Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Odjavi se

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Sport i dijeta /

Aparatic - mrsavljenje

Pozdrav svima! Uskoro dobivam aparatic, ali cula sam da se dosta smrsavi jer se ne moze jesti svasta, a ja stvarno ne zelim smrsaviti, pa ako imate kakav savjet da ne izgubim kile? Hvala unaprijed!
prije 17 dana, 19:28
Ma ne... to su gluposti. Morat ćete samo pipaziti da si hranu izrežete na komadiće i da ne grizete hranu kao npr. jabuku jer postoji mogućnost da vam se bravica odlijepi sa zuba (ako ćete imati onaj s bravicama). Recimo kruh sam normalno grizla, ali sve ostalo što je malo tvrđe to sam izrezala na komade. Sve u svemu, jela sam kao i prije aparatića i nisam smršavila.
prije 17 dana, 19:51
Hvala Vam!😊
prije 17 dana, 20:21
Ja dok sam dobila fiksni aparatic nisam mogla sve jesti koliko su me boljeli zubi. Ta bol je trajala oko 10 dana. Kasnije je bilo sve ok. Tih 10 dana sam bila na juhama, pire krumpiru, izmiksanoj piletini i slicno...bitno da je bilo mekano i nisam trebala zvakati hranu
prije 17 dana, 20:33
Ja sam skoro sve jela, na početku sam naravno bila oprezna, a nakon nekih šest mjeseci sam počela jesti i orahe, kokice, kekse i žvake i nikad mi se nije odvojila bravica. Najveći problem su mi bili korica kruha, jabuke i krastavci. Čak sam i natukla nekoliko kilica za to vrijeme ,:)
prije 17 dana, 20:50
Hvalaaa vam svimaa na odgovorima😊
prije 17 dana, 20:57
Ma to je najveca glupost koju sam i ja cula prije stavljanja aparatica samo sto sam se ja nadala da ce biti istinita, i nazalost nije 😂😂 Dva tri dana nakon posjeta ortodontu zubi bole no i tada sam jela gotovo sve, naravno u pocetku sam bila opreznija Ali i to je sve individualno
prije 17 dana, 00:41
Sad kad premotam film, ja sam u periodu nošenja aparatića (3 godine) natukla oko 10 kg. U početku sam malo pazila, ali baš brzo sam opet počela jesti sve kao i inače. Bravica mi se odlijepila samo jednom, i to kad sam tamanila nešto baš tvrdo, mislim da je bio banana čips ili mahuna rogača u pitanju.
prije 16 dana, 11:03
Bome sam ja skinula 5 kila u mjesec dana jer me toliko bolilo da nisam nista mogla zvakati.doslovce sam jela kasastu i ribanu hranu.tako da je sve to individualno.nakon prvih mjesec dana mogla sam i gristi
prije 16 dana, 12:59
Oprosti što upadam u temu, mene zanima koliko Vas košta aparatić? Već neko vrijeme razmišljam o tome da stavim bravice, sad si to konačno mogu priuštiti. Uglavnom 2 ortodonta su mi rekla da ispravim jedinice godinu dana nošenja. Jedan kaže 11000kn, drugi 14000kn. Dok je prijateljica platila 17000kn. Zar cijena stvarno toliko varira?
prije 16 dana, 17:30
> ProudMary: > Oprosti što upadam u temu, mene zanima koliko Vas košta aparatić? > Već neko vrijeme razmišljam o tome da stavim bravice, sad si to konačno mogu priuštiti. > Uglavnom 2 ortodonta su mi rekla da ispravim jedinice godinu dana nošenja. Jedan kaže 11000kn, drugi 14000kn. > Dok je prijateljica platila 17000kn. Zar cijena stvarno toliko varira? Ja sam gornji, bijele bravice platila 7000,s tim da inace je 8000 al posto sam odmah sve platila spustila mi 1000kn.A metalne bravice su ja msln 5000 za jednu celjust.... Na donju celjust def. stavljam metalne, manje su nego ove bijele... A i ne smeta mi toliko aparatic ni bravice ako ce sad crne stavljat 😂
prije 16 dana, 18:39
> ProudMary: > Oprosti što upadam u temu, mene zanima koliko Vas košta aparatić? > Već neko vrijeme razmišljam o tome da stavim bravice, sad si to konačno mogu priuštiti. > Uglavnom 2 ortodonta su mi rekla da ispravim jedinice godinu dana nošenja. Jedan kaže 11000kn, drugi 14000kn. > Dok je prijateljica platila 17000kn. Zar cijena stvarno toliko varira? Rado bih Vam odgovorila, ali ja imam 17 godina pa sam ga dobila besplatno preko hzzo pa nisam sigurna kako se krecu cijene inace :)
prije 16 dana, 19:06
Ono što bi preporučila je to da nađete dobrog i kvalitetnog ortodonta pa iako to znači da je skuplji za par tisuća od drugih, jer sam osobno išla na jeftiniju varijantu i sada imam veći problem nego što sam imala prije. @ProudMary da, cijene baš dosta variraju. Recimo cijene za Invisalign se kreću od 20-25 tisuća, a negdje se može naći čak za 19 tisuća, pa tako i za bravice.
prije 16 dana, 19:39
Za bijele su mi rekli 21000kn obje čeljusti. @Viky...tako i ja razmišljam (zbog posla najviše) Bijele bi stavila na gornju, a metalne na donju. @Monadamon, da u pravu si. Imam ortodonta nedaleko od sebe...al jednostavno ne mogu vjerovati šta je prijateljici napravila. Izravnala joj jedinice i na kraju su se razdvojile. Tako da ču otići u drugi grad ako treba, samo da dobijem rezultat kakav želim. Svakako mi je najbitnija preporuka od cijene. @GabrielaS1....sretnice ;)
prije 16 dana, 20:46
Puno je 21000,ova moja ortodontica je super. Tj to je Dental centar, i stvarno su svi strucni. Ja sam prezadovoljna za sada....
prije 16 dana, 21:02
1 2 Sljedeći