Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

mojekrpice.hr /

Ideje /

Savjeti za štednju/praćenje budžeta

Jako mi se sviđa filozofija HappySeal, jedino što pečemo kruh, pa ne moramo u pekarnicu. Nema natrpavanja hladnjaka ni velikih zaliha. Onda zaboravim šta sve imam doma pa izađe pola rokova. Kupujem ciljano ono što mi treba i rado si priuštim ono što želim prema svojim mogućnostima. Jedan naš dobar prijatelj je rekao: Pokrij se koliko ti je dug pokrivač. Od njega smo posudili novce da platimo big ormar od 3 metra. Nakon te njegove čuvene misli iz zbirke narodnih mudrosti, nikada više nismo posudili niti kune. Ovi fondovi, kasice i slične inačice nemaju mi previše smisla u mom slučaju jer mi je potpuno isto ako mi je novac u kasici, u čarapi, na tavanu ili na tekućem računu. Dobro je imati jednu karticu u kućanstvu za kupnju na rate, ako ti recimo crkne perilica. Ali na tu karticu onda neću kupiti fensi torbicu. Kamate u banci su toliko niske da mi takav oblik štednje nije nimalo privlačan. Bolje mi je novac uložiti u kvalitetniju hranu nego čuvati za doktore. Gdje štedim? Ne koristim nikakvu šminku, ne idem na skijanje, ljetujem kod mame, ne hranim se u restoranima, knjige posudim u knjižnici, kafenišem rijetko po kafićima, čistim octom i sodom, imam neke odjeće iz srednje škole---sve je to štednja, no ako vidim nešto što mi se sviđa, a nema veze što mi taj tren ne treba- obavezno to kupim o:)
2019 01 05
Slažem se, uglavnom štedim na iste načine. Ali i ovo što se gore istaknulo - često pokleknem na sniženjima iako mi realno te stvari ne trebaju. Kupi se nekoliko majica po 50 kn, a iste takve od prošle godine još su dobre! U takvim situacijama ima dodatni prostor za uštedu. Što se tiče hrane, ne kupujem nikakve slatkiše niti kekse. Trudim se jesti zdravo, kuham, ali mislim da bi moglo optimalnije jer mi ipak često neki komad povrca propadne, ili sam skuhala previse pa zadnja porcija zavrsi u smecu jer nije pogodna za zamrzavanje. Tu jos moram malo poraditi. Takoder, ne kupujem krpe za pranje podova i brisanje - za to mi sluzi potrgani veš 😂😂😂 > sanjaurban: > Jako mi se sviđa filozofija HappySeal, jedino što pečemo kruh, pa ne moramo u pekarnicu. > Nema natrpavanja hladnjaka ni velikih zaliha. Onda zaboravim šta sve imam doma pa izađe pola rokova. Kupujem ciljano ono što mi treba i rado si priuštim ono što želim prema svojim mogućnostima. Jedan naš dobar prijatelj je rekao: Pokrij se koliko ti je dug pokrivač. Od njega smo posudili novce da platimo big ormar od 3 metra. Nakon te njegove čuvene misli iz zbirke narodnih mudrosti, nikada više nismo posudili niti kune. Ovi fondovi, kasice i slične inačice nemaju mi previše smisla u mom slučaju jer mi je potpuno isto ako mi je novac u kasici, u čarapi, na tavanu ili na tekućem računu. Dobro je imati jednu karticu u kućanstvu za kupnju na rate, ako ti recimo crkne perilica. Ali na tu karticu onda neću kupiti fensi torbicu. Kamate u banci su toliko niske da mi takav oblik štednje nije nimalo privlačan. Bolje mi je novac uložiti u kvalitetniju hranu nego čuvati za doktore. Gdje štedim? Ne koristim nikakvu šminku, ne idem na skijanje, ljetujem kod mame, ne hranim se u restoranima, knjige posudim u knjižnici, kafenišem rijetko po kafićima, čistim octom i sodom, imam neke odjeće iz srednje škole---sve je to štednja, no ako vidim nešto što mi se sviđa, a nema veze što mi taj tren ne treba- obavezno to kupim o:)
2019 01 05
sanja urban... ni meni nije jasan taj racun, muz mi kaže da se previše žalim. U nevjerici, u više navrata sam skoknula do HEPa na provjeru, da ne bi bilo zabune. Evo, takav je i ja sam prezadovoljna. Napominjem da imamo 1televizor, 1laptop, i osnovne aparate u kućanstvu (nemam sušilicu veša). Pričuvu plaćamo 320kn (vjerujem najskuplje u državi, a kasa je stalno prazna), i grijanje preko toplane- tijekom ljeta 200kn, zimi max do 1300kn. Preko toplane dobivamo i toplu vodu tako da nemamo bojlera.
2019 01 05
Odlicna tema!!! Svi savjeti ce mi pomoci. Iako zbog stanarine sam upala u minus. Uz malu placu, trebam platiti stanarinu, rezije, ratu minusa :( Sad kad malo bolje promislim trebala sam pametnije. Sto cu dati za ratu minusa s time sam mogla platiti stanarinu i rezije. Ali na greskama se uci. Da sam bar trosila na gluposti, nego na osnovne stvari.
2019 01 05
Moja "novogodišnja odluka" je da umjesto fitnesa koji sam planirala plaćati, idem nogama na posao! Inače previše trošim na benzin jer za svaku sitnicu uskačem u auto.... Ako to uspijem, ušteda je ogromna!
2019 01 05
Nije se potrebno ponasati kao pijani milijarder da bi zavrsio u minusu, s danasnjim placama i troskovima. Nadam se da mozes nositi kuhano na posao jer ces tu imati vjerojatno dosta ustede. Ako pusis, smanjiti... > PamelaPamelin: > Odlicna tema!!! Svi savjeti ce mi pomoci. Iako zbog stanarine sam upala u minus. Uz malu placu, trebam platiti stanarinu, rezije, ratu minusa :( > Sad kad malo bolje promislim trebala sam pametnije. Sto cu dati za ratu minusa s time sam mogla platiti stanarinu i rezije. Ali na greskama se uci. Da sam bar trosila na gluposti, nego na osnovne stvari.
2019 01 05
Ovo je isto super, ja nazalost ne mogu jer mi posao nije blizu, ali zato se trudim u trgovinu i na plac bez auta. Opcenito ima dosta dobrih vjezbi na youtubeu, potrebno je samo malo prouciti te programe i odabrati sto nam dogovara pa nema potrebe za placanjem fitness programa. > sim3sim3: > Moja
2019 01 05
A postoje i aplikacije za vjezbanje, samo skines na mob
2019 01 05
Nisam disciplinirana za vježbanje kod kuće.... Pokušavala sam više puta i nakon par dana odustanem jer sam preumorna zbog posla, spremala kuću pa si opravdala to pod trening, pa ona poznata "evo sad ću evo sad ću" i ćorak x-) a i nemam neku motivaciju jer mi nisu kile problem nego kondicija! Bude lakše kad platim, imam termin i ljude s kojima idem... Al kad sračunam koliko trošim na benzin zbog konforta/lijenosti bude mi muka! Zato, moram više hodati a time će i kondicija bit bolja :)
2019 01 05
> MiniMini: > Nije se potrebno ponasati kao pijani milijarder da bi zavrsio u minusu, s danasnjim placama i troskovima. Nadam se da mozes nositi kuhano na posao jer ces tu imati vjerojatno dosta ustede. Ako pusis, smanjiti... > > PamelaPamelin: > > Odlicna tema!!! Svi savjeti ce mi pomoci. Iako zbog stanarine sam upala u minus. Uz malu placu, trebam platiti stanarinu, rezije, ratu minusa :( > > Sad kad malo bolje promislim trebala sam pametnije. Sto cu dati za ratu minusa s time sam mogla platiti stanarinu i rezije. Ali na greskama se uci. Da sam bar trosila na gluposti, nego na osnovne stvari. Ne pusim, ne pijem. Jedva izlazim, tu i tamo na koju kavu. Placa je mala, nije stalni posao iako je u skolstvu. Sramota me i reci kolika je placa. Sama se borim, nikoga ne pitam. Kako sam upala, tako cu se i izvuci. Zivot je borba, a da sam mogla pametnije mogla sam. Uzela sam Diners karticu da si kupim odjecu na rate, ali zbog stanarine sam dizala i gotovinu i tu se zeznula. Na poslu nemam pauze jer sam asistentica. Imam najmanje 6 sati dnevno s njime sto nije lako vjerujte mi. S djetetom sam i preko velikog odmora. Mislim, jedem ali moram paziti na dijete. Kako god, ima i gorih stvari u zivotu. 😄
2019 01 05
Nije veliki minus, ali meni je velik s obzirom na placu i troskove
2019 01 05
Super tema! Ja sam jednom bila u minusu (nije bio veliki oko 4000 kn) i nisam mogla nocima spavati. Cim sam ga pokrila zatvorila sam ga. Ja sto se tice stednje prije odlaska u ducan prolistam letke i vidim di je sta na akciji i napisem popis za kupnju. Samo kupujem sa popisa i od tada puno manje novaca trosim. Neke stvari koje su snizene a cesto ih koristim kupim za dva- tri tjedna unaprijed da imam do nove akcije. Palim masinu samo nocu i tako se ustedi nesto. Imam troje djece i svako od njih ima otvorenu stedju gdje svaki mjesec uplacujem koliko sam u mogucnosti. Najstariji sin (6 godina) ima svoju kasicu i i nju ubacuje sitnise i tu i tamo koju papirnatu novcanicu sto mu daju baka i dida ili donese zubic vila i tako je sad skupio u godinu dana 1000 kn s kojima je odlucio platiti pola vrtickog zimovanja. On sretan a ja jos sretnija :) Eto, nisu neke stednje i uvjek moze bolje ali to je to zasad. Planiram jos pocet pisat jelovnik unaprijed jer me zivcira kad neznam sta kuhati kad se dignem.
2019 01 05
> dirdir92: > Super tema! > Ja sam jednom bila u minusu (nije bio veliki oko 4000 kn) i nisam mogla nocima spavati. Cim sam ga pokrila zatvorila sam ga. > Ja sto se tice stednje prije odlaska u ducan prolistam letke i vidim di je sta na akciji i napisem popis za kupnju. Samo kupujem sa popisa i od tada puno manje novaca trosim. Neke stvari koje su snizene a cesto ih koristim kupim za dva- tri tjedna unaprijed da imam do nove akcije. > Palim masinu samo nocu i tako se ustedi nesto. > Imam troje djece i svako od njih ima otvorenu stedju gdje svaki mjesec uplacujem koliko sam u mogucnosti. > Najstariji sin (6 godina) ima svoju kasicu i i nju ubacuje sitnise i tu i tamo koju papirnatu novcanicu sto mu daju baka i dida ili donese zubic vila i tako je sad skupio u godinu dana 1000 kn s kojima je odlucio platiti pola vrtickog zimovanja. On sretan a ja jos sretnija :) > Eto, nisu neke stednje i uvjek moze bolje ali to je to zasad. > Planiram jos pocet pisat jelovnik unaprijed jer me zivcira kad neznam sta kuhati kad se dignem. I ja cu biti pod stresom dok to ne platim. Meni je minus cca 5000 kn. Sad dogovaram s bankom kako to platiti. Cim sredim i ja cu se rijesiti te kartice.
2019 01 05
> PamelaPamelin: > > dirdir92: > > Super tema! > > Ja sam jednom bila u minusu (nije bio veliki oko 4000 kn) i nisam mogla nocima spavati. Cim sam ga pokrila zatvorila sam ga. > > Ja sto se tice stednje prije odlaska u ducan prolistam letke i vidim di je sta na akciji i napisem popis za kupnju. Samo kupujem sa popisa i od tada puno manje novaca trosim. Neke stvari koje su snizene a cesto ih koristim kupim za dva- tri tjedna unaprijed da imam do nove akcije. > > Palim masinu samo nocu i tako se ustedi nesto. > > Imam troje djece i svako od njih ima otvorenu stedju gdje svaki mjesec uplacujem koliko sam u mogucnosti. > > Najstariji sin (6 godina) ima svoju kasicu i i nju ubacuje sitnise i tu i tamo koju papirnatu novcanicu sto mu daju baka i dida ili donese zubic vila i tako je sad skupio u godinu dana 1000 kn s kojima je odlucio platiti pola vrtickog zimovanja. On sretan a ja jos sretnija :) > > Eto, nisu neke stednje i uvjek moze bolje ali to je to zasad. > > Planiram jos pocet pisat jelovnik unaprijed jer me zivcira kad neznam sta kuhati kad se dignem. > I ja cu biti pod stresom dok to ne platim. Meni je minus cca 5000 kn. Sad dogovaram s bankom kako to platiti. Cim sredim i ja cu se rijesiti te kartice. Ajoj. Bas dosta :( Ja sam bila svjesna da ako ga odmah ne zatvorim opet cu uci u minus i kad sam ga zatvorila jedva sam gurala ali izgurala ga i oporavila se hvala Bogu :) Sretno sa pokrivanjem :*
2019 01 05
> dirdir92: > > PamelaPamelin: > > > dirdir92: > > > Super tema! > > > Ja sam jednom bila u minusu (nije bio veliki oko 4000 kn) i nisam mogla nocima spavati. Cim sam ga pokrila zatvorila sam ga. > > > Ja sto se tice stednje prije odlaska u ducan prolistam letke i vidim di je sta na akciji i napisem popis za kupnju. Samo kupujem sa popisa i od tada puno manje novaca trosim. Neke stvari koje su snizene a cesto ih koristim kupim za dva- tri tjedna unaprijed da imam do nove akcije. > > > Palim masinu samo nocu i tako se ustedi nesto. > > > Imam troje djece i svako od njih ima otvorenu stedju gdje svaki mjesec uplacujem koliko sam u mogucnosti. > > > Najstariji sin (6 godina) ima svoju kasicu i i nju ubacuje sitnise i tu i tamo koju papirnatu novcanicu sto mu daju baka i dida ili donese zubic vila i tako je sad skupio u godinu dana 1000 kn s kojima je odlucio platiti pola vrtickog zimovanja. On sretan a ja jos sretnija :) > > > Eto, nisu neke stednje i uvjek moze bolje ali to je to zasad. > > > Planiram jos pocet pisat jelovnik unaprijed jer me zivcira kad neznam sta kuhati kad se dignem. > > I ja cu biti pod stresom dok to ne platim. Meni je minus cca 5000 kn. Sad dogovaram s bankom kako to platiti. Cim sredim i ja cu se rijesiti te kartice. > Ajoj. Bas dosta :( > Ja sam bila svjesna da ako ga odmah ne zatvorim opet cu uci u minus i kad sam ga zatvorila jedva sam gurala ali izgurala ga i oporavila se hvala Bogu :) > Sretno sa pokrivanjem :* Hvala, bit ce tesko ali sto cu. Nije smak svijeta. Treba se boriti. Nadat cu se ovdje zamjenama za odjecu, pa cak i za hranu i higijenske potrepštine. Iako necu biti gladna, hranu je najbitnije kupiti
2019 01 05