Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Odjavi se

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Prehrana, recepti, ekologija /

Prijedlog za tortu - Kinder Maxi King

Ako poput mene vikendom volite raditi slastice, evo jednog prijedloga za tortu; Kinder Maxi King, Recept nije onaj sa Facebooka, taj mi se baš i nije svidio, ovaj je sa jednog bloga i činio mi se puno bolji. Inače, najdraži recepti su mi za Ferrero Rocher tortu i Monte tortu. Ako želite mogu vam poslati i ta dva recepta. Obećavam da će se svima svidjeti! Slobodno i vi podijelite vaše najdraže recepte, uvijek volim probat nešto novo. Ne dozvoljava portal da sve u jednoj poruci objavim jer je predugačko, te sam stoga podijelila u tri komentara. Prvi put sam radila ovu tortu, evo kako ide: Biskvit * 6 bjelanjaka * 6 žutanjaka * 6 žlica šećera * 3 žlice kakaa * 6 žlica oštrog brašna * 1 prašak za pecivo * 0,5 dcl ulja * 0,5 dcl mlijeka koje idu u smjesu za biskvit + 1 dcl mlijeka za natapanje biskvita Napravite snijeg od 6 bjelanjaka. Žutanjke i šećer pjenasto izradite, dodajte ostale suhe sastojke i sve lagano miksajte, pa dodajte ulje i mlijeko. Na kraju umiješajte snijeg od bjelanjaka. Ja ih lagano umiješam špatulom kako bi ostalo što više zraka u biskvitu. Biskvit ulijete u kalup u koji ste prethodno stavili papir za pečenje (ja sam koristila okrugli kalup promjera 26 cm). Pecite na 180 stupnjeva 10ak minuta, odnosno sve dok vam čačkalica ne bude čista prilikom provjeravanja biskvita. Nakon što se biskvit ohladite natopite ga mlijekom. Krema: * 500 grama mascarponea * 4 žlice šećera u prahu * 500 ml vrhnja za šlag * Žličica meda * Želatina Izmiksajte vrhnje za šlag (neka bude čvrsti šlag), te dodajte mascarpone. Sve zajedno dobro izmiksajte; želatinu dodati prema uputama.
prije 29 dana, 15:10
Karamela: * 100 grama šećera * 15 grama margarina/maslaca * 1 dcl vrhnja za šlag U posudu ubacite šećer, stavite ga zagrijavat i pustite ga da se otopi, a pritom će početi dobivati lijepu karamel boju. Pritom morate pripaziti da vam ne potamni previše jer će samim time karamela biti gorka. Kad se šećer topi, posudu možete lagano okretati, a ja sam čak koristila kuhačui miješala,  a šećer se i dalje lijepo otopio.Ja koristim posude od nehrđajućeg čelika jer su se pokazale odličnima za karamelu, ali mislim da možete bez problema koristiti i dublje tave i sl. Super je što i zbog svijetle posude jasno vidite kakve vam je boje karamela. Nakon toga maknula sam posudu sa štednjaka i ubacila maslac, te vratila posudu natrag na štednjak (vatru sam smanjila). Nakon što se maslac otopio dodala sam vrhnje za šlag i kuhala 30ak sekundi. Karamela je lagano krčkala, a vrhnje se lijepo povezalo sa šećerom i maslacem. Sveukupno mi je za pripremu te “komplicirane” karamele trebalo doslovno 5 minuta, tako da se zaista nemojte bojati da je komplicirano. Čokoladni ganache * 200 ml vrhnja za kuhanje * 150 grama tamne čokolade/čokolade za kuhanje * Malo margarina Vrhnje zagrijte na štednjaku i ubacite čokoladu te miješajte dok ne dobijete jednoličnu smjesu, odnosno dok se čokolada u potpunosti ne otopi. Ganache rashladite na sobnu temperaturu prije prelijevanja po torti kako se krema ne bi topila zbog prevruće čokolade.
prije 29 dana, 15:11
Postupak slaganja: Biskvit prebacite na podlogu na kojoj ćete servirati tortu, stavite obruč i oko obruča s unutarnje strane stavite papir za pečenje (tako ćete prilikom vađenja kalupa izbjeći da vam dio kreme ostane na obruču). Na biskvit stavite 1/4 kreme. Drugu četvrtinu kreme stavite u slastičarsku vrećicu (može i običnu vrećicu za zamrzavanje, samo odrežite jedan čošak). Zatim nanesite kremu iz slastičarske vrećice u krugovima na već nanešenu kremu (ja sam napravila tri kruga), tako da vam u sredini ostane krug u koji nanosite pripremljenu karamel kremu. Nakon što ste ubacili u pripremljenu “udubinu” karamelu, nanesite još jedan sloj kreme (iskoristite još jednu četvrtinu kreme, a ono što vam je ostalo koristiti ćemo za završni vanjski dio torte). Na mascarpone kremu na kraju ide čokoladni ganache koji ste prethodno rashladili na sobnu temperaturu. Tortu prebacite u frižider da se ganache stisne, neka to bude minimalno 2 sata, a najbolje je ostaviti tortu preko noći. Nakon što se torta ohladila, maknite obruč i papir za pečenje, te premažite i zagladite vanjski rub torte sa ostatkom kreme. Tortu ukrasite sjeckanim lješnjacima ili krokantom kao što sam ja.  I ne zaboravite da prilikom pripreme ove torte dodate barem jedan mali prstohvat ljubavi #pinchofamour. Kolači najbolje uspjevaju ako ih radite za druge!
prije 29 dana, 15:11
:) :) :) Hvala ti puno za recept, a i trud dok si sve ovdje objasnila. Copy/pasteam u Word i isprintam si. Imam teku u koju lijepim recepte. Ja danas nisam kreativna, ali nedavno sam kupila gotovu smjesu za muffine bez glutena. Kauflandova marka. Nisam sklona gotovim smjesama, ali...mogu reći da sam ugodno iznenađena. Supermeki, nisu preslatki...divni 🤗
prije 29 dana, 16:28
![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/cc0aa60b6100ebce812065f93d31955b.jpg) ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/0842bfb8170c062eb7d43663c6857a66.jpg)
prije 29 dana, 16:33
Ja najviše volim raditi nešto što je jednostavno i recimo brzo gotovo pa evo moj recept za cheescake koji najviše volim i svima je fin. Sastojci: PODLOGA: 250 gr petit buere ili plazma keksa (meni je bolje sa plazmom) 125 gr maslaca 2 velike žlice meda Kekse zdrobiti, dodati otopljeni maslac i med. Utapkati u kalup ( okrugli 28 cm) KREMA: 500 gr svježeg sira 3 dcl vrhnja za šlag 160 gr šećera 1 žlica soka od limuna 1 vrećica želatine 1 dl mlijeka Izmiksati vrhnje za šlag, dodati sir, šećer, sok od limuna i izrađenu želatinu( otopiti ju na laganoj vatri s 1 dcl mlijeka). Kremu staviti na podlogu u kalup i u hladnjak. VOĆE: 450 gr voća ( jagode, šumsko voće...) 2 dcl vode 4 velike žlice šećera 2 vrećice vanil šećera 1 vrečica želatine Voću dodati šećer, vanilin šećer i vodu. Pustiti da prokuha. Izrađenu želatinu otopiti u voću. Pustiti da se ohladi i staviti na kremu od sira. Preko noći ostaviti u hladnjaku
prije 29 dana, 17:02
Tako si i ja držim sve na jednom mjestu. Valjat će za budućnost. Jako fino izgledaju! 😍 > jackrussel: > :) :) :) > Hvala ti puno za recept, a i trud dok si sve ovdje objasnila. > Copy/pasteam u Word i isprintam si. > Imam teku u koju lijepim recepte. > Ja danas nisam kreativna, ali nedavno sam kupila gotovu smjesu za muffine bez glutena. > Kauflandova marka. > Nisam sklona gotovim smjesama, ali...mogu reći da sam ugodno iznenađena. > Supermeki, nisu preslatki...divni 🤗
prije 29 dana, 17:11
Po istom receptu radim. Super fina torta, moja ju mama obožava. Uvijek stavljam one smrznute maline iz Lidla. ☺️ > Liliwhite4539: > Ja najviše volim raditi nešto što je jednostavno i recimo brzo gotovo pa evo moj recept za cheescake koji najviše volim i svima je fin. > Sastojci: > PODLOGA: > 250 gr petit buere ili plazma keksa (meni je bolje sa plazmom) > 125 gr maslaca > 2 velike žlice meda > Kekse zdrobiti, dodati otopljeni maslac i med. Utapkati u kalup ( okrugli 28 cm) > KREMA: > 500 gr svježeg sira > 3 dcl vrhnja za šlag > 160 gr šećera > 1 žlica soka od limuna > 1 vrećica želatine > 1 dl mlijeka > Izmiksati vrhnje za šlag, dodati sir, šećer, sok od limuna i izrađenu želatinu( otopiti ju na laganoj vatri s 1 dcl mlijeka). Kremu staviti na podlogu u kalup i u hladnjak. > VOĆE: > 450 gr voća ( jagode, šumsko voće...) > 2 dcl vode > 4 velike žlice šećera > 2 vrećice vanil šećera > 1 vrečica želatine > Voću dodati šećer, vanilin šećer i vodu. Pustiti da prokuha. Izrađenu želatinu otopiti u voću. Pustiti da se ohladi i staviti na kremu od sira. Preko noći ostaviti u hladnjaku
prije 29 dana, 17:13
> Rose007: > Tako si i ja držim sve na jednom mjestu. Valjat će za budućnost. Jako fino izgledaju! 😍 > > jackrussel: > > :) :) :) > > Hvala ti puno za recept, a i trud dok si sve ovdje objasnila. > > Copy/pasteam u Word i isprintam si. > > Imam teku u koju lijepim recepte. > > Ja danas nisam kreativna, ali nedavno sam kupila gotovu smjesu za muffine bez glutena. > > Kauflandova marka. > > Nisam sklona gotovim smjesama, ali...mogu reći da sam ugodno iznenađena. > > Supermeki, nisu preslatki...divni 🤗 Ispekla ih oko 13h, nakon sat vremena su ostala samo 2... :P
prije 29 dana, 17:32
Evo da vidite prerez🙈 ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/bda0433d838da7e1ec4a17b437723935.jpg) ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/9c2835081cc596ccfbe98340fa20d47c.jpg)
prije 28 dana, 15:31
> Rose007: > Evo da vidite prerez🙈 > ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/bda0433d838da7e1ec4a17b437723935.jpg) > ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/9c2835081cc596ccfbe98340fa20d47c.jpg) :o Diiiivnoooo!!!! <3 Ajme, morat ću je praviti...baš me mami...jakooooo... :)
prije 28 dana, 20:49
A i ova me mami... https://gastro.24sata.hr/kolumne/cheesecake-s-kokosom-koji-neodoljivo-podsjeca-na-omiljeni-slatkis-23061?
prije 28 dana, 20:55
Uu jako volim kokos!😍 > SarahKayOS: > A i ova me mami... > https://gastro.24sata.hr/kolumne/cheesecake-s-kokosom-koji-neodoljivo-podsjeca-na-omiljeni-slatkis-23061?
prije 28 dana, 21:58
Recept kopi-pejstan i spremljen :D Hvala Rose007! :")
prije 27 dana, 19:44
> Rose007: > Ako poput mene vikendom volite raditi slastice, evo jednog prijedloga za tortu; Kinder Maxi King, > Recept nije onaj sa Facebooka, taj mi se baš i nije svidio, ovaj je sa jednog bloga i činio mi se puno bolji. Inače, najdraži recepti su mi za Ferrero Rocher tortu i Monte tortu. Ako želite mogu vam poslati i ta dva recepta. Obećavam da će se svima svidjeti! Slobodno i vi podijelite vaše najdraže recepte, uvijek volim probat nešto novo. > Ne dozvoljava portal da sve u jednoj poruci objavim jer je predugačko, te sam stoga podijelila u tri komentara. > Prvi put sam radila ovu tortu, evo kako ide: > Biskvit > * 6 bjelanjaka > * 6 žutanjaka > * 6 žlica šećera > * 3 žlice kakaa > * 6 žlica oštrog brašna > * 1 prašak za pecivo > * 0,5 dcl ulja > * 0,5 dcl mlijeka koje idu u smjesu za biskvit + 1 dcl mlijeka za natapanje biskvita > Napravite snijeg od 6 bjelanjaka. Žutanjke i šećer pjenasto izradite, dodajte ostale suhe sastojke i sve lagano miksajte, pa dodajte ulje i mlijeko. Na kraju umiješajte snijeg od bjelanjaka. Ja ih lagano umiješam špatulom kako bi ostalo što više zraka u biskvitu. Biskvit ulijete u kalup u koji ste prethodno stavili papir za pečenje (ja sam koristila okrugli kalup promjera 26 cm). Pecite na 180 stupnjeva 10ak minuta, odnosno sve dok vam čačkalica ne bude čista prilikom provjeravanja biskvita. Nakon što se biskvit ohladite natopite ga mlijekom. > Krema: > * 500 grama mascarponea > * 4 žlice šećera u prahu > * 500 ml vrhnja za šlag > * Žličica meda > * Želatina > Izmiksajte vrhnje za šlag (neka bude čvrsti šlag), te dodajte mascarpone. Sve zajedno dobro izmiksajte; želatinu dodati prema uputama. Šta baš mora ići želatina, ili može i bez toga?
prije 27 dana, 20:33
1 2 Sljedeći