Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

mojekrpice.hr /

Objave, novosti, komentari moderatora /

Scam poruke u inboxu

Bok svima, Primjetili ste da zadnja tri-četiri dana pojedini korisnici dobivaju scam poruke u inbox. Nemojte ništa slati niti odgovarati na te mailove. Mi kao sajt ne tražimo niti osobne podatke niti bankovne, tako da pazite što i kome šaljete. Ako ste odgovarali na mail, promijenite lozinku na svim mjestima gdje ju koristite.
2019 02 22
Ja bas dobila tu scam poruku,uzas
2019 03 07
> Admin2nd: > Bok svima, > Primjetili ste da zadnja tri-četiri dana pojedini korisnici dobivaju scam poruke u inbox. > Nemojte ništa slati niti odgovarati na te mailove. Mi kao sajt ne tražimo niti osobne podatke niti bankovne, tako da pazite što i kome šaljete. Molim pomoć...nisam bila dugooooo aktivna na krpicama i sad kada želim ponovo stavljti stvari nikako ne mogu...neznam što se događa
2019 03 15
Meni je upravo poslao korisnik Annbest upit za vjenčanicu i zamolio me da komuniciramo e-mailom. Nakon što sam poslala e-mail (misleći da je riječ o ozbiljnom kupcu), dobila sam sljedeći odgovor: "Hvala vam na odgovoru, zainteresiran sam za kupnju od vas i koliko dugo ga posjedujete i koja je vaša konačna prodajna cijena? Napomena: Ako čitate i pišete na engleskom jeziku, ljubazno mi odgovorite na engleskom jeziku" Iz teksta je vidljivo da je riječ o nekoj prevari, a i na profilu ima negativan komentar jedne od korisnica od prije pola sata da je riječ o prevarantici, pa stoga oprez :)
2019 03 20
I ja sam dobila od Annbest i od mariahykonva.
2019 03 21
I ja dobila takav upit od iste. Stavila sam negativnu pa se nadam da će uskoro blokada. Ima nas....A, naravno, i ja, ne znajući, pala na "foru" i javila odgovor na mail! 🤨🤨
2019 03 24
Ja isto joj se javila na mejl, jel ona radi nesto s podatcima ili?
2019 03 26
Ja sam nazalost nasjela na ovakvu prevaru 😢😢 zenska iz UK, kao uplatila mi na racun ali banci treba potvrda da sam poslala i tako odose GG tenisice a pare nisam dobila. Najgore sto mi 'doticna banka' jos salje mailove da moram uplatiti novce preko Western Uniona da bi dobila onaj iznos koji sam trazila za tenisice jer zenska koja je uplatila nije znala da banka ne prima tako male iznose. Nisam uplatila naravno jer sam shvatila da je prevara ali žao mi sto sam nasjela na to... e da i jos mi banka salje mail da ce mi poslati policiju ako ne platim!!! Gnjide!!! Zato oprez curke
2019 04 10
> Annie1982: > Ja sam nazalost nasjela na ovakvu prevaru 😢😢 zenska iz UK, kao uplatila mi na racun ali banci treba potvrda da sam poslala i tako odose GG tenisice a pare nisam dobila. Najgore sto mi 'doticna banka' jos salje mailove da moram uplatiti novce preko Western Uniona da bi dobila onaj iznos koji sam trazila za tenisice jer zenska koja je uplatila nije znala da banka ne prima tako male iznose. Nisam uplatila naravno jer sam shvatila da je prevara ali žao mi sto sam nasjela na to... e da i jos mi banka salje mail da ce mi poslati policiju ako ne platim!!! Gnjide!!! Zato oprez curke Cek ti si poslala tenisice na uk adresu prije nego si dobila uplatu ili?
2019 04 10
> Annie1982: > Ja sam nazalost nasjela na ovakvu prevaru 😢😢 zenska iz UK, kao uplatila mi na racun ali banci treba potvrda da sam poslala i tako odose GG tenisice a pare nisam dobila. Najgore sto mi 'doticna banka' jos salje mailove da moram uplatiti novce preko Western Uniona da bi dobila onaj iznos koji sam trazila za tenisice jer zenska koja je uplatila nije znala da banka ne prima tako male iznose. Nisam uplatila naravno jer sam shvatila da je prevara ali žao mi sto sam nasjela na to... e da i jos mi banka salje mail da ce mi poslati policiju ako ne platim!!! Gnjide!!! Zato oprez curke Poslali ste tenisice bez uplate,i to jos van drzave ,jer eto netko tamo bas hoce te tenisice,a tamo nigdje nema za kupit Svakih par dana se otvaraju teme da se ne odgovara na takve mailove,i opet im se netko javi i jos posalje stvar sta vise reci Kad ste vidjeli da nema uplate,zasto niste stopirali posiljku,ne dođe to tamo za 2-3 dana bili biste na gubitku samo za postarinu,a paket bi dobili nazad
2019 04 10
I meni se javio taj WestMark, istu poruku sam dobila. Samo sam obrisala poruku.
2019 04 11
Drage moje...ja sam prije dvije godine tako naivno nasjela na tu foru. Ali preko njuskala. I u pitanju je bio fotoaparat. Fora je bila da ga kupuje frendu za rođendan i jos se malo raspitao o samom foticu. Uplata je trebala biti preko pay pala,nakon cega i dobijes mail o potvrdi uplate ,pa onda ja saljem. Ali naivno nisam gledala da je lazna stranica pay pala, sve je identicno osim onog www.paypal.com ...to je neka druga domena napisana. Prijavljeno je sve policiji, ali nitko nezna tko zapravo stoji iza toga i gdje? Fotic je netko preuzeo u Londonu, i sve sto sam saznala jer sam imala adresu ,da je nekome samo placeno da preuzme. Gdje ide dalje nezna se. Ako malo bolje procitate bit ce vam jasno da i taj engleski na kojem pise je preveden google translateom, jako los i gramaticki ne ispravan . Osim toga ...mozda nekom pomogne istu stvar rade i sa iznajmljivanjem stanova u njemackoj,irskoj,engleskoj,pa i kod nas itd ...samo nije u pitanju lazni pay pal nego lazni web preko kojeg se najme stanovi i sobe. Sve zvuci kao sigurno jer idu preko agencija koje jesu sigurne ,dok malo bolje sve ne promotrite,sto covjeku kojem hitno nesto treba i u razmisljanju samo da sto prije dodje do toga,nerjetko i promaknu vrlo ocite stvari.
2019 04 11
> GoranaBla: > Drage moje...ja sam prije dvije godine tako naivno nasjela na tu foru. Ali preko njuskala. I u pitanju je bio fotoaparat. Fora je bila da ga kupuje frendu za rođendan i jos se malo raspitao o samom foticu. Uplata je trebala biti preko pay pala,nakon cega i dobijes mail o potvrdi uplate ,pa onda ja saljem. Ali naivno nisam gledala da je lazna stranica pay pala, sve je identicno osim onog www.paypal.com ...to je neka druga domena napisana. Prijavljeno je sve policiji, ali nitko nezna tko zapravo stoji iza toga i gdje? Fotic je netko preuzeo u Londonu, i sve sto sam saznala jer sam imala adresu ,da je nekome samo placeno da preuzme. Gdje ide dalje nezna se. Ako malo bolje procitate bit ce vam jasno da i taj engleski na kojem pise je preveden google translateom, jako los i gramaticki ne ispravan . Osim toga ...mozda nekom pomogne istu stvar rade i sa iznajmljivanjem stanova u njemackoj,irskoj,engleskoj,pa i kod nas itd ...samo nije u pitanju lazni pay pal nego lazni web preko kojeg se najme stanovi i sobe. Sve zvuci kao sigurno jer idu preko agencija koje jesu sigurne ,dok malo bolje sve ne promotrite,sto covjeku kojem hitno nesto treba i u razmisljanju samo da sto prije dodje do toga,nerjetko i promaknu vrlo ocite stvari. Da da, tako su i mene preko njuškala kontaktirali na whatsapp kad sam stavila broj mobitela na profil... žena je bila iz Floride (guglala sam broj, tj. ovaj predbroj da vidim otkud je to), prvu poruku sam ignorirala, onda mi je živčano slala upitnike haahah, pa je uslijedio block. Što je najbolje, htjela je kupiti KLAVIR :') :') pitam se koliki bi shipping klavira bio za Floridu :') :') :') Ne brzajte i pazite se :")
2019 04 11
Isuse, što se sve dešava na ovome svijetu..točno čovjek mora biti u svemu oprezan😮
2019 04 11
Vidite kako mi je poslao poruku😂 am Mr, West Mark by name from USA currently out of state on a business trip and am a Rig Offshore Worker so i sneak to internet due to it is detected for us to do so on duty and i want to buy the item for my cousin in United Kingdom and i want you to use, DHL, UPS Express, Post Office, and i will offer you 73€ for the item and the shipment cost to my cousin. So if the price is alright with you let me know before i will send you my cousin shipment address and i want you to know that i will pay you through a Bank Transfer. Am waiting to hear from you fast. Thanks
2019 04 11
1 2 3 4 5 ... 22