Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Odjavi se

Forumi /

Slobodno vrijeme i hobiji /

Putovanja, odmori /

ZIVOT U DANSKOJ?

Pozdrav svima! Postavila sam ovu temu jer želim čuti iskustva ljudi koji su se susreli s Danskom na bilo koji način.. pa bih molila sve one koji su tamo bili (radili, studirali, odmarali.. što god) da podjele svoja iskustva s nama kako bih prikupila što više informacija o toj - IDILIČNOJ ZEMLJI. Tako barem svugdje pise, premda vjerujem da nigdje nije idilicno. Zanimaju me iskustva drugih koji su tamo bili .. kakva god ta iskustva bila, molim vas PIŠITE :) Namjeravamo kroz par godina, ako se pokaze kao dobra opcija, odseliti tamo..
2019 02 19
Preporučujem knjigu DANCI I STRANCI Odlična knjiga koja daje uvid u to kako je živjeti u toj zemlji. Također preporučujem knjigu i ostalima koji ne namjeravaju tamo ići - da se dooooobroooo nasmiju. ;)
2019 02 19
> kanirpe: > Preporučujem knjigu DANCI I STRANCI > Odlična knjiga koja daje uvid u to kako je živjeti u toj zemlji. Također preporučujem knjigu i ostalima koji ne namjeravaju tamo ići - da se dooooobroooo nasmiju. > ;) Hvala na preporuci :)
2019 02 19
Mislim da na fb ima grupa Hrvati u Danskoj... moglo bi se naći korisnih savjeta.
2019 02 19
> NadaMihaljevic: > Mislim da na fb ima grupa Hrvati u Danskoj... moglo bi se naći korisnih savjeta. Eh da.. ja sam jedna od rijetkih koja ne koristi Facebook. Mozda bih trebala poceti x-)
2019 02 19
I ja planiram u Dansku za 2-3 godine. Prijateljica mi je prije 4 godine otisla i ne planira se ikada vratiti. Ako te nesto zanima slobodno pitaj 😊
2019 02 19
pratim temu s velikom pažnjom 😊 sin mi planira ići studirati u Dansku. trenutno je 3. r gimnazije i bilo kakva informacija je dobrodošla. uz studij planira i raditi ....
prije 29 dana, 16:11
> 00sanela00: > > NadaMihaljevic: > > Mislim da na fb ima grupa Hrvati u Danskoj... moglo bi se naći korisnih savjeta. > Eh da.. ja sam jedna od rijetkih koja ne koristi Facebook. Mozda bih trebala poceti x-) Nisi haha ni ja ga ne koristim..
prije 28 dana, 21:52
Ja sam bila raditi (na obuci) 10 dana u Danskoj.Užas živi! Jedva sam čekala vratiti se. Dakle ovako, što se tiče rada, normalno odradi se radno vrijeme i to je to. Ali ako uzmete u obzir da radite od 8-4 , a svi dućani rade do 5 ili najkasnije do 6 sati, vrlo je nezgodno. Naravno da se uglavnom radi izvan grada, pa vam treba neko vrijeme da dođete do smještaja. Zaista nemate gdje ni kruh kupiti poslije posla ako niste super organizirani, a kamo li izaći gdje popodne. Osuđeni ste na kuću i samo na kuću preko tjedna. Svaki dan sam išla šetati jer sam bila smještena u centru mjesta, ali iza 5 sati to je postao grad duhova. Tu i tamo koja osoba na cesti, sve zatvoreno, apokaliptično, nema života. Vlaga na 200% sve dane, sunca je bilo tu i tamo. Bila sam po zimi, taman pred Božić, ali nema tamo onog
prije 19 dana, 16:34
Bože pojelo mi pola posta... nastavak - tamo nema onog "Božićnog duha". Imali su Božićni sajam, tipa sa kućicama sa kuhanim vinom, kobasicama i sl,ali to sve radi do 6 sati najkasnije, a već se oko 5 počinju spremati. Grad im nije okićen, nema lampica, kuglica, ničega! Jako depresivno. Što se tiče noćnog života, u petak dolaze autobusi iz Nizozemske i Finske i Švedske sa mladima i studentima, koji ostaju do nedjelje, kako bi se mogli petak i subotu navečer što više napiti jer je puno jeftinije piće u Danskoj nego kod njih. Ako ste mislili da je kod nas problem, niste vidjeli to tamo. Dakle, oni se toliko napiju da se tuku, spavaju po vazama vani, klupama, cesti,... hitna ih odvozi na ispumpavanja, šivanja i sl. Ljudi nisu baš ljubazni i dobro se govori za njih da su "hladan narod". Sve u svemu, Danska mi je ostala u sjećanju kao jako depresivna i hladna zemlja, gdje se nipošto ne želim vratiti.
prije 19 dana, 16:44
Pratim i ja 😉
prije 9 dana, 12:14