Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Informacije za korisnike /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Malo o dropshippingu

Nastavno na temu "Može savjet ili mišljenje što napraviti" htio sam otvoriti diskusiju o dropshippingu. Danas je ta vrsta "ekonomije" (znam zašto je pod navodnicima) moderna. Svatko tko ima par stotina eura može postati Shopping mall... takve pizdarije vrište s YouTubea, blogova i slično.... Ne znam kakva vi iskustva imate s time (navedena tema mi govori da nisu baš nešto dobra), ali činjenica je da prodavač po zakonu smije prodavati samo robu koju ima na vlastitoj zalihi! Prodaja artikala koji imaju zalihu nula, nije dozvoljena (inače ispada da Ana Barbarić radi legalno, zar ne?). Skladište mora biti tuzemno (sad je to malo nategnut pojam, s obzirom da je tuzemno skladište tehnički i u Velikoj Britaniji, Portugalu ili Poljskoj, s obzirom na EU) a roba mora biti u pravnom prometu države (u našem slučaju je to roba ocarinjena bilo gdje u EU). Ukoliko se takva roba prodaje (pričam naravno o novoj robi), a da nije na zalihi, prodavač SVAKAKO mora istaknuti da je riječ o KOMISIONOJ PRODAJI - dakle da prodaje tuđu robu! Kad je riječ o komisionoj prodaji, i kada kupac to zna, onda je stvar legalna (uz ispunjavanje gore navedenih uvjeta), ali kupac mora biti svjestan da u tom slučaju NEMA PRAVO NA POVRAT ROBE! Kad se to stavi u pravni okvir ekonomije (ovaj put bez navodnika), znači da je dropship iz non-EU zemalja nelegalan. Roba koja dolazi iz trećih zemalja NIJE u pravnom prometu EU, dakle, nije ocarinjena, nije DEKLARIRANA (prodaja bez deklaracije je prekršaj) i NEMA RAČUN! O provjeri kvalitete, pakovanju i svemu ostalom da i ne govorimo.... Da zaključim: dropship generira sivu ekonomiju, onemogućava kupcima da ostvaruju svoja prava iz Zakona o zaštiti potrošača, krši zakone i ugrožava poduzetnike koji legalno posluju (nećete vjerovati, ali ima poduzetnika koji uredno posluju po zakonu i ne osjećaju se ugroženi, unatoč medijskoj harangi protiv državnog aparata...). Molim vaša mišljenja, iskustva i komentare. Hvala
2019 02 08
ovo mi nije bilo poznato pa se zahvaljujem za info.... Hvala tom_osk
2019 02 08
Moje mišljenje je da si preprodavač i da te treba blokirati. Hvala.
2019 02 08
> LeSock: > Moje mišljenje je da si preprodavač i da te treba blokirati. Hvala. Znaš, mišljenje je kao šupak... svatko ga ima...
2019 02 08
A netko sa 150+ artikala ne izgleda na preprodavača iz second-hand shopa? Možda se isto tako nekima odgovor neće svidjeti....
2019 02 08
> LeSock: > Moje mišljenje je da si preprodavač i da te treba blokirati. Hvala. Tako je, a neke artikle prodaje i po 5 komada.
2019 02 08
> LeSock: > Moje mišljenje je da si preprodavač i da te treba blokirati. Hvala. Totalno
2019 02 08
> tom_osk: > A netko sa 150+ artikala ne izgleda na preprodavača iz second-hand shopa? > Možda se isto tako nekima odgovor neće svidjeti.... Na stranu činjenica da imaš zanimljivu temu i da generalno želiš pomoći unaprjeđenju ove stranice. No, preprodaja je zabranjena na krpicama - ne vidim zašto ti je to toliki problem shvatiti? (pogotovo s ebay-a i alija po 3 x većim cijenama)
2019 02 08
"(nećete vjerovati, ali ima poduzetnika koji uredno posluju po zakonu i ne osjećaju se ugroženi, unatoč medijskoj harangi protiv državnog aparata...)" jedan si od njih ili? Ako jesi ovom prodajom kršiš i zakone i pravila Krpa. :D
2019 02 08
Bijeli lepršavi babydoll s tangama - novo! - 80 kuna Isti na Aliexpresu - 2,94 US $. Ni više ni manje nego 60 kuna čistog profita kroz preprodaju. Bolja marža nego što je lupe preprodavači s Arizone. I tu se praviš fin i pričaš o čistom poslovanju, daj. A koliko će tek biti žaljenja i povrata robe kad ljudi dobiju za 80 kuna kinesku krpu koja pukne dok otvaraš paket?
2019 02 08
Tom, sorrry, jel moze pitanje umjesto iskustva/misljenja.:) Nisam nikad cula za dropshipping pa sam isla izguglat. Ne kuzim ovaj dio The main concept of dropshipping is selling products you don't actually own. ... They in return, ship the product to your customer on behalf of your company. The key to making money with drop shipping is making a profit on the price difference between what you charge and what your dropshipping partners charge you. ...pa kaj to ne znaci da ko se bavi dropshippingom nema proizvode na zalihi. Ja sam iz tvog posta skuzila obrnuto, da ima robu na zalihi. Taj dio mi nije jasan, ali se slazem vrlo zanimljiv taj dropshipping...kad ga skuzis:)
2019 02 08
> ValkyrieBlue: > Bijeli lepršavi babydoll s tangama - novo! - 80 kuna > Isti na Aliexpresu - 2,94 US $. > Ni više ni manje nego 60 kuna čistog profita kroz preprodaju. Bolja marža nego što je lupe preprodavači s Arizone. > I tu se praviš fin i pričaš o čistom poslovanju, daj. > A koliko će tek biti žaljenja i povrata robe kad ljudi dobiju za 80 kuna kinesku krpu koja pukne dok otvaraš paket? Odeš na AE pa si kupiš....
2019 02 08
> Ivanalovak: > Tom, sorrry, jel moze pitanje umjesto iskustva/misljenja.:) Nisam nikad cula za dropshipping pa sam isla izguglat. > Ne kuzim ovaj dio > The main concept of dropshipping is selling products you don't actually own. ... They in return, ship the product to your customer on behalf of your company. The key to making money with drop shipping is making a profit on the price difference between what you charge and what your dropshipping partners charge you. > ...pa kaj to ne znaci da ko se bavi dropshippingom nema proizvode na zalihi. Ja sam iz tvog posta skuzila obrnuto, da ima robu na zalihi. Taj dio mi nije jasan, ali se slazem vrlo zanimljiv taj dropshipping...kad ga skuzis:) Ne, u koncepciji dropshippinga prodaješ robu koju - nemaš... dakle, u suštini, nezakonito.
2019 02 08
> tom_osk: > A netko sa 150+ artikala ne izgleda na preprodavača iz second-hand shopa? > Možda se isto tako nekima odgovor neće svidjeti.... Dosadio si brate i bogu i vragu s tim svojim sintetičkim gaćama, dobila bi upalu mjehura da to nosim. Imaš cijele hrpe istih artikala u svim bojama i brojevima pa mi se čini da si negdje oteo brod iz Kine. Djevojke ti lijepo kažu da ne možeš preprodavati ovdje, a ti se praviš grbav. Uz to koristiš ružne izraze, mi smo ovdje pristojne. Ako mislim da ćeš otvaranjem 100 tema nešto i prodati mislim da- nećeš. Sam si nezakonit, pa nema smisla da pišeš o tome, ako si uopće muško.
2019 02 08
> tom_osk: > > ValkyrieBlue: > > Bijeli lepršavi babydoll s tangama - novo! - 80 kuna > > Isti na Aliexpresu - 2,94 US $. > > Ni više ni manje nego 60 kuna čistog profita kroz preprodaju. Bolja marža nego što je lupe preprodavači s Arizone. > > I tu se praviš fin i pričaš o čistom poslovanju, daj. > > A koliko će tek biti žaljenja i povrata robe kad ljudi dobiju za 80 kuna kinesku krpu koja pukne dok otvaraš paket? > Odeš na AE pa si kupiš.... Pa naravno da si odem na AE i kupim što god želim, ovo što ti prodaješ sigurno ne jer je izrazito nekvalitetno, odnosno kvalitetno točno onoliko koliko i košta. Za 80 kuna možeš kupiti babydoll i u H&M-u, pa čak i pošten komad donjeg rublja na sniženju u Lisci.
2019 02 08
1 2