli jesti, suhu hranu ne zeli uopce, a mokre bi mogao jesti dan i noc. Primjetila sam da se zbucao, mada, bio je mrsavko kad sam ga udomila pa je sad ustvari taman. Voli pastete iz Mullera, na njima pise da bi odrasla macka mogla pojesti 3 takve na dan. Meni se to cini previse jer mu ostavim i suhe hrane koju pojede ukoliko mu ne dam mokre ili me nema doma. Kupila sam mu Cat Chow, suhu hranu iz Dm-a i Whiskas, nista ga bas nije odusevilo. Svaki savjet ce mi dobro doci :)
2018 12 24
Natjeraj ga da jede i suhu jer će mu inače zubi biti puni kamenca. Najbolje ti je kupiti neku suhu hranu za mlade kastrirane mace (to je bitno i jer su muški skloni kamencima) i isprobavati dok ne nađeš što će mu pasati. I nema popuštanja s konzervicama, navikni ga kad je obrok i toga se drži. Ako ne pojede makni do slijedećeg obroka. Moji jedu sve pa imaju suhu dostupnu cijeli dan, a mokru dobiju ujutro i navečer i to po pol paštete svaki.
2018 12 25
Moju sam kastrirala sa 6mj prosle godine.Nije jela 4-5 sati prije jer je bilo iznenada.Nsam koristila okovratnik, ali sam je drzala u boxu jer je najvaznije da ne skace prvih par dana .Treba najvise mirovanja.Sve proslo super a rez je toliko sitan bia da nisam ocima vjerovala.Danas se i ne vidi.Samo nek miruje radi kilice.i punata.
2018 12 25
Evo mene..zavrsena je operacija sve je ok..vec je bila budna..stavili su joj razgradive savove i dali su joj nesto za bolove..recite mi molim vas je li u redu da povrace ?? Jer se napinje a strah me zbog rane da se previse ne napreže..nista joj nisam davala jesti..vodu smije za 4 sata a jesti tek za 12 sati..sada je zaspala opet
2018 12 27
Ne brini, stavi ju u transporter na toplo i do navečer ju pusti na miru.
2018 12 27
U transporteru je na toplome ...u redu hvala
2018 12 27
Neke mace imaju napadaje mučnine kao posljedicu anestezije... bez brige, sve je to normalno i očekivano. Za par sati bi već trebalo proći.
2018 12 27
> NadaMihaljevic: > Neke mace imaju napadaje mučnine kao posljedicu anestezije... bez brige, sve je to normalno i očekivano. Za par sati bi već trebalo proći. Bolje je vec..u transporteru se nalazi jos je omamljena dosta pokusava sjest i ustati izaci van ne svida joj se biti unutra ali necu ju pustati dok ne bude potpuno svoja..malo mi ju je zao tako za gledati
2018 12 27
Moja je bila,i dodjem po nju, nije sva svoja bila mila moja,ja placem Ona se zanosi ali sve to mora biti, dodjemo doma i vidi svoja 4 mala (kakvi mala vec imaju 5 mjeseci😇), i ona gleda njih iz kaveza i luduje za njima💗 I otvorim kavez i ona tako sva pod jos anestezijom lezi al digla glavu da ih cisti i prede mila moja 💗 Gore sam ja prosla tu sterilizaciju placuci neg ona od suza Zelim Vam svu srecu ,sve je to toliko jednostavno za njih tesko za nas👌😉
2018 12 27
> kristinafloka: > Moja je bila,i dodjem po nju, nije sva svoja bila mila moja,ja placem > Ona se zanosi ali sve to mora biti, dodjemo doma i vidi svoja 4 mala (kakvi mala vec imaju 5 mjeseci😇), i ona gleda njih iz kaveza i luduje za njima💗 > I otvorim kavez i ona tako sva pod jos anestezijom lezi al digla glavu da ih cisti i prede mila moja 💗 > Gore sam ja prosla tu sterilizaciju placuci neg ona od suza > Zelim Vam svu srecu ,sve je to toliko jednostavno za njih tesko za nas👌😉 A strasna je ☺ macke su posebna bića 😊 i meni je evo tesko nervoza iscekivanje i sve skupa ..jos kad sam ju vidjela onako bespomocnu bilo mi je jako zao ..al jake su nase mace 😊😊 ❤
2018 12 27
Imam jedno vazno pitanje.. Moja maca je pocela lizati ranu sto nije nimalo dobro..ovratnik ne moze na sebi smisliti postane histericna otima se i pokusava ga skinuti..dosta je uznemirena i ne mogu ju nikako smiriti..ima li jos koja alternativa poput zavoja nekih ili slicno jer ovratnik ne dolazi u obzir
2018 12 28
Prethodni 1 2 3 4 Sljedeći