Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Odjavi se

Forumi /

Informacije za korisnike /

O korisnicima stranice mojekrpice.hr /

Tuzna,uplakana i ne znam sto napraviti:((

Molim vas pomoc sva sam bespomocna tuzna i evo tesko je opisati kako se osjecam..trudna sam 13+3 uredna trudnoca..napravljen rani kombinirani test/probit vezano sa 3 sindroma..sva 3 su povisena i uzasno sam rastresena kako? U obitelji mi nitko nema nikakvu bolest kao ni kod muza..imam i sina za mj dana puni 2 godine i zdrav je...otisla sam iz vinogradske u sv. Duh da se narucim na biopsiju resica gdje vade kroz trbuh te resice i opet ponavljaju analizu tih kromosoma..iako mi je doktorica rekla da dva sindroma koja su povisena prjete smrcu djeteta a ne znam sto je teze roditi svejesno bebu i pobaciti ili ici do kraja roditi i pitat se hoce li se dijeete roditi zivo i ako se rodi zivo koliko ce zivjeti:(( ocaajna sam
2019 03 15
Nisam te struke pa se ne razumijem u to, možda je neumjesno pitati ali znače li ti testovi samo da postoji neki povećan rizik od bolesti (znači ne mora biti da će uopće dijete imati nešto) ili je to potvrda da dijete ima neku od bolesti? Kako god vjerujem da vam je teško jer sam i sama roditelj i znam što sve čovjeku prolazi kroz glavu dok je trudan ali i prije i poslije. Držite se <3
2019 03 15
Da te utješim. :) Ja sam samo čula da je bilo slučajeva gdje su majci savjetovali abortus, gdje su rekli i prognozirali da ce se dijete rodit gluho, slijepo.. I sve najgore. Naravno da nije abortirala i dijete je zivo i zdravo. Tako da trazi vise mišljenja i nikad ne odustaj vjerovati u dobro 💕.. Sretno draga 😘
2019 03 15
> ProdajaMonika: > Da te utješim. :) Ja sam samo čula da je bilo slučajeva gdje su majci savjetovali abortus, gdje su rekli i prognozirali da ce se dijete rodit gluho, slijepo.. I sve najgore. Naravno da nije abortirala i dijete je zivo i zdravo. Tako da trazi vise mišljenja i nikad ne odustaj vjerovati u dobro 💕.. Sretno draga 😘 Hvala puno..duboko u sebi nemam osjecah da je moje dijete bolesno i vjerujem da je zdravo i nisam pametna sto napraviti samo placem😢🙏😘
2019 03 15
Ovo je stvarno teška i meni osobno nezamisliva situacija jer nemam još djece. Ne znam točno što znače sve te pretrage, ali slažem se da treba potražiti drugo mišljenje. Čak i ako postoji rizik, toliko je žena rodilo zdravo dijete, toliko ih je zatrudnilo nakon što su doktori govorili da ne mogu. Mojoj sestrični su rekli da će mala imati Down sindrom- nema :) Radim s djecom s teškoćama (Down, autizam, ADHD, mentalna retardacija...) i samo mogu reći da su sva djeca s kojom radim divna djeca i da njihovi roditelji imaju strašne, ali često i nevjerojatne priče. Dijete nekad skoro umre pa na kraju bude sve u redu. Sretno od srca <3
2019 03 15
Ja isto znam dosta slucajeva di su ti testovi itekako falili. Ako ste u mogucnosti obavite neki od pouzdanijih testova, tipa Nifty ili Harmony, ne znam sad tocno koji je pouzdaniji. Znam da je unatrag par god cijena bila cca 5000 kn, ne znam je li ostala ista, ali znam da se pisalo da imaju veliku tocnost.
2019 03 15
> nefertiti111: > Ja isto znam dosta slucajeva di su ti testovi itekako falili. > Ako ste u mogucnosti obavite neki od pouzdanijih testova, tipa Nifty ili Harmony, ne znam sad tocno koji je pouzdaniji. Znam da je unatrag par god cijena bila cca 5000 kn, ne znam je li ostala ista, ali znam da se pisalo da imaju veliku tocnost. slažem se. kombinirani probir je samo statistička vjerojatnost, dok Nifty ili Harmony izoliraju bebin DNA iz krvi majke i analiziraju, te su vrlo pouzdani a minimalno invazivni (za razliku od analize korionskih resica na koju vas šalju). Harmony smo mi prošle godine platili 4000 kn u Polklinici Škvorc, i spasio nas je od drugih invazivnijih metoda, tipa amniocinteze. ako ste u mogućnosti, svakako investirajte u njega. a i analiza korionskih resica bi vam trebala dati neke odgovore. nažalost, u nekim se slučajevima dogode razne kromosomske deformacije, koje ni ne moraju nužno biti nasljedne. srećom, suvremenim metodama se otkrivaju rano u trudnoći, pa će vam biti lakše donijeti daljnje odluke. sretno u svakom slučaju, i nadam se da je kombinirani pogriješio.
2019 03 15
Jako mi je zao zbog vase situacije..ali takoder trazite misljenje dalje..to da postoji rizik ne znaci ni nuzno da ce biti tako..tako da najbolje pokusaj ostati sabrana i prepusti sve Bozjoj volji..nikad neznas sta moze biti..mozda beba bude sasvim zdrava..jer pogledaj koliko ima slucajeva gdje se djeca rode zdrava a na kraju se otkrije neka bolest..zato samo se potrudi drzat hrabro i vjerovat da ce sve biti u redu..
2019 03 15
Nemojte puno brinuti, mislite pozitivno i zahvaljujte se svaki dan sto vam je beba zdrava. Ima jako puno knjiga o zakonu privlačnosti i pozitivnim mislima pa mislim da bi vam dobro došlo da pročitate neku. Ja sam citala Tajnu, Moć, Heroj, Moć pozitivnog življenja, Ključ za primjenu zakona privlačnosti itd. Ima i filmova na tu temu. Stvarno je pomoglo ljudima, u knjigama imaju i primjeri raznih situacija. Ja bih vam preporučila da probate s tim a ne da napravite abortus pa svaki dan osjećate grižnju savjest i da vas muči to što ste ubili vlastito dijete. Vjerujte da je beba zdrava i nek vam svaki dan bude ispunjen ljubavlju i pozitivnim mislima
2019 03 15
Hvala svima..trenutno nemam 4000 kn ali duboko u sebi osjecam da mi dijete nije bolesno i da je doslo do zabune ...i da ce se putem tih resica pokazati da je sve okej🙏
2019 03 15
> Liliwhite4539: > Nemojte puno brinuti, mislite pozitivno i zahvaljujte se svaki dan sto vam je beba zdrava. Ima jako puno knjiga o zakonu privlačnosti i pozitivnim mislima pa mislim da bi vam dobro došlo da pročitate neku. Ja sam citala Tajnu, Moć, Heroj, Moć pozitivnog življenja, Ključ za primjenu zakona privlačnosti itd. Ima i filmova na tu temu. Stvarno je pomoglo ljudima, u knjigama imaju i primjeri raznih situacija. Ja bih vam preporučila da probate s tim a ne da napravite abortus pa svaki dan osjećate grižnju savjest i da vas muči to što ste ubili vlastito dijete. Vjerujte da je beba zdrava i nek vam svaki dan bude ispunjen ljubavlju i pozitivnim mislima Hvala puno😘
2019 03 15
Ja nemam pojma smisao tih testova.I ne znam zašto se žene odlučuju da ih rade.Ako si već odlučila da ih radiš onda si morala biti svjesna da ne moraju biti dobri.Ja sam odbila bilo kakva testiranja,jer sam znala da abortirati neću nikada.I htjela sam uživati u trudnoći. A evo,kopiram: Nalaz kombiniranog probira izražava se u obliku omjera, odnosno približne vjerojatnosti za postojanje ovih ili sličnih poremećaja. Znači taj nalaz ne znači da je dijete bolesno,samo da postoji rizik.Odnosno omjer npr . 40% da je zdravo,60% da je bolesno.I šta to govori? Ništa!
2019 03 15
Imala je takav slučaj kolegice s posla. Njenoj kćeri ( za njenu bebu ) su od samog početka rekli 1001 dijagnozu. Par tjedana prije poroda su joj rekli da se tu više ništa ne može napraviti te da se samo čeka da bebino srce prestane kucati da se napravi abortus. ( Nešto s posteljicom nije bilo u redu ) Žena je otišla negdje u Zagreb ( ne znam napamet u koju bolnicu ) , napravili su carski rez i porodili bebu. Curica je bila izrazito sitna i malena, dugo je bila u inkubatoru, tj. tom nekom girajanom krevetiću. A danas je zdrava curica od 3 godine. :) <3 Nemojte se predati, ne mogu niti zamisliti kako se osjećate i što Vam se sve vrti po glavi, ali te njihove dijagnoze se često pokažu krivima. Tražite druga mišljenja i nemojte pokleknuti duhom jer će sve biti u redu i rodit ćete zdravu i divnu bebu. Svu sreću svijeta Vam želim i da sve prođe u najboljem redu. <3
2019 03 15
> Marija007bje: > Imala je takav slučaj kolegice s posla. Njenoj kćeri ( za njenu bebu ) su od samog početka rekli 1001 dijagnozu. Par tjedana prije poroda su joj rekli da se tu više ništa ne može napraviti te da se samo čeka da bebino srce prestane kucati da se napravi abortus. ( Nešto s posteljicom nije bilo u redu ) > Žena je otišla negdje u Zagreb ( ne znam napamet u koju bolnicu ) , napravili su carski rez i porodili bebu. Curica je bila izrazito sitna i malena, dugo je bila u inkubatoru, tj. tom nekom girajanom krevetiću. A danas je zdrava curica od 3 godine. :) <3 > Nemojte se predati, ne mogu niti zamisliti kako se osjećate i što Vam se sve vrti po glavi, ali te njihove dijagnoze se često pokažu krivima. Tražite druga mišljenja i nemojte pokleknuti duhom jer će sve biti u redu i rodit ćete zdravu i divnu bebu. > Svu sreću svijeta Vam želim i da sve prođe u najboljem redu. <3 Hvala puno od srca na lijepimm rijecima.. 😘😘😘
2019 03 15
To su samo vjerojatnosti i nemaju nikakve veze sa zdravljem djeteta, a doktori pogotovo vole plašiti starije trudnice od 30,35. Ništa ne brinite, dapače. Plakanjem možete samo zaista stvoriti djetetu probleme, jer ono sa 13 tjedana već odavno čuje i osjeća što i majka. Mene su plašili s manjkom plodne vode i ostajanjem na promatranju u bolnici mjesecima da bih na kraju sama povećala plodnu vodu
2019 03 15
1 2 3 Sljedeći