Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Odjavi se

Forumi /

Informacije za korisnike /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Kako ukloniti smrad traperica

Kupila sam crne traperice u New Yorkeru i jako sam zadovoljna s time kako mi stoje, skroz su mi po mjeri, ali imaju nepodnošljiv miris/smrad. Kao da se osjete po toj boji kojom su farbane. Oprane su tri puta u perlici, stavila sam hrpu omekšivača, ali ništa. Čak je i ostala odjeća nakon pranja poprimila taj neugodan miris. Žao mi ih je baciti, ali mi ih nije ugodno nositi takve. Kako se riješiti tog nekog tvorničkog smrada tkanine ili boje ako je to u pitanju? Hvala puno na prijedlozima. I općenito, gdje još ima za kupiti jednostavnih crnih traperica (do 200tinjak kn) koje prate liniju tijela, a da nemaju po sebi zakovice, šljokice i sl.?
2019 03 12
Ja sam jedna takve kupila u Sinsayu, taj miris me strasno mucio, al tek s vremenom nakon valjda 20 pranja je otislo.. Bershka, Tally Weijl, C&A, H&M.. Ali najvise sam zadovoljna s Bershkom i Tally Weijl. Znaju se naci i po 100,150 kn :)
2019 03 12
> Eisen77: > Kupila sam crne traperice u New Yorkeru i jako sam zadovoljna s time kako mi stoje, skroz su mi po mjeri, ali imaju nepodnošljiv miris/smrad. Kao da se osjete po toj boji kojom su farbane. Oprane su tri puta u perlici, stavila sam hrpu omekšivača, ali ništa. Čak je i ostala odjeća nakon pranja poprimila taj neugodan miris. > Žao mi ih je baciti, ali mi ih nije ugodno nositi takve. > Kako se riješiti tog nekog tvorničkog smrada tkanine ili boje ako je to u pitanju? Hvala puno na prijedlozima. > I općenito, gdje još ima za kupiti jednostavnih crnih traperica (do 200tinjak kn) koje prate liniju tijela, a da nemaju po sebi zakovice, šljokice i sl.? evo ja sam maloprije postavila hlače crne uske u prodaju nove sa etiketom 200 kn pa pogledajte ako vas zanima
2019 03 12
Nikad nisam kupila hlače koje imaju takav miris tako da me sada ovo iznenadilo. Obično kupujem u Mangu, Zari i Bershki, iako moram reći da mi se crne hlače iz Bershke užasno ispiru, ne znam zašto. U Bershki se znaju naći, kako je rekla Sweetclothes, po 100/150/170 kn, u Zari više za 200/ 230kn.
2019 03 12
Ista stvar se i meni dogodila. Nasla savrsene crno-sive traperice..boja se strasno ispire i taj smrad nikako rijesiti. Cak sam ih u sodu bikarbonu potapala, ali nista. :( Ne nosim ih..a izgleda da ce morati u koš :(
2019 03 12
U dosta trgovina odjeca smrdi.nekad se taj miris ne moze rijesiti Zbog svih tih kemikalija Kupila sam sako u zari.smrdio kao kuga.nikad miris nije izasao.a sve sam probala Odsad kupujem samo ono sto ne smrdi Znala sam kupit traperice.obojaju mi noge.mozes prat koliko hoces.uvijek isto C&a ima kvalitetne.i u orsayu ima dobrih traperica
2019 03 12
Ja stavim ocat malo sa praksom za ves u posudu u ves masinu,
2019 03 12
Isti problem.. Sive trapke iz tally waijla, smrde katastrofa.. :(
2019 03 12
> EMINNAD: > Ja stavim ocat malo sa praksom za ves u posudu u ves masinu, I ja, bijeli ocat je zakon za uništavanje "mirisa", a roba se može i potopiti u mješavini octa i vode, omjer otprilike 1/4 i ostavit par sati
2019 03 12
ja sam kupila traperice u stradivariusu i prvi put da su grozno smrdile, mislim da sam ih trebala oprati 10ak puta da bi smrad skroz nestao
2019 03 12
Ima onaj gel za pranje sportske odjeće, ne znam napamet kak se zove. To provjereno ubija sve odjevne smradove!
2019 03 13
> LeSock: > Ima onaj gel za pranje sportske odjeće, ne znam napamet kak se zove. To provjereno ubija sve odjevne smradove! Ne ubija! Ja sam s njim probala ukloniti smad s jedne novokupljene majice - ništa! . Kad sam razmislila koliko mora da je otrovno to nešto zbog čega majica toliko smrdi i ne da se odsmrditi - za moju kožu, tijelo......odmah sam je bacila.
2019 03 13
> gitadevi: > > LeSock: > > Ima onaj gel za pranje sportske odjeće, ne znam napamet kak se zove. To provjereno ubija sve odjevne smradove! > Ne ubija! Ja sam s njim probala ukloniti smad s jedne novokupljene majice - ništa! . Kad sam razmislila koliko mora da je otrovno to nešto zbog čega majica toliko smrdi i ne da se odsmrditi - za moju kožu, tijelo......odmah sam je bacila. Meni je sve smrdljive stvari riješio bez zamjerki. But.... ako ste gledali dokumentarac o tekstilnoj industriji u svijetu onda ćete znati da je crna odjeća najtretiranija od svih toksičnim bojama i da bi ju zapravo trebali izbjegavati. "Ever seen the warning label “Attention! This garment will lose dye and color” on a prospective pair of jeans? In conventional dye methods, 35% of the color is flushed away after dyeing, while only 65% is retained in the cloth. Azo dyes, the industry’s go-to, release chemicals known as aromatic amines that have been linked to cancer. Dark colors like brown and black contain higher concentrations of p-Phenylenediamine (PPD) a chemical that triggers skin allergies and can cause contact dermatitis."
2019 03 13
Istina, tko zna s čim nas truju što se tiče tretiranja odjeće pri proizvodnji, bojanju itd. Isto tako upitno je i povrće, meso itd., o tome bi se stvarno dalo pričati i pisati. Ove moje traperice ne ostavljaju boju na koži, samo imaju čudan miris/smrad. Ako je netko bojao doma odjeću s tekstilnim bojama, upravo je takav miris, ali još intenzivniji. Ne znam ni kako bi ih prala, jer sam ponovno morala prati odjeću koja je bila oprana s tim trapericama. Mogu probati s octem, ali bojala sam se da ih ne uništim. Dok ih ja 20 puta operem, možda i izbjele pa će biti stare. :) Ali mi ih je stvarno žao baciti, stvarno su mi super. :,'(
2019 03 13
Reklamirajte u trgovini, mozda vam vrate novac
2019 03 13
1 2 Sljedeći