Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

mojekrpice.hr /

Ideje /

Savjeti za štednju/praćenje budžeta

Ja aktiviram preko m bankinga, minimalni pocetni unos je 10 kn cini mi se i onda si namjestis kaj sve hoces da ubacuje u kasicu tipa nekoliko kuna kad dignes na bankomatu ili kad placas karticom i slicno. A uvijek se moze zeljeni iznos dodavati, neovisno o tim postavkama.
2019 01 03
> MiniMini: > Ja aktiviram preko m bankinga, minimalni pocetni unos je 10 kn cini mi se i onda si namjestis kaj sve hoces da ubacuje u kasicu tipa nekoliko kuna kad dignes na bankomatu ili kad placas karticom i slicno. A uvijek se moze zeljeni iznos dodavati, neovisno o tim postavkama. Super! Puno hvala na info! 🙂 Mislim da ću je aktivirati jer mi ne možemo mjesečno ništa,ama baš ništa uštediti...pa ću makar ja probati na taj način..
2019 01 03
Nema na čemu. E da, skupljam i kovanice od 5 kn pa zamjenim na kovinomatu. Pošle godine je npr bilo skoro 900 kn, a nisam ni osjetila. Svaki put kad mi netko izvrati tu kovanicu bacim u kasicu posebnu za to. > SarahKayOS: > > MiniMini: > > Ja aktiviram preko m bankinga, minimalni pocetni unos je 10 kn cini mi se i onda si namjestis kaj sve hoces da ubacuje u kasicu tipa nekoliko kuna kad dignes na bankomatu ili kad placas karticom i slicno. A uvijek se moze zeljeni iznos dodavati, neovisno o tim postavkama. > Super! > Puno hvala na info! 🙂 > Mislim da ću je aktivirati jer mi ne možemo mjesečno ništa,ama baš ništa uštediti...pa ću makar ja probati na taj način..
2019 01 03
> MiniMini: > Nema na čemu. E da, skupljam i kovanice od 5 kn pa zamjenim na kovinomatu. Pošle godine je npr bilo skoro 900 kn, a nisam ni osjetila. Svaki put kad mi netko izvrati tu kovanicu bacim u kasicu posebnu za to. > > SarahKayOS: > > > MiniMini: > > > Ja aktiviram preko m bankinga, minimalni pocetni unos je 10 kn cini mi se i onda si namjestis kaj sve hoces da ubacuje u kasicu tipa nekoliko kuna kad dignes na bankomatu ili kad placas karticom i slicno. A uvijek se moze zeljeni iznos dodavati, neovisno o tim postavkama. > > Super! > > Puno hvala na info! 🙂 > > Mislim da ću je aktivirati jer mi ne možemo mjesečno ništa,ama baš ništa uštediti...pa ću makar ja probati na taj način.. E to naša djeca rade, imaju one limenke kasice i ubacuju kovanice, ali i novčanice kad dobiju od baka ili uje...i onda otvaraju za rođendan...prošle godine si je sin kupio bicikl, a kćerka mobitel. ☺️ I to mi je super jer imaju dobru naviku štednje. 😉
2019 01 03
super tema
2019 01 04
Neznam ni sama da li je to štednja ili ne.Npr. ako su zubne paste, omekšivači, deterdženti za pranje rublja,sredstva za čišćenje kućanstva na akciji uzmem odmah više komada,znam i zapisati datum koliko mi nešto traje Dobra ideja je to s fondovima, tako mi u toplijim mjesecima odvajamo novac za plin u posebnu kuvertu. Ako mi se nakupi sitniša u novčaniku,stavim u kasicu.
2019 01 04
Dosta trosim na prasak i opcenito na odrzavanje vesa, prasak je jedina stvar koju kupujem u vecoj kolicini jer kupujem u mulleru pa dok naidjem na akciju kupim vise. Buduci da zivimo u stanu i nemamo bas mjesta za rezervu, od toga smo odustali. Neki savjetuju kupiti sto se inace koristi u vecim kolicinama, drgi iskljucivo sto ti taj dan treba.... probali smo sve, meni vise odgovara druga opcija.
2019 01 04
Ne prakticiram nocno pranje vesa, smeata mi drndanje po noci (susjeda iznad ima glasnu centrifugu pa tak da sam sklonija skupljanju potpisa stanara da se to izbaci nego da na taj nacin stedim). Grijemo se preko toplane, iznos je od 200-1300kn. Struja je oko 135kn za cetverosobni stan. Pecnicu rabim 2-3×tjedno, kuham vecinom na plin (40kn), kuha se svakodnevno. Preporucujem provjeriti potrosnju starijih aparata, primjerice frizidera jer znaju dosta trositi. Muz gasi svjetlo po stanu...ja volim rasvjetljeno...opet neda mi se radi 5kn gubiti komfor.
2019 01 04
> littleana: > Ne prakticiram nocno pranje vesa, smeata mi drndanje po noci (susjeda iznad ima glasnu centrifugu pa tak da sam sklonija skupljanju potpisa stanara da se to izbaci nego da na taj nacin stedim). Grijemo se preko toplane, iznos je od 200-1300kn. Struja je oko 135kn za cetverosobni stan. Pecnicu rabim 2-3×tjedno, kuham vecinom na plin (40kn), kuha se svakodnevno. > Preporucujem provjeriti potrosnju starijih aparata, primjerice frizidera jer znaju dosta trositi. Muz gasi svjetlo po stanu...ja volim rasvjetljeno...opet neda mi se radi 5kn gubiti komfor. I ja kuham na plin, pecnica povremeno i bas mi je osjetna razlika u potrosnji.. zamijenim plinsku bocu svaka tri mjeseca otprilike..
2019 01 04
Što se tiče prehrane i sanitarija, jel kupujete određene brendove ili prolaze i trgovačke marke? Npr, ja kupujem sredstva za čišćenje u Lidlu w5, pokazala su mi se ok. Što se tiče hrane i kave, još uvijek kupujem brendove, al sve nekako više vjerujem da bi za određene stvari i trgovački proizvodi mogli biti ok (možda trajno mlijeko, brašno i slično)
2019 01 04
Postoje dva pravila pametnog raspolaganja novcem: - stedis kad imas, a ne kad nemas - kupujes sto ti treba, a ne sto je na akciji Da, kupit cu u dm-u gel za tusiranje ako je 2+1 akcija na brend koji mj je inace dobar, ali necu kupiti 2+1 samo zato jer je akcija, a objektivno ne znam hoce li mi biti dobro. Forsiram da se sva kupljena hrana pojede. Ako vidim da nece ici, izmiksam voce s grckim jogurtom, nalijem u kalupe i imamo sladoled. Ako se radi o povrcu, nasjeckam pa iskoristim kad zurim. Ne idem u pekaru, osim po kruh, kad se radi o kuhanju nema "ne da mi se, ajmo dostavu". Isto tako, ne pratim akcije jer mi je vrijeme novac i kad kupujem ono sto mi treba, a ne bezveze, ne isplati mi se trositi gorivo i vrijeme za par navodnih kuna ustede. Uvijek stavim manje deterdzenta nego sto pise, jer smo svi relativno odrasli u kucanstvu i nema turbo prljanja (samo osvjezim robu).
2019 01 04
> HappySeal: > Postoje dva pravila pametnog raspolaganja novcem: > - stedis kad imas, a ne kad nemas > - kupujes sto ti treba, a ne sto je na akciji Vrijedi poslusati
2019 01 04
"Štediš kad imaš"- u redu-potruditi se i odvojiti svaki mjesec bar mali iznos za štednju A drugo:ako koristim neke stvari stalno,naravno da ću kupiti na akciji odmah više komada...Mislim da je isto i s odjećom:zimsko kupiti na kraju zime za iduću sezonu ili dok su sniženja... I ono što govore da prije sniženja podignu cijene, treba znati i koja cijena je bila prije sniženja...
2019 01 04
Eh da... ali budimo realni, da ne kupujemo vise nego sto nam treba, ova stranica ne bi postojala. Evo sad su npr. svi centri puni snizenja. Sale na svakom cosku. Ma vidi ti to, snizeno za 70%! Kada ce opet biti takva prilika? Bolje da kupim odmah! I dodjes doma, obuces dva puta, a na iducem snizenju ajmo Jovo nanovo. Realno - ta krpa ti ne treba. Ali bila je 'samo 50 kn'. I onda umjesto da kupimo jednu dobru krpu za 300 kn, ti kupimo 10 za 50 na akciji i jos smo sretni kako smo super prosli... Moja baba je uvijek govorila - "Cerce imas jedno dupe i dvije sise za pokriti, sta ce ti to sve"
2019 01 04
> littleana: > Ne prakticiram nocno pranje vesa, smeata mi drndanje po noci (susjeda iznad ima glasnu centrifugu pa tak da sam sklonija skupljanju potpisa stanara da se to izbaci nego da na taj nacin stedim). Grijemo se preko toplane, iznos je od 200-1300kn. Struja je oko 135kn za cetverosobni stan. Pecnicu rabim 2-3×tjedno, kuham vecinom na plin (40kn), kuha se svakodnevno. > Preporucujem provjeriti potrosnju starijih aparata, primjerice frizidera jer znaju dosta trositi. Muz gasi svjetlo po stanu...ja volim rasvjetljeno...opet neda mi se radi 5kn gubiti komfor. Draga Ana, gledam ovu vašu struju u nevjerici....moja rata je 250 kn, grijem se na toplani i kuhamo na plin, imam perilicu koja štedi struju...stvarno ne razmišljam kad palim peglu, kuhalo za vodu i svjetlo, palim kad mi treba i kad imam vremena za poslove...također mi nije jasna vaša toplana-1300 kn...najveća zimska rata mi je 350 kn..radijatori gore na 5 jer inače ne griju ako su na 4 ,:)
2019 01 05