Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Zucni kamenac operacija

Dali ste se susreli sa ovom operacijom pisite mi sve jako se bojim sve gore mi je moram se odlucit i otici izvadit kamenac....koliko ste dugo bili u bolnici,dal boli rana nakon operacije itd pisite sto znate hvalaa
2019 01 27
Imas tu ispod post najbolji gastroenterolog i bas pricaju o tome. Sretno mene ceka vadenje stitnjace i ne zelim znati nista. Nekako si mislim sto manje znam to bolje haha. Ako vas je strah svakako uzmite tabletu za smirenje prije operacije.
2019 01 27
Da uzasno me strah i boljim se a sve mi je gore....sretno i vama
2019 01 27
Uglavnom se operira laparoskopski, oziljak su doslovno dvije rupice koje s vremenom promijene boju iz crvene u boju koze. Oporavak traje par dana. Nakon operacije se dobije poseban plan prehrane koji je i dostupan na interentu (tjedan dana se pridrzavati toga pa lagano uvoditi ostalo). Nije nista strasno! 😊 Sretno!
2019 01 27
> AnDra411: > Uglavnom se operira laparoskopski, oziljak su doslovno dvije rupice koje s vremenom promijene boju iz crvene u boju koze. > Oporavak traje par dana. > Nakon operacije se dobije poseban plan prehrane koji je i dostupan na interentu (tjedan dana se pridrzavati toga pa lagano uvoditi ostalo). > Nije nista strasno! 😊 > Sretno! Hvala🤗
2019 01 27
Lina, nemojte se bojati, operacija nije strašna , ostane mali ožiljak , pazite na prehranu i sve bude ok! Malo boli prvih para dana ali mozete popiti analgetike pa bude podnošljivo 😊 Ali bol nije ni blizu onoj kao kod napada žučnih kamenaca. Samo hrabro i mislite pozitivno!! Sretno 😊
2019 01 27
Ja sam bila na operaciji žučnog kamenca prije 10 godina. Tada sam imala 24. Mučila sam se 2 godine i bol se samo pojačavala s vremenom. Na kraju sam rekla kvragu i sve - bolje umrit nego trpit te bolove. Doslovno sam gutala Spasmex kao bombone. Operaciju su mi počeli laparoskopski, a dovršili klasično. Znači - laparoskopski su 2 rupice po 2 šava, a ja sam uz to dobila rez od 15 cm ispod rebara. Nakon toliko godina se vidi, ali tamo gdje su (laparoskopske) rupice ne. Operacija je u općoj anesteziji. Nakon operacije imaš cijev u ustima i nosu koje ti odmah izvade. Imaš i neku neku cijev na trbuhu u koju odlazi krv i to ti izvade za dan-dva. Ne boli ništa... osobito ne u usporedbi sa bolovima prije. Meni su rekli da mi ne treba nikakva dijeta - jer kao sada me ništa neće boljeti kada je žuč vani. Ipak sam nekih mjesec dana pazila što jedem. Tih mjesec dana sam se teško dizala s kreveta tj. trebala sam se primiti za nekoga jer je rez posred trbušnih mišića (a s laparoskopskom to ni nemaš). To je jedini problem što moraš na wc, a jedva se dižeš. Osim toga ništa. Zbilja me nije boljelo. Više kao neka neugoda. Stalno ti daju infuziju i pitaju ako ti treba nešto protiv bolova. Meni nije trebalo ništa. Sretno! Jednom kada to napravite može osloboditi će te se velikog tereta i boli.
2019 01 27
Joj hvala vam puno na odgovorima
2019 01 27