Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Odjavi se

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Prhut - iskustva

Pozdrav, zanima me tko je imao problem s prhuti a da je uspješno riješio taj problem..jer do sad sam probala gotovo sve komercijalne šampone, jeftinije i skuplje, al ništa. Dermatolog, klasika, preporuča šampon iz apoteke, šampon 110 kuna, opet ništa. Napominjem da sam svakom dala priliku po mjesec dana.. Probala sam i ricinusovo ulje (iako je ono najbolje za rast kose al kao dobro je i protiv prhuti)..opet ništa. Znači stalno me na određenim mjestima tjeme svrbi, i bijele su ljuskice. Ludim lagano, čitala sam o tim bio šamponima, tipa 'Mala od lavande - šampon od koprive'. Ako se itko uspio riješiti tog bijelog 😈 bila bih zahvalna da podijeli iskustvo! 🤗
prije 18 dana, 20:42
Asebon sampon protiv peruti. Znam dosta ljudi koji ga hvale i pomaze. No, s njime se ne pere stalno nego izmedju 2 pranja tim samponom, korisititi neki drugi. Mozda i La Croa.. meni su njihovi jako dobri i vjerujem da bi pomogao jer je na prirodnoj bazi
prije 17 dana, 23:09
Vichy dercos. Ja sam dobila perut od Lorealovog šampona s 4 gline, onaj zeleni. I puno ljudi koje znam je od istog dobilo perut.
prije 17 dana, 23:31
Ja koristim klorane od mirte iz ljekarne. 63kn. Peres svaka 2 dana prvu bocicu a kasnije 1 tj s njim odrzavas a sa svojim peres. Mene jesen i proljece bas ubije sto se tice prhuti i eto taj mi je pomogao bas. Imas i upute unutra i sve. Probaj.. ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/e03f32484b6e79a47a48b9d34801613c.jpg)
prije 17 dana, 01:19
Imala sam velikih problema s prhuti, ljepile su mi se za kosu pri korjenu i kad bi išla to skidati s korjenom mi je kosa otpadala. Meni je pomogao Fitoval šampon za peruti iz Dma.
prije 17 dana, 09:24
Pogledajte da li u sastojcima šampona imate sodium laureth sulfate, sodium lauryl sulfate i slične tvari koje bi vam mogle biti iritans, isušivati vlasište i stvarati prhut. Takve šampone izbacite. Kupite si u DM-u Alverde šampone, nisu skupi a imaju dobre sastojke pa vam možda pomognu. Meni su odlični od avokada i kokosa. I probajte pustiti da vam se kosa prirodno zamasti, ostavite ju masnu bar jedan dan dok vam se stanje ne poboljša. Ako stavljate biljna ulja na kosu, koža se neće sama mastiti kako bi se zaštitila nego će biti suha. I samo da kažem, skupi šamponi nisu garancija kvalitete, većina njih ima ove gore navedene sastojke koji isušuju kožu a služe da bi se proizvod pjenio.
prije 17 dana, 11:05
Obzirom da ja imam blazi oblik seborejiskog dermatitosa na kosi i to samo iznad cela predio oko siski i to probala sam sve sampone i ni sa jednim nisam bila ono skroz rijesena toga. Sve ljekarnicke sam probala i nista,one bezvezne iz ducana takoder. Eh onda mi je doktorica rekla bek probam Oronazol i mogu to rec da mi je on zbilja pomogao do te mjere da mi se mjesecima ne vrati. I kad malo osjetim svrab i koju ljuskicu operem s njim i nema je. To sam pocela koristit u osmom.mjesecu prvi put i za sad mi je super. On se isto kupuje u ljekarni al mi to nikad nitko nije ponudio jer uvijek uvaljuju lrp,biodermu,eucerin.... i te ostale. Kosta oko 100kn i ima ga samo 100ml. Inace ako bas ides negdje van i zelis instant rjesenje za perut u sapon kad ga naspes u ruku stavi i malo kukuruzne krupice grublje mljevene i napravi piling glave o neces imat perut par dana.
prije 17 dana, 11:39
Stavi u sampon,za zlicu- dvije jabucnog octa meni pomoglo!
prije 17 dana, 11:55
> Kinderlada: > Stavi u sampon,za zlicu- dvije jabucnog octa meni pomoglo! I meni isto. Ja sam cak odlila pola sampona i u drugu polovicu stavila jabucni. Takoder sam nakon pranja tjeme naspricala sa razrijedenim mixom pola pola voda i jabucni i onda bi osusila kosu. Bez peruti, rasla ko luda, sjajila se, ma diiiiiivotica.
prije 17 dana, 12:03
Čula sam za taj Vichy, Asebon i jabučni ocat, probat ću nešto od toga, hvala svima za preporuke! :")
prije 17 dana, 13:20
> Aria777: > Čula sam za taj Vichy, Asebon i jabučni ocat, probat ću nešto od toga, hvala svima za preporuke! :") Ja sam probala taj Asebon zeleni i meni je još gore napravio. Ja stavljam kokosovo ulje na kosu. Ne znam baš dal pomaže da ne bude prhuti, ali me kada stavim masku preko noći glava ne svrbi.
prije 16 dana, 22:52
![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/b7d7e3b1fd374ae4c5f4e5c22e79da6a.jpg) Ovaj sampon je meni najbolji, imala sam problema sa peruti i svrbezi te mi se mastila kosa, odmah nakon prvog pranja nestali svi problemi, mala je kolicina dovoljna super pjeni i prirodan je. Ima ga u mulleru kosta oko 60 kn
prije 14 dana, 12:01
Ja sam isto isprobavala razne sampone, otpadala mi je jako kosa od cesanja, dermatologica mi je preporucila Vichy sensitive i Elocom otopinu, odma nakon prvog pranja mi je pomoglo.
prije 9 dana, 09:32
> kkorina: > Obzirom da ja imam blazi oblik seborejiskog dermatitosa na kosi i to samo iznad cela predio oko siski i to probala sam sve sampone i ni sa jednim nisam bila ono skroz rijesena toga. Sve ljekarnicke sam probala i nista,one bezvezne iz ducana takoder. Eh onda mi je doktorica rekla bek probam Oronazol i mogu to rec da mi je on zbilja pomogao do te mjere da mi se mjesecima ne vrati. I kad malo osjetim svrab i koju ljuskicu operem s njim i nema je. To sam pocela koristit u osmom.mjesecu prvi put i za sad mi je super. On se isto kupuje u ljekarni al mi to nikad nitko nije ponudio jer uvijek uvaljuju lrp,biodermu,eucerin.... i te ostale. Kosta oko 100kn i ima ga samo 100ml. Inace ako bas ides negdje van i zelis instant rjesenje za perut u sapon kad ga naspes u ruku stavi i malo kukuruzne krupice grublje mljevene i napravi piling glave o neces imat perut par dana. Oronazol je i meni pomogao. Gore je netko napisao za loreal sampon zeleni sa glinom,znaci u zivotu nikad gori proizvod nisam kupila. Katastrofa.toliko peruti nakon jednog koristenja nisam imala, totalni kontraefekt
prije 9 dana, 10:44
> Kinderlada: > Stavi u sampon,za zlicu- dvije jabucnog octa meni pomoglo! Kinderlada, hvala puuuno na ovoj informaciji! Ma Bog te blagoslovio! <3 Stavila sam dvije žlice octa u šampon (svi u kući koristimo isti - Nivea micelarni za masnu kosu) i konačno NEMAM perut...DA! Nema šta nisam isprobavala...i moja curka je također imala problema s peruti i nakon što je danas oparala kosu preeedivna joj je! Ovo s octom zaista nisam znala prije ove info... :")
prije 9 dana, 17:38