Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Odjavi se

Forumi /

Slobodno vrijeme i hobiji /

Proslave /

Krsna kuma

Dakle ovako u 4 mj sam krsna kuma prvi put i neznam sto bi kupila poklonila bebi kupi cu odjelce i sve sto je potrebno za krstenje al za poklon nemam ideju....🤔🤔 Narucit cu tortu i neznam koliko novaca bi bilo prigodno od kume Molim vas dajte ideje i savjete
2019 02 17
Mi smo dobili okvir s molitvicom i krunicom od kumova uz sve ostalo..no to mi je bas posebna uspomena 😊
2019 02 17
Kada sam bila kuma, izradila sam 10ak slika i umetnula u lijepi veliki okvir, kupila sam onog malog konjića dječjega za ljuljanje. Veliku košaru punu voća, vina i sličnih stvari za roditelje. I lančić od bijelog zlata s privjeskom za bebu. I još sam 500 kn. Haljinicu za krstitke i tortu nisam kupovala jer sam se tako dogovorila s roditeljima, Baka i djed su im kupovali za krštenje. A bila je ujedino i svadba tako da nema smisla kupovati tortu. Sada sam opet kuma, istim roditeljima, ali za dečka, i kupila sam ( ima na fejsu ) u maloj plavoj limenoj kutijici je krunica s imenom, što mi je prelijepo. I ovaj put ću kupovati i tortu jer su samo krstitke. I mislim da neću komplicirati oko poklona, da ću donesti ponovno košaru i ostatak ću dati novce jer je teško kuovati poklone, pogotovo onima koji već imaju sve. A uvijek nam svima trebaju najviše novci tako da ću više dati novaca nego poklona. :)
2019 02 18
Iskreno, meni to izgleda i previše toga. Zar nije bit kuma/kume držati se nekih drugih uvjerenja? Po meni, mislim da je ok odabrati 1-2 stvari koje bi se odnosile na poklon i to je to. Odabrati odjelce, tortu, kolače (ili neku igračke umjesto toga), svijeću, kupiti roditeljima nešto, kupiti zlato i plus dati novce... ako kuma može pokriti ok, ali opet, mislim da je previše, a kreće se od toga da ne treba gledati materijalne vrijednosti, zar ne?
2019 02 18
Ako stvarno neznate sta, onda mozete poklon bon od neke djecije trgovine, nekako mi je lijepse nego novci u kuverti.
2019 02 18
> RobertaF: > Ako stvarno neznate sta, onda mozete poklon bon od neke djecije trgovine, nekako mi je lijepse nego novci u kuverti. Ljepo bi bilo poklon bon al mi imamo samo beby centar i maju nemamo bas neki izbor
2019 02 18
> Lunass: > Iskreno, meni to izgleda i previše toga. Zar nije bit kuma/kume držati se nekih drugih uvjerenja? > Po meni, mislim da je ok odabrati 1-2 stvari koje bi se odnosile na poklon i to je to. > Odabrati odjelce, tortu, kolače (ili neku igračke umjesto toga), svijeću, kupiti roditeljima nešto, kupiti zlato i plus dati novce... ako kuma može pokriti ok, ali opet, mislim da je previše, a kreće se od toga da ne treba gledati materijalne vrijednosti, zar ne? Pa nisam bas pri nekim novcima ali kupi cu odjelce svijecu cipelice tortu kolace pa za poklon neznam dal da kupim nesto ili da dam novce 🤔🤔🤔🤔 Ja mislim da se nebi smjelo gledat sta se kupi al sam prvi puta kuma pa nemam iskustva
2019 02 18
https://mojekrpice.hr/items/modni-dodaci/8748856/personalizirani-poster-zvjezdanog-neba Personalizirani poster mozda? :) Sa imenom bebice, datumom rođenja, lokacijom i citatom.. :)
2019 02 18
> linacokolina: > > Lunass: > > Iskreno, meni to izgleda i previše toga. Zar nije bit kuma/kume držati se nekih drugih uvjerenja? > > Po meni, mislim da je ok odabrati 1-2 stvari koje bi se odnosile na poklon i to je to. > > Odabrati odjelce, tortu, kolače (ili neku igračke umjesto toga), svijeću, kupiti roditeljima nešto, kupiti zlato i plus dati novce... ako kuma može pokriti ok, ali opet, mislim da je previše, a kreće se od toga da ne treba gledati materijalne vrijednosti, zar ne? > Pa nisam bas pri nekim novcima ali kupi cu odjelce svijecu cipelice tortu kolace pa za poklon neznam dal da kupim nesto ili da dam novce 🤔🤔🤔🤔 > Ja mislim da se nebi smjelo gledat sta se kupi al sam prvi puta kuma pa nemam iskustva Pa baš zato što nisi pri novcima, nemoj se puno opterećivati. I ovo što navodiš je također dosta. Bit će još dječjih rođendana i raznih drugih prilika u kojima ćeš opet sudjelovati,ali sve prema mogućnostima. Znam da naručene torte se kreću oko 400kn, ako ne i više, plus kolači, plus odjelce/ cipelice/ svijeća to je sigurno isto nekih 300-400kn minimalno. Tako da što god još uz to izabereš bit će sasvim dovoljno. Ako bi još nešto kupila, mislim da bi nešto od srca bilo također sasvim u redu, poput krunice, slike itd. Roditelji ti ne bi trebali zamjeriti zbog toga.
2019 02 18
> linacokolina: > > Lunass: > > Iskreno, meni to izgleda i previše toga. Zar nije bit kuma/kume držati se nekih drugih uvjerenja? > > Po meni, mislim da je ok odabrati 1-2 stvari koje bi se odnosile na poklon i to je to. > > Odabrati odjelce, tortu, kolače (ili neku igračke umjesto toga), svijeću, kupiti roditeljima nešto, kupiti zlato i plus dati novce... ako kuma može pokriti ok, ali opet, mislim da je previše, a kreće se od toga da ne treba gledati materijalne vrijednosti, zar ne? > Pa nisam bas pri nekim novcima ali kupi cu odjelce svijecu cipelice tortu kolace pa za poklon neznam dal da kupim nesto ili da dam novce 🤔🤔🤔🤔 > Ja mislim da se nebi smjelo gledat sta se kupi al sam prvi puta kuma pa nemam iskustva Inace ja prakticiram tako bolje neki lancic od bijelog zlata s privjeskom andela ili slicno nego novac..tako je i moja curica dobila od kume a i sin od kuma..jer kovac svakako dobiju od drugih..i to je sasvim dovoljno uz odijelo i sve sto ste uzeli..i torta svakako od kume je lijepo
2019 02 18
Ali tortu inace sama pravim..ne patim od toga da mora biti od te mase i toliko skupa
2019 02 18
Ja sam bila kupila lancic sa imenom od bijelog zlata i dječju ilustriranu bibliju i novce sam jos dala
prije 29 dana, 20:17
Bila sam prosle godine krsna kuma. Svojoj sestricni sam stvarno svasta nakupovala jer smo je dugo iscekivali Igracke, slikovnicu, knjigu koja se ispunjava ( tipa poja prva rijec, moje prvo puzanje itd.), krsnu kosuljicu, svijecu, maramu personaliziranu Bocu sljivovice s 24 karatnim listicima zlata unutra također personaliziranu s posvetom i porukom na njoj Zlatan dukat s motivom krstionice i posveta pozlacena ugravirana u kutijicu I naravno cestitka u kojoj sam joj sve lijepo objasnila (kad ce znati citati 🤗) I cvijece i tortu Mislim da sam sve nabrojala i bar malo pomogla oko ideje 😆
prije 29 dana, 20:48
https://angellum.hr/ Angellum radosnica, kosta 350kn, mi ju imamo i mogu reci da je predivna. Razlikuje se od ostalih jer se upisuju podaci i lijepe slike od trudnoce, krstenja, prvi rodendani, blagdani, vrtic, skola, sve do prve pricesti. 🙂
prije 27 dana, 23:52
Novac nikako ja sam za jedan poklon kupila krunicu od bijelog zlata naravno haljinicu cipelice personalizirana dekica moje preporuke za ovu stranicu https://www.facebook.com/svijece.vatovac/i te sitnice i kao jedan od najljepsih poklona sa kojim su svi bili odusevljeni je cewe foto knjiga sama biras kakve ce stranice bit kakve slike ces stavit tekstove jako je jednostavno a bas je unikatan poklon i nije neka velika cijena mislim da sam ja platila 230 kn a puno je slika stalo to naravno ako imas od bebe slike ja sam imala puno do 3mj kad je bilo krstenje tako da sam bas mogla lijepo uredit
prije 26 dana, 16:04
1 2 Sljedeći