Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Tumor na plucima

Lijep pozdrav curke.. Molim pomoc, savjet, bilo sto.. Naime od prijateljice tata je naglo obolio, dobio je tumor na plucima koji se u vrlo kratkom vremenu prosirio na jetru i kost, operacija nije opcija jer je zahvatio prevelik dio tijela i ovo je onaj zlocudni i to cetvrtog stupnja (najgori moguci) E sad mene zanima postoji li kakva sansa da se to zaustavi, da mu se imunitet ojaca na nekakav prirodan nacin, ima li ista sto bi mu moglo pomoci? Trenutno pije nekakve sejkove sto su mu dali lijecnici jer je jako oslabio a mora krenuti sa kemoterapijama od 30.4. Evo ako itko ista zna, susreo se s necim slicnim ili bilo sto, molim Vas pomoc. Hvala svima i sretan Uskrs!
2019 04 19
Nemam vam što pametno reći,tumor na plućima rijetko tko preživi nažalost,prije 3 tjedna je umro od kolegice s posla muž ali njemu je metastazirao na mozak. Bio na operaciji glave,zračenju,kemoterapijama,nalazi bili ok i umro 5 mjeseci od dijagnoze...
2019 04 19
Imaju neke Kancist kapi koje neki čovjek spravlja a sad da li djeluju ne znam,probajte proguglati.
2019 04 19
Hvala u svakom slucaju.
2019 04 19
Najiskrenije, pomoći nema. Pretpostavljam da se radi o mikrocelularnom karcinomu koji je već i metastazirao. Tata će otići i to ubrzo. Prijateljica i cijela obitelj neka budu uz njega. Neka proživi to što je ostalo u ljubavi i bez stresa.
2019 04 19
Nažalost ako se radi o mikrocelularnom karcinomu IV stadija liječenje je samo palijativno, produženje života koliko se može, olakšavanje bolova...također savjetujem kao i Tanči14 neka prijateljica i obitelj budu koncentrirani na to da su uz njega, da preostalo vrijeme provedu što kvalitetnije umjesto u traženju nečega čega nažalost današnja medicina još uvijek ne može ponuditi..
2019 04 19
Gersonova terapija, dokazano učinkovita, ali ju je dosta komplicirano provoditi, a nije baš niti jeftina... Ako si ju ta obitelj može priuštiti, toplo preporučam!
2019 04 20
> DUCHELL: > Gersonova terapija, dokazano učinkovita, ali ju je dosta komplicirano provoditi, a nije baš niti jeftina... Ako si ju ta obitelj može priuštiti, toplo preporučam! Metastazirani karcinom pluća neće izliječiti ništa, a kamo li nekakva posebna prehrana. Da se mene pita ne bih tog čovjeka mučila niti s kemoterapijom jer ne vidim smisao.
2019 04 20
Kao što je već par korisnica reklo, nažalost tu nema pomoći. Prije koju godinu, pok. baki su dijagnosticirali karcinom pluća i umrla je u roku 3 mjeseca. U međuvremenu je metastazirao na mozak i još neke organe. Inače, karcinom pluća je jedan od najgorih karcinoma i vrlo brzo metastazira. Djed je također imao karcinom no na dvanaesniku kojega je nemoguće operirati. Koristio je svakakve pripravke i prebacio se na makrobioticku hranu, ali ni to nije pomoglo i umro je za otprilike 6 mjeseci. Sve to ovisi i o vremenu otkrivanja no većina se otkrije nažalost prekasno. 😔
2019 04 20
> Tanči14: > > DUCHELL: > > Gersonova terapija, dokazano učinkovita, ali ju je dosta komplicirano provoditi, a nije baš niti jeftina... Ako si ju ta obitelj može priuštiti, toplo preporučam! > Metastazirani karcinom pluća neće izliječiti ništa, a kamo li nekakva posebna prehrana. > Da se mene pita ne bih tog čovjeka mučila niti s kemoterapijom jer ne vidim smisao. Slažem se s Tanči14 u vezi kemo. Vjerojatno je teško pomiriti se s tim i ništa ne poduzeti, ali kod metastaziranog karcinoma nema pomoći.
2019 04 20
Ne svakog karcinoma. Recimo metastazirani karcinom prostate se uspješno liječi i oboljeli imaju dobre prognoze. Pluća su specifična i ja još nisam vidjela, niti čula da je itko uspio pobijediti karcinom pluća. Poznavala sam jednog pacijenta kod kojeg je otkriveno rano i slučajno i taj je čovjek poživio dvije i pol godine od otkrića karcinoma. Prvo je operiran, zatim je dobio metastazu na mozgu nakon šest mjeseci od operacije pa je i to operirano da bi se metastaza pojavila na istom mjestu šest mjeseci kasnije koja je tretirana gamma knifeom i na kraju su se metastaze pojavile u kostima te je preminuo par mjeseci iza toga. Nažalost. I
2019 04 20
Pomoći nažalost nema ,tata mi je otišao u roku od 5 mjeseci od dijagnoze ,prošao dvije kure kemoterapije,neka žive svaki dan kao da je zadnji,,žao mi je,grubo zvuči ali neka seoproste s njime u miru ,pozdrav
2019 04 21
evo rasplakala sam se....izrazito je teška situacije vaše prijateljice Ivka25, i sad mi je muka što sam ovu temu otvorila..... :,'( nažalost, ''sličnu'' situaciju imam i doma, gdje osoba je oboljelja od karcinoma prostate, koji se malo kasnije otkrio, i nažalost uspjelo se metastazirati na kosti-područje lubanje, kukovi i zdjelica najviše...itd..itd.... prošlo je skoro dvije godine od otkrića bolesti, osjeća se bolje, prostata je ''riješena'', samo kosti ga jako bole... ne znam što bi rekla, nekada se čovjek i lakše osjeća kad podijeli nešto s nekim, pa makar to bili i nepoznati ljudi...želim svo zdravlje gospodinu, koliko se može u tom trenutku ostvariti, ne znam, ali eto, nemojte klonuti, pružite psihičku potporu maximalno tom čovjeku. *SRETAN USKRS SVIMA KOJI GA SLAVE*
2019 04 21
Moj otac je umro od raka pluća.e sad mi smo mu olakšavali ,ne bas konvencionalnim metodama.nabavili smo original ulje od simpsona,preko zene čiji je muz također od toga umro,i samo uz nalaze je bila voljna nabaviti.a draga prijateljica je živjela gotovo dvije godine sa teškim oblikom tumora na mozgu samo i isključivo je uzimala njegovo ulje.eto nismo ih spasili ali olakšali i malo produžili zivot jesmo
2019 04 21
> KanyeWest: > evo rasplakala sam se....izrazito je teška situacije vaše prijateljice Ivka25, i sad mi je muka što sam ovu temu otvorila..... :,'( > nažalost, ''sličnu'' situaciju imam i doma, gdje osoba je oboljelja od karcinoma prostate, koji se malo kasnije otkrio, i nažalost uspjelo se metastazirati na kosti-područje lubanje, kukovi i zdjelica najviše...itd..itd.... prošlo je skoro dvije godine od otkrića bolesti, osjeća se bolje, prostata je ''riješena'', samo kosti ga jako bole... > ne znam što bi rekla, nekada se čovjek i lakše osjeća kad podijeli nešto s nekim, pa makar to bili i nepoznati ljudi...želim svo zdravlje gospodinu, koliko se može u tom trenutku ostvariti, ne znam, ali eto, nemojte klonuti, pružite psihičku potporu maximalno tom čovjeku. > *SRETAN USKRS SVIMA KOJI GA SLAVE* Sretan Uskrs! Drago mi je da je tata dobro. I to je upravo ovo o čemu pišem. Jedino kod metastaziranog karcinoma prostate ima donekle pomoći, iako i tu ovisi koji je karcinom jer ih ima više vrsta. Svaki drugi karcinom kad metastazira, znači da je gotovo. Nažalost. Posebno kod karcinoma pluća koji su vrlo invazivni. Osobito mikrocelularni. Nemojte iscrpljivati bolesnike sa nepotrebnim dijetama i mučiti ih s glupostima. I tu sad vidimo kolika je važnost preventivnih pregleda i ranog otkrivanja karcinoma. Sretno svima, a posebno bolesnima.
2019 04 21
1 2