Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Odjavi se

Forumi /

Slobodno vrijeme i hobiji /

Proslave /

Pričest - poklon

Molim Vas, koliko je uobičajeno dati novaca za poklon za Prvu Svetu pričest. Radi se o Karlovačkom kraju. Mi smo iz Primorja pa bi voljela znati kako je uobičajeno da se tamo daruje. Radi se o dečkiću iz dobro stojeće obitelji..ne bi htjela kupovati zlato..nego bi voljeli dati novce i neki simbolični poklon.
2019 04 15
Ovisi o vasoj materijalnoj situaciji, kod nas (Slavonija) krug u kojem se ja krecem daje se od 50 eura do 500 kn (ima i izuzetaka koji daju 100 eura), ustvari sve ovisi o materijalnoj situaciji onog koji dariva ali i odnosu koji ta osoba ima s obitelji prvopricesnika (rodbina, prijatelji i dr.) a vas ce i sam put vec izaci dosta, ne znam jel sam pomogla ali nemojte se opterecivat tim puno, ljudi koji su vas pozvali pozvali su vas jer zele da taj dan uvelicate njihovo slavlje i sam vas dolazak vjerujte obradovat ce ih pogotovo tako iz daleka, znam da svi osjecamo da nesto ipak kao moramo donijeti ali vjerujte najvaznije je da ste svojim dolaskom pokazali da vam je stalo, to je ono sto ce najvise cijeniti (govorim iz iskustva😉)
2019 04 15
Hvala Vam! Ipak ste mi pomogla da se znam orijentirati :-)
2019 04 16