Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Odjavi se

Forumi /

mojekrpice.hr /

Pomoć na stranici /

Oprez prevaranti!!

Drage moje,evo da se vama ne dogodi što i meni.Žena mi se javi,želi uzet tenisice i da ih pošaljem za UK.Proguglam ju,proguglam adresu,njenu banku,sve stoji.Poslala puste potvrde i traži da prvo posaljem tenisice s brojem za praćenje da banka odobri transakciju.I ja to napravila,poslala adidasice i platila 120kn.Eh i onda pocele neke ucjene da moram uplatit 1000kn ako zelim svoje novce inace ce poslat fbi i interpol (i to od maila njene banke) i skuzim slucajno da su koristila kriva glagolska vremena.Itd itd prevarilo me. Evo screans. Te osobe.Pazite se! P.s. isplati li se na policiju zbog ovog? ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/6113e9c6da7a35c153e163415f19a719.jpg)
2019 04 18
Jel moguce nakon toliko tema na krpicama biti toliko naivan,ocito je koja je ovo tema vise po redu ne znam ni sama ali na svakoj netko nasjedne Ne odgovarajte na mailove i ne saljite stvari osim ako nemate viska novaca
2019 04 18
O Bože 😲 nažalost niste pratili forum😔 toliko je tema otvoreno u vezi takvih upita i da im se ne šalje na mail ništa..
2019 04 18
...nesvakidašnje...žao mi je da vam se to dogodilo, ali na forumu takve teme traju duže od Santa Barbare. Uloge se mijenjaju i uvijek iskoči neko novo lice, no očito niste pratili dosadašnje epizode. Vjerojatno će Vam se javiti netko tko će vam reći više o policiji, ali eto, šteta...forum je dobro povirit češće, nekad spriječi ono što je generalno teško izlječivo . Sretno!
2019 04 18
Obavijestite policiju o tome jer je to prevara i prijete vam
2019 04 18
Nažalost,nisam bila aktivna na krpicama.Provjerila sam osobu i banku,eto i sama se uvijek cudim kako ljudi nasjednu,al činilo se uredu jer vec sam jednog gospodi prodala tako preko njuskala u UK i sve je bilo ok.Dobila sam potvrdu o uplati,znam da se ceka duze za internac uplate bas iz iskustva. Nadam se samo da nece vise nekog opet zeznut kao mene,ja se sad mogu samo smijat samoj sebi.
2019 04 18
Žao mi je što ste prevareni, ali... ljudi dragi, zar vam nije u startu sumnjivo što netko iz UK želi kupiti baš vaše tenisice preko MK iz Hrvatske? :o
2019 04 18
meni ta osoba svakodnevno šalje upite u stilu : pobrinite se ! da mi pošaljete mejl ukoliko želite prodati ! znači svakodnevno šalje..ulogiram grad je belišće, to izignoriram svaki put, nije mi jasno kako neko nasjedne na to ...ja ni ne odgovorim... baš ću ulazit u komunikacija sa kriminalcima i administrator bi trebao najžurnije blokirat..ali stvarno bavit se time u životu, žalosno...ja sam mislila je muški, još i žena..strašno, srami se !!
2019 04 18
> missdior: > meni ta osoba svakodnevno šalje upite u stilu : pobrinite se ! da mi pošaljete mejl ukoliko želite prodati ! znači svakodnevno šalje..ulogiram grad je belišće, to izignoriram svaki put, nije mi jasno kako neko nasjedne na to ...ja ni ne odgovorim... baš ću ulazit u komunikacija sa kriminalcima i administrator bi trebao najžurnije blokirat..ali stvarno bavit se time u životu, žalosno...ja sam mislila je muški, još i žena..strašno, srami se !! Evo vidim sad profil blokiran,meni se javila prije mj dana možda,od tad sam preko maila jer inace se dop s curama na wp jer nisam na krpicama.I tako od tad nisam ni ulazila,da jesam kojom srecom vidila bi.Nije velika steta,veca bi bila da su nastavili s ovim ucjenama.
2019 04 18
Cure, banke unutar eu nemaju što "odobravati transakcije" postoji SEPA, i uvjeti unutar nje isto kao i SWIFT shema. Dakle osim ako vam je namjeravala uplatiti milijune, uplata je trebala proći normalno, onako kako bi prošla i iz Njemačke u Hrvatsku. Nemojte se dati na takav banalan način prevariti, za sve nas unutar europske unije vrijede ista pravila oko uplate. Eventualno možda čekanje jedan dan više ako ide uplata direktno s jednog bankovnog računa na drugi, tipa putem naloga, no meni je preko transferwise servisa uplata za Britaniju iz Hrvatske bila provedena kroz 20 sec! I odmah je iznos bio dostupan na britanskom računu, te lovačke priče pustite po strani za one koji zbilja vjeruju u to. Dakle da se razumijemo, uplata s mog kunskog računa preko transferwise servisa je prošla kroz 20sec na britanski račun, u njihovoj valuti. Ako i same niste sigurne, slobodno pitajte. Često imam inozemne uplate i isplate, barem danas kad nam je svaka informacija na dohvat ruke, nije teško biti informiran. Budite pametne!
2019 04 18
Prijetnje Interpolom?! Zaista?? :'( :') :') :') :')
2019 04 18
I meni
2019 04 19