Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Odjavi se

Forumi /

Ostalo /

Razgovori /

bez izlaza

Drage krpicarke! Stara sam na krpama pa sam otvorila novi profil da se ispucam makar na ovaj nacin. Kako nemam nikoga za razgovor,ovo mi je jedini nacin da se cuje moj glas. Naime, imam djecu,veliku.Prijatelja nemam.Iz loseg braka sam izasla kao iz izolacije tako da ono malo prijatelja sto sam imala makar za razgovor sam izgubila. Istina da proslo od rastave puno godina,ali prijateljstva kada nestanu tesko se vrate. Dugo vremena sam nezadovoljna zivotom u svim segmentima,ali gurala sam sve do sada. Zadnjih nekoliko tjedana sam smisljam sto moram napraviti za svoje i da mogu napustiti ovaj svijet. Nisam u krizi srednjih godina (iako sam te dobi),svjesna sam da sve ovo sada zvuci kao glupost (sto vjerovatno i je),ali meni je izuzetno tesko. Trenutno je tako i ne vidim izlaz ni nesto bolje u buducnosti. Ne radi se o financijama, da ne mislite kako fektam. jednostavno ne vidim vise smisao postojanja..zivljenja. Zanima me da li sam jedina kojoj se takve stvari motaju po glavi i u toj mjeri da istrazujem gdje cu psa zbrinuti,kako cu kod biljeznika potvrditi izjavu da tijelo darujem med. faxu tako da mi djeca nemaju brigu gdje i kako me pokopati. Pokusala sam sa tabletama za smirenje,antidepresivima,ali ne pomaze. Cijeli svoj zivot sam posvetila djeci. Radila,pa ostala bez posla,opet se izborila za novo i tako u krug. Sve sto sam imala ,materijalno i ostalo dala sam njima. Sada vidim da me zapravo ne trebaju za nista osim da imaju skuhano i oprano.Mislil da ce se snaci i da me nema. Sada i ovo pisem zbrkano,ali mi se neda ispravljati. Da ne ispadne kako mi omca visi iznad glave moram napomenuti da su ovo moja razmisljanja i da ne znam kako se izvuci,odnosno dobiti volju za dalje. Sada kada pustim temu mozda mi bude lakse. Mozete me popljuvati,misliti da sam munjena,sto god..jednostavno sam imala potrebu negdje ovo "izgovoriti" pa koristim forum u tu svrhu. Ako se izvucem,placam kavu!
prije 7 dana, 23:10
Pozz, ja Vam savjetujem da potrazite strucnu pomoc, jer izlaza uvijek ima, samo Vas netko treba usmjeriti na pravi put! Sretno!!
prije 7 dana, 23:30
Možda da krenete polako, počnete s nekim hobijem ili nečim što volite? Nikada nije kasno za steći nove prijatelje, ako su se stari udaljili i možda baš tako negdje bi i upoznali nekog novog. A Vašoj djeci sigurno nije bitno samo da imaju skuhano i oprano, zvučite kao dobra i požrtvovna mama, a ljubav roditelj-dijete je prevelika... i bilo bi im prebolno da vas više nemaju. Svi ludujemo i žurimo od jutra do večeri i možda i zaboravimo više puta stati i posvetiti nekome vrijeme i lijepu riječ... Nedavno sam u jednoj prigodi čula kako nam je život i tijelo najveći poklon koji ćemo ikada dobiti i da ga trebamo čuvati i njegovati. Pa tako i vi probajte od dana do dana.. Glavu gore... Naravno ako osjetite da vam je preteško samoj bez ustručavanja i srama se obratite u za stručnu pomoć.. Sretno!
prije 7 dana, 00:22
Zvucite kao netko tko je zaboravio radovati se golom zivotu i malim stvarima jer vece srece u zivotu ni nema,znaju koji su trazili vise pa se vratili na pocetak.Pretpostavljam da ste se previse "potrosili"dajuci se onako kako ste mislili da trebate.Nemojte ni slucajno pomisliti da je ovo sto sada osjecate realno i nepromjenjivo jer postoje nevjerovatne radosti i strasti koje mogu doci iza toga,vjerujte meni.Ja bih Vam savjetovala obican odmor pod obavezno,nekad je samo to dovoljno.Kako bih vratila smisao zivotu i osjetila zivotnu radost i zahvalnost za svaki trenutak,meni je pomogla vjera u Boga iako sam potrazila i strucnu pomoc.Samo nemojte misliti da ne moze bolje,jer moze!! I hranite se zdravo.Sretno od srca!
prije 7 dana, 01:13
Po vašem pisanju dalo bi se zaključiti da ste u depresiji. To je bolest koja se liječi. Ako ne valjaju jedna terapija, onda druga... vjerujte mi znam o čemu pričam jer sam ih promijenila 8 dok mi nisu našli pravu. Vidim da ste iz VG kao i ja. Pretpostavljam da imamo istu psihićku. Reći ću vam da mi se život promijenio na bolje otkad sam ju promijenila. Uz terapiju trebali bi ići kod nekog psihoterapeuta - znači psihologa, npr. u Zagrebu je sjajna Dragica Barbarić, a kod nas u Domu zdravlja S. Štemberger. Oni se plaćaju, ali su vrijedni svake lipe. Ono što vam ja mogu savjetovati jest da počnete razmišljati o svom životu u sadašnjem trenutku kao o normalnoj fazi života. Puno ste toga postigli odgojem djece, vjerojatno imate iza sebe puno toga što ste postigli svojim radom. Sada je trenutak da se posvetite sebi i da se nagradite za sav trud i za sva odricanja koja su iza vas. Sigurno postoje sitnice koje vas vesele, stvari koje ste odgađali jer nikada nije bilo vremena ili novaca... sada je trenutak za to. Ima na fejsu jedna odlična grupa u kojoj se okupljaju i zabavljaju žene vaših godina. Otvorite se i možda nekoga na taj način i upoznate. https://www.facebook.com/groups/1833050336950770/ Sretno <3
prije 6 dana, 20:41
Znam da vam je tesko, ali boriti se znaci zivjeti, ako imate djecu jos vise se boriti govorim iz iskustva, svako dijete treba zivu majku i oca i kad tada podršku iako mozda mislite drugacije, ja imam dvije osobe u zivotu koje su govorile kao vi, odbijale tablete pomoc itd, ali kad su krenule samo razgovorom tranziti pomoc od doktora ili strucne osobe, vidjele su i primjecivale druge stvari koje nisu do tada zato molim da potrazi te pomoc, a sto se tice vase djece nemojte im to napraviti...
prije 6 dana, 21:44
Drage zene, hvala na svakoj rijeci i savjetu. Moram prvo ponoviti da sam trazila strucnu pomoc ali ocito nije dovoljno. Velikogoricanki hvala na preporuci za lijecnike, ali trenutno nisam u mogucnosti placati. Dobila sam bezbroj poruka i vidim da nisam jedina i sama. Naravno, zao mi je svih koji prolaze ovakav pakao u glavi, ali ljudski i pomalo sebicno mi je lakse jer vidim da nas ima jako puno. Idem dan po dan, kao sto mi svi savjetuju. Kada pomislim na lose, vratiti cu se na krpice i procitati poruke. Hvala svima jer stvarno lijepa rijec i razumijevanje puno znaci.
prije 6 dana, 22:33
Neki novi hobi bi vjerojatno pomogao. Ima raznoraznih aktivnosti počevši od onih u crkvi a pri tome ne mislim samo na molitvu. Kod nas u župi ima raznih zanimljivosti za sve dobne skupine, od pjevanja, kreativnih radionica, do vježbanja, udruga itd. Krenite u teretanu, na plivanje, neku aktivnost si ubacite u svakodnevni život da malo upotpunite vrijeme. Sve ovo što sam nabrojala su idealna mjesta za upoznati nove ljude i stvoriti neka nova prijateljstva. Nikad nije kasno. Život je jedan i koliko god se činilo da je težak, neprocjenjiv je, prekrasan. Nemojte ga izgubiti zbog jednog pada.
prije 5 dana, 09:09
Vidim da ste i dobra majka, jer ste unatoč teškom stanju i u tom braku i nakon njega mislili na djecu. Mislite i dalje na njih i neka vas to vodi da se izvučete i budete tu za njih, jer zamislite koliko bi djeci bilo tek teško kad bi bili bez vas i tko zna gdje i s kime. Izbacite antidepresive, oni vas samo otupljuju i vuku još dublje u beznađe. Uzmite si par dana samo za sebe, otiđite na neki izlet ili u toplice i razmislite o onome što volite raditi. Kao što su druge cure rekle, ples, pjevanje, crtanje, fotografija, jezici, što god da upišete upoznat ćete nove ljude i steći nova prijateljstva. Ako imalo vjerujete u Onoga gore, pomolite se i prepustite sve u Njegove ruke, čak i ako niste sigurni da postoji. Tako ćete smiriti svoju dušu i sve prebaciti na Njega. I vidjet ćete kako će se sve početi odmotavati i rješavati jedno za drugim. Sve ovo govorim iz vlastitog iskustva. Moj se život iz sličnog stanja preokrenuo naopačke, i to u pozitivnom smislu. Treba samo imati cilj i ne odustajati. Ako želite čuti moje iskustvo, javite se. Sretno! ....I očekujem poziv na kavu. :-D
prije 5 dana, 16:58
Hvala zana :) Moze kavica,nismo tako daleko, a i cesto sam u Zg. Ima nesto na bolje, u petak idem na razgovor za posao. Taj dan mi je i rođendan pa se nadam da ce mi njihov pozitivan odgovor biti poklon!
prije 4 dana, 15:16