Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Odjavi se

Forumi /

Ljubav, obitelj, djeca, psihologija /

Za buduće mame /

Cudne pojave u trudnoci

Vec sam jednom pokusala otvoriti temu ali je samo nestala..u drugoj trudnoci su mi potamnila koljena,laktovi i pupak..do te mjere da me preko ljeta bilo sram obuci nesto krace da se to ne vidi jer je izgledalo prljavo. Ono sto me zabrinjava su moji nokti. Znaci promjena se dogodila s trudnocom. Dio nokta je normalan a dio je poprimio plavo smedu boju. I to se lagano sirilo na ostale nokte mada nisu svi zahvaceni. I mali prsti na nogama. Rodila sam nedavno i sve cekam hoce li to proci medutim jos je tu i jako me brine.
2019 02 09
Ginekologica misli da ce to proci nakon nekog vremena. A mene bas plasi i malo malo me ubode u oci. Zanima me dali je koja od vas imala slicno iskustvo jer sto god procitam na internetu me jos vise isprepada.
2019 02 09
Joj svasta ta trudnoca nosi. Eto meni je nakon poroda stitnjaca podivljala. Nikad cula no odite kod doktora opce prakse pa se posavjetujte s njim/njom. Trazite drugo misljenje.
2019 02 09
Odite kod doktora - bolje sprijeciti nego lijeciti. Zeni nakon poroda i godinu dana divljaju hormoni, moguce da su to te vidljive izmjene... ali odite doktoru za svaki slucaj.
2019 02 09
Meni su potamnile bradavice, laktovi, donji dio vrata i pazusi u trudnoći. Prošlo je nakon nekog vremena. Imala sam i hiperpigmentaciju po licu i sve je prošlo samo od sebe. Čitala sam da ako nije vezano uz trudnoću da može imati veze s dijabetesom.
2019 02 09
Nasla sam jedino na stranom forumu iste slucajeve za vrijeme trudnoce i navodno se povuklo. Tako mi je i ginekologica rekla da je to vjerovatno pigmentacija i da ce izaci. Ali posto je bas na noktima i ruke su mi stalno na vidnom polju..ne mogu biti da ne zaboravim na problem. Svakako planiram otici lijecniku opce prakse kroz neko vrijeme jer trenutno imam pune ruke posla sa bebicom. Hvala sto ste se javile.
2019 02 10
Katarina ja sam i imala gestacijski dijabetes. Nije strasno ali sam bila na dijeti 1800kcal
2019 02 10
Meni su isto blago potamnili laktovi, pupak mi je pocrnio.. Rasirio se bio skupa s trbuhom i kao da se koza u pupku razvukla i takva neka tamna postala. Sad, 2,5 mjeseca nakon poroda mi se to na pupku pocelo hult napokon, uspjela sam izgrebat sve to crno.. :)
2019 02 11
E da, nije navodno cudno ni ako vam se madezi po tijelu povecaju. Ja sam se bila uplasila jer ih imam vise i u trudnoci su mi se povecali,. Osla kod dr i dala mi ova uputnicu za dermatologa. Dermatologica rekla da je to normalno u trudnoci jer zbog hormona rasta sve raste u tijelu a u trudnoci smo pune toga. Eto tako je ispalo..
2019 02 11
Nadam se da ce i kod mene to proc kako se hormoni budu smirivali
2019 02 24