Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Odjavi se

Forumi /

Ostalo /

Usluge uljepšavanja /

bojanje kose - upomoć

Cure, prekjučer sam bila kod frizerke u nadi da će mi moći ostvariti moju želju, izričito sam naglasila da mi nije bitno da se ta boja mora ostvariti u jednom terminu. Frizerstvo nije moja struka, niti sam ja kolorist, i baš zato što nisam upućena u pozadinu procesa bojanja, ne želim frizerku ograničavati s nekakvim besmislenim prohtjevima. Zadnji put sam se bojala u sedmom mjesecu prošle godine, frizerka me bojala u čokoladno smeđe. Svaki put nastojim naglasiti da se želim vratiti u svoju prirodnu smeđu nijansu, ili nešto svjetlije od toga, ali nikako tamnije pa je tako bilo i ovaj put. Imala sam dobrih 6-7cm svog prekrasnog izrasta, a ostatak kose je bio prošaran svjetlijim i tamnijim "brassy" tonovima, odnosno toplim narančastim nijansama od kojih svi zaziremo. No punđa u potpunosti sakrije tu grozotu pa mi nije bio problem živjeti s tim neželjenim tonovima kose. Ali neki vrag je ušao u mene i htjela sam promjenu, htjela sam si ostvariti svoju želju. Jučer izričito pitam frizerku da mi kaže je li moguće postići moju prirodnu nijansu ili nešto slično njoj, žena odgovara "daaa, kako ne. naravno da je moguće, još te ne moram ni blajhati!". (primjer boje najsličnije mojoj prirodnoj, rekla bih da sam malo tamnija od toga, ali i dalje svijetlo smeđa http://prntscr.com/n7t7fx )
2019 04 05
Nisam ni namjeravala propitkivati nju jer plaćam njenu stručnost i vrijeme, sigurno da zna više od mene. 2 sata poslije, boja je na glavi i vrijeme je za ispiranje, pa feniranje. Na stranu što mi je od dogovorenih 2cm skratila praktički 7 (kosa mi je bila* nekako taman nekako posred guze) moja kosa je sad tamno čokoladno smeđa.. Crveno narančasti brassy tonovi ne da nisu pokriveni nego se vide na suncu kao da mi je stavljala toplu nijansu, još su topliji i tamniji nego što su bili. Sve bi to bilo super da moj ten ne izgleda očajno s toplim tonovima, neovisno radi li se o boji kose, sjenilu za oči ili odjeći, to mi jednostavno ne stoji. Još mi gospođa govori da je to praktički ista nijansa kao moja prirodna boja kose. Tu sam već pomislila da sam ja skrenula s pameti. Kažem joj kako mi se to ne čini točno jer je moja prirodna nijansa ona klasična mišja srednje svijetlo smeđa, a moj konačan rezultat je daleko tamniji, skoro pa baš tamno smeđe. Onda mi je frizerka rekla da je ne moguće postići mišju smeđu. Ili bi bila plava ako bi ona išla tako daleko, ili bi bila tamno smeđa. Pa zar ne postoji boja između te dvije nijanse? Jesu li moja očekivanja nerealna? Boja na izrastu mi je crvenkasta da se to vidi i bez danjeg svijetla.. Naposljetku, želim skinuti ovu boju jer mi se plače kad vidim kako to izgleda uz moj ten. Ima li itko preporuku kako ovo brzinski srediti da izgleda koliko-toliko podnošljivo, ili eventualno nekakve smjernice što mi je činiti? Što trebam tražiti od idućeg frizera? Koliko bi mi kosa mogla na*ebati ako sad opet odem kod frizerke? Ili bolje pitanje, koliko se u prosjeku čeka između 2 frizerska tretmana? :,'( Upomoć, očajna sam. Slike trenutne boje kose: https://prnt.sc/n7t9sj https://prnt.sc/n7t9wi https://prnt.sc/n7ta1f https://prnt.sc/n7ta4s https://prnt.sc/n7ta8m
2019 04 05
Nisam fizer,ali sam promijenila sve moguce boje koje postoje. Tesko je maknuti te crvenkaste tonove (upravo se borim s tim). Po vlastitom iskustvu mislim da ti jedino dobar frizer,ali bas dobar, moze evenutalno s nekim pramenovima u hladnoj boji pa preljevima to popraviti. Ovako kosa izgleda divno,ali ako ti ne stoji,kuzim da zelis drugo. Znam da nisam pomogla savjetom,ali doma ne kemijaj vec se probaj raspitati tko ima iskustva i volje da ti to sredi i ne spali kosu. Sretno!
2019 04 05
> ametistsk: > Nisam fizer,ali sam promijenila sve moguce boje koje postoje. Tesko je maknuti te crvenkaste tonove (upravo se borim s tim). Po vlastitom iskustvu mislim da ti jedino dobar frizer,ali bas dobar, moze evenutalno s nekim pramenovima u hladnoj boji pa preljevima to popraviti. > Ovako kosa izgleda divno,ali ako ti ne stoji,kuzim da zelis drugo. > Znam da nisam pomogla savjetom,ali doma ne kemijaj vec se probaj raspitati tko ima iskustva i volje da ti to sredi i ne spali kosu. > Sretno! Takoder. Dugo sam se rjesavala crvenog pigmenta i na kraju me morala blajhat i na to stavljat pramenove i preljev hladnijih tonova. Farbala me 3x u jednom danu, kosa mi je, kad je bila mokra, bila kao zvakaca, tako da se od tad vise ne farbam. Dominatrix - divna, divna prirodna boja, a i sad mi se svidja, duzinu da ne spominjem ❤️ U svakom slucaju, sretno!
2019 04 05
Ajme jesi ti to isla kod ove moje :') Ista prica. Tamno smeda farbana, svijetlo smeda mi je prirodna i htjela sam skinutu tu tamnu i pustiti da izraste moja. Imala je dosta mog izrasta da vidi kakva mi je boja i sve. Zena me isto uvjeravala da se ne treba blajhati. Pokazala mi je tamnu blond jer kao nece mi tako svijetla biti nego ce svijetla smeda ispast na kraju. Pere ona meni kosu i sjedam ja pred ogledalo, tamna tamna, tamnija nego prije jer mi se bila isprala boja. Ona mene uvjerava da je kosa mokra pa dok se osusi. Znas sta mi je ispalo? Jos tamnija nijansa + ta boja koju je ona stavila obojala mi je izrast u narancasto :') kad sam popizdila pa me pocela uvjeravat da to nije moguce od jednog puta a ja reko zovi seficu odma, pocela se ispricavat i kao ne moram platit. No shit, nisam ni mislila bezobraznice. Ne zna posao i jos pravi budalu od ljudi, bit ce mislila da sam daltonist pa ako prode prode. Inace radi se o salonu Manuela u Zagrebu. Uzasne frizirke, cula sam jos losih iskustva ali eto prekasno.
2019 04 05
Inace ja cu svoj problem rjesavat tako da mi izvuce pramenove pa vjerujem da bi i tebi trebalo to funkcionirat. Kad odradim javim jel uspjelo :)
2019 04 05
Nemojte zamjeriti što se nisam javila cijeli dan, jučerašnji petak mi je trajao cijelu vječnost. Jučer sam navratila u par salona, uglavnom su me čudno gledale frizerke kad sam napomenula da želim u konačnici imati svijetlo smeđu boju kose, hladnih tonova. Nikako ne toplo, niti bakreno, niti išta što ima veze s tim. Zatim mi je u trećem salonu djevojka rekla da se to može postići bez problema, no s ovim bojanjem od prije par dana, dotična frizerka me poprilično "unazadila" s ovim crvenim ludilom. Djevojka je predložila flamboyage ili balayage kao varijantu postepenog posvjetljivanja, a da to izgleda lijepo dok sam u tom procesu. Mislim da svakako moram obići još salona kako bih dobila jasniju sliku o svojim mogućnostima. Zbilja nisam toliko bogata da si mogu priuštiti toliko skupih grešaka s bojanjem kose, i nije mi u interesu još više skratiti kosu nego što mi je to prethodna frizerka učinila. Prošlo je već par dana a ja sam jednako ljuta, razočarana i frustrirana ovom bojom.. Baš sam očajna. Thecount i ametistsk cure hvala vam na savjetima, idući put ću na konzultacija spomenuti opciju pramenova, i da mi pomnije pojasne što mogu očekivati i koliko dugo bi taj prijelazni proces mogao trajati. Dovoljno mrzim tople nijanse na svojoj puti da ustrajem u pronalasku profesionalnog kolorista, ali da stvar bude odrađena kako spada, a ne ovako, ofrlje. Pa makar tranzicija trajala godinu dana, ali moram znati da je cilj ostvariv! Samo se nadam da potraga neće trajati vječno. Thecount, hvala ti na komplimentu od srca :) to mi sad baš puno znači iako mi je skratila previše kose
2019 04 06
Chinchilla moram priznati da mi se par cura javilo u inbox s vrlo sličnim pričama, zbilja je suludo koliko nas ima isti cilj, i završimo s istom katastrofom kao krajnjim rezultatom koju vrlo skupo platimo. Da sam se sama doma zaigrala s bojama iz dma, ne bih bila toliko ljuta jer nisam stručna, pa je i za očekivati da će rezultat biti katastrofa, no ovo stvarno ne mogu zanemariti! Ja sam u Splitu pa sam tu i otišla u salon na preporuku prijateljice. Bolje da nisam :'( Još sam se tek danas sjetila, ona je meni 7!!!! puta šamponirala kosu. Regenerator, ili nešto za raščešljavanje nije ni korisila. Izričito sam ju pitala je li koristila bilo što da mi se kosa manje petlja, ona kaže ne, jer to nije ni potrebno. Uvjeravam ju da je itekako potrebno jer imam puno vlasi ali su grozno tanke, i sklone petljanju, bez sredstva za raščešljavanje ili savršene maske meni je najbolje da budem ćelava. (zadnjih 6 mjeseci koristim Redken - All soft i svima ju kupujem za poklon :D ) 7 puta šamponiranje, ja stvarno ne znam što više reći. Iščupala me kao majmuna. Nikome nikad nisam platila da me 2 sata toliko muči. Molim te ako se sjetiš, javi mi ili ovdje na temi, ili u inbox tvoje iskustvo s pramenovima. Koja je tvoja boja kose sad? Je li i tvoja crvena kao ova moja nesreća?
2019 04 06
Joj ozbiljno? Pa nisi trebala platiti. Ne da ti nista nije napravila nego ti je jos unistila. Bez pardona si se trebala zaliti da u najmanju ruku to neces platiti a to sto ti je unistila kosu sta ces s tim.. Idem ti za nekih tjedan dana pa svakako javim. Poslala sam frizerki sta imam sad na glavi i sta zelim pa je rekla da mozda nece od prve ispast to sto zelim jer mi je kosa blagi uzas. Ona ti je nekakva tamno smeda s crvenkastim tonom (ne znam hoce li se vidjeti na slici dobro) s narancastim izrastom :') moze li gore..nosim rep svaki dan pa se donekle ne kuzi. Na slikama izgleda super kak je uzivo :'( ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/1ee201f3e72686f05e9b5fe816f37bd5.jpg) ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/528fc21bebfaf8127881170879ff59a8.jpg)
2019 04 06
> Dominatrix: > Nemojte zamjeriti što se nisam javila cijeli dan, jučerašnji petak mi je trajao cijelu vječnost. > Jučer sam navratila u par salona, uglavnom su me čudno gledale frizerke kad sam napomenula da želim u konačnici imati svijetlo smeđu boju kose, hladnih tonova. Nikako ne toplo, niti bakreno, niti išta što ima veze s tim. > Zatim mi je u trećem salonu djevojka rekla da se to može postići bez problema, no s ovim bojanjem od prije par dana, dotična frizerka me poprilično "unazadila" s ovim crvenim ludilom. Djevojka je predložila flamboyage ili balayage kao varijantu postepenog posvjetljivanja, a da to izgleda lijepo dok sam u tom procesu. Mislim da svakako moram obići još salona kako bih dobila jasniju sliku o svojim mogućnostima. Zbilja nisam toliko bogata da si mogu priuštiti toliko skupih grešaka s bojanjem kose, i nije mi u interesu još više skratiti kosu nego što mi je to prethodna frizerka učinila. > Prošlo je već par dana a ja sam jednako ljuta, razočarana i frustrirana ovom bojom.. Baš sam očajna. > Thecount i ametistsk cure hvala vam na savjetima, idući put ću na konzultacija spomenuti opciju pramenova, i da mi pomnije pojasne što mogu očekivati i koliko dugo bi taj prijelazni proces mogao trajati. Dovoljno mrzim tople nijanse na svojoj puti da ustrajem u pronalasku profesionalnog kolorista, ali da stvar bude odrađena kako spada, a ne ovako, ofrlje. Pa makar tranzicija trajala godinu dana, ali moram znati da je cilj ostvariv! Samo se nadam da potraga neće trajati vječno. > Thecount, hvala ti na komplimentu od srca :) to mi sad baš puno znači iako mi je skratila previše kose Omg, znaci ti si prava Matovilka 😊😊 nema na cemu 😊
2019 04 07
Chinchilla čekam tvoj odlazak kod frizera kao ozebli sunce :') :') U međuvremenu naručila sam http://www.colourb4.com/ da skinem sve što se skinuti da, svakako da mi kosa mora biti svjetlija nakon tretmana, pa ću vidjeti kakvo je stanje i koliko ću biti šarena. Baš bih mogla staviti rezultate tu na temu, ako nekog zadesi ovakakav problem čisto da vidi koliko je to korisna ideja, ako se takvom može smatrati. Mislim da mi, velike sretnice, svakako ne možemo dobiti još gori rezultat kad nas je prvi maher sredio za sva vremena. Takva glupost se ne ponavlja dva puta, barem bih u to voljela vjerovati. Možeš li i meni poslati fotku boje kose na koju ciljaš? Thecount, baš mi imponiraju vaši komentari :D
2019 04 08
Joj, i ja proklinjem dan kad sam se počela farbati 😂 isto tako muku mučim s povratkom u prirodnu boju. Isto sam nekako tako pepeljašto mišja 😂 Prvo imam crvenog pigmenta, pa mi je kosa od blajha uništena pa ne može primiti boju (??), pa ovo pa ono.. svaki put izađem iz salona s novom kreacijom na glavi, totalno suprotno kak sam htjela.Trenutno imam izrast od dobrih 10 cm, nema šanse da se više ikome dam u ruke. Imam kovrčavu kosu pa to još nekako i izgleda, ali ajme majko.. Ne mogu ti ništa savjetovati, samo ti želim reći sretno!! 😁
2019 04 08
Duminatrix, svakako stavi sliku kako je ispalo sa skidacem boje. Imam evo doma jednu koja ne zna sto ce sa kosom (kcer). Je da sam svasta stavljala na svoju glavu,ali njoj se ne usudim kemijati. Prirodna je plavusa sa pigmetacijom tako da izgleda kao da ima pramenove. Ne znam koji joj je vrag dosao i pozeljela je biti tamnija, smeđa..Naravno,nije zadovoljna i sada isto obilazimo salone koji bi ponudili neko rjesenje. Svi kazu isto,blajh pa boja.Kosica joj je dosta suha, ne zeli ju sisati pa smo u sto muka. Mozda skidac manje osteti kosu od blajha.. Ja bi joj skinula boju pa ju tada odvela na farbanje jer vidim da oni sami ne znaju sto napraviti i kako dobiti sto prirodniju boju :/
2019 04 08
Mozda preambiciozno ali ovo bi htjela ,:) ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/9251f9e5676da560448de6a8cd16a134.jpg)
2019 04 08
> Dominatrix: > Chinchilla čekam tvoj odlazak kod frizera kao ozebli sunce :') :') > U međuvremenu naručila sam http://www.colourb4.com/ da skinem sve što se skinuti da, svakako da mi kosa mora biti svjetlija nakon tretmana, pa ću vidjeti kakvo je stanje i koliko ću biti šarena. Baš bih mogla staviti rezultate tu na temu, ako nekog zadesi ovakakav problem čisto da vidi koliko je to korisna ideja, ako se takvom može smatrati. > Mislim da mi, velike sretnice, svakako ne možemo dobiti još gori rezultat kad nas je prvi maher sredio za sva vremena. Takva glupost se ne ponavlja dva puta, barem bih u to voljela vjerovati. > Možeš li i meni poslati fotku boje kose na koju ciljaš? > Thecount, baš mi imponiraju vaši komentari :D Pa ja uzgajam svoje rezance jako dugo a tek sam SKORO do polovice ledja. Divim se lijepoj, zdravoj, dugoj kosi 😊
2019 04 09
1 2 3 Sljedeći