Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Crvenilo na djecjoj guzi

Zvali smo pedijatricu pa nam je prepisala kremu jer je bas jako crven pa sam nu zvala da pitam sta da napravim i prepisala mi je kremu
2019 02 12
Nama kod crvenila nije pomogla ni JGL mast ni Sudocrem. Inace na svakodnevnoj bazi koristimo JGL mast. Sudocrem nama nista nije napravio, samo je zabjelio guzu da bi se to jedva dalo isprati. Pomogao nam je Plimycol u tankom sloju dva puta dnevno po preporuci patronazne i pedijatra. Ne koristenje vlaznih maramica nego pranje guze u mlakoj vodi sa blazinicama. I prije umatanja pelene dobro osusiti pelensko podrucje.
2019 02 14
> Petrica1992: > Nama kod crvenila nije pomogla ni JGL mast ni Sudocrem. Inace na svakodnevnoj bazi koristimo JGL mast. Sudocrem nama nista nije napravio, samo je zabjelio guzu da bi se to jedva dalo isprati. Pomogao nam je Plimycol u tankom sloju dva puta dnevno po preporuci patronazne i pedijatra. Ne koristenje vlaznih maramica nego pranje guze u mlakoj vodi sa blazinicama. I prije umatanja pelene dobro osusiti pelensko podrucje. Petrica1992, da, ni meni sudocrem nije bas nesto pomogao. Pedijatrica je rekla da je to samo za njegu, ali generalno ako nije dovoljna klasicna krema za guzu tipa Pavloviceva, trebaju ove stvari koje idu na recept. I vazno je te kreme protiv gljivica mazati i neko vrijeme nakon sto osip prodje. I svakako samo voda i blazinice, a maramice ostaviti za nuzdu. Ja sam samo vani koristila one Violeta koje su kao 99% voda, a doma vodu i blazinice. Nama je klavocin napravio cirkus u peleni.
2019 02 15
Evo guza prosla skroz mazat cemo jos neko vrijeme hvala svima
2019 02 15
nama je pedijatar za isti problem prepisao klotrimazol zbog sumnje na gljivice, ali i betrion da smanji iritaciju i crvenilo....i koristili smo uglavnom betrion, ali najviše je pomoglo guzu čistiti mlakom vodom a ne maramicama, jer jako iritiraju već nadraženu kožu, i svaki put nakon presvlačenja, tj brisanja guze smo bebača ostavljali desetak minuta bar gologuzog, bez pelene, da se lijepo na zraku još suši... i sve je prošlo Bogu hvala
2019 02 21
> nefertiri: > nama je pedijatar za isti problem prepisao klotrimazol zbog sumnje na gljivice, ali i betrion da smanji iritaciju i crvenilo....i koristili smo uglavnom betrion, ali najviše je pomoglo guzu čistiti mlakom vodom a ne maramicama, jer jako iritiraju već nadraženu kožu, i svaki put nakon presvlačenja, tj brisanja guze smo bebača ostavljali desetak minuta bar gologuzog, bez pelene, da se lijepo na zraku još suši... i sve je prošlo Bogu hvala Takoder je i nama prepisala kotrimazol i bio je na svjezem zraku tj.bez pelene hvala bogu sve ke dobro sada
2019 02 22
Prethodni 1 2