Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Svakodnevica /

Dom /

Stanodavac uzasno iskustvo - savjet

> barocco: > Ok, sad sam sve pročitala....ponavljam, sami ste si krivi. Ne čini se baš da ste se potrudili oko traženja stana, pa niti da ste baš neki poželjni stanoprimci, a kao takvi nećete naći ni dobrog stanodavca. Ja sam sa gazdom precizirala u ugovoru sve do toga tko što popravlja, bla, bla...neodgovorni ste, nezreli, niste se informali ni oko čega. Stan za 3000kn koji je horor i nema ništa ispod te cijene, ajde molim te...znam iz iskustva da nije tako. > Nitko ne bi ništa na papiru i držao se reda, a poslije se čude. I podstanari i gazde. Svašta. Gledajte ovdje u Dubrovniku a i u vecini primorskih gradova drugacije stvari fukcioniraju nego u Zagrebu. Dodite malo i obidite sta ljudi ovdje iznajmljuju i za koju cifru. Supe, garaze i rijetko sta na duze od 1.5. tako da si sretan ako te ostavi u stanu i na godinu dana.Takoder rijetko tko ce htjet potpisat ugovor nego ce drzati stanare bez ugovora da nebi jos i silan porez morao placati na njih. Odakle vama ove informacije molim vas? Da smo nezreli, neodgovorni, nismo pozeljni stanari po cemu molim vas ste to zakljucili? Stvarno smijesno. Do sad smo imali sve vrlo normalne i dobre stanodavce i sad smo naletjeli na ove odvratne ljude. Ovdje se normalan stan trazi mjesecima i pod normalan mislim na neku normalnu cifru i da nije bas pun vlage i prastarog raspadajuceg namjestaja te da to nije bivsa garaza sa zeljeznim vratima. Ako si mozes priustit uopce bilo sta birat jer imas rok do 1.5 i onda oni iznajme gostima. Kada dodete ovdje biti podstanar onda mozemo pricati. Ovo nije Zagreb gdje te stanodavac nece ni pustit da budes manje od dvije godine. Tako da molim vas nemojte pricati gluposti. Ako je vama genijalan stan za 3000kn u prizemlju kuce, bez grijanja, hladenja, tople vode i zamrzivaca doselite odma, slobodan vam je sada.
2019 05 01
> barocco: > Pročitala sam samo prvi post...ja sam bila podstanar. Imam samo jedan i to ključni savjet - sve staviti na papir prije nego se poduzmu neke "akcije". I gotovo. Moram čak priznati da ne kužim koliko glup mora biti netko tko u današnje vrijeme nešto s nekim "dogovara" ovako usmeno. Bez ugovora u kojem je sve precizirano nema selidbe. Sami ste si krivi. Nije nemoguće naći korektnog stanodavca koji će potpisati ugovor i uredno vas prijaviti. E sad, ima i stanoprimaca koji to ne žele, pa ono.... Upravo tako. Ali ne biste vjerovali koliko ima podstanara koji izbjegavaju ugovore. I to solemnizirane kod javnog bilježnika koji imaju i ovršnu migućnost. Zašto? Zato jer očito nemaju poštene namjere, a ima i onih koji se ne žele prijaviti u Zg jer gube doma stipendiju ili su prijavljeni na području od posebne državne skrbi i ne plaćaju nikakav porez na dohodak, a da se prijave u Zg tu bi plaćali i porez i prirez pa onda bi i izgubili putne troškove koje dobivaju od poslodavca itd Jedan potencijalni podstanar mi je rekao da dobiva preko 2000 kn putnog troška mjesečno i on si s tim praktički podmiri troškove podstanarstva i nije lud da se toga odrekne. Ja nisam luda da takve ljude primim u stan jer tko vara državu, poslodavca, varat će i mene.
2019 05 01
> Chinchilla: > Gledajte ovdje u Dubrovniku a i u vecini primorskih gradova drugacije stvari fukcioniraju nego u Zagrebu. Baš tako, velika je razlika u iznajmljivanju stanova na kontinentu i mjestima pored mora. Ja sam u Splitu, u centru, sa gomilom apartmana u susjedstvu koji se normalno iznajmljuju samo od 01.10-01.06., i u svakom oglasu je to i navedeno, ostatak godine je turističko iznajmljivanje. Ima i jako puno ljudi koji odsele iz vlastitih stanova u kojima žive, da bi ga ljeti iznajmili turistima. A ono šta se iznajmljuje cijelu godinu su uglavnom užasni, vlažni stanovi, koji zbog takvih, loših uvjeta, ne mogu dobiti kategorizaciju za turističko iznajmljivanje. Osim toga, i cijene su puno veće nego u Zagrebu, ne samo u Splitu, nego i u mjestima pored Splita.
2019 05 01
> vedranapv: > > Chinchilla: > > Gledajte ovdje u Dubrovniku a i u vecini primorskih gradova drugacije stvari fukcioniraju nego u Zagrebu. > Baš tako, velika je razlika u iznajmljivanju stanova na kontinentu i mjestima pored mora. > Ja sam u Splitu, u centru, sa gomilom apartmana u susjedstvu koji se normalno iznajmljuju samo > od 01.10-01.06., i u svakom oglasu je to i navedeno, ostatak godine je turističko iznajmljivanje. > Ima i jako puno ljudi koji odsele iz vlastitih stanova u kojima žive, da bi ga ljeti iznajmili turistima. > A ono šta se iznajmljuje cijelu godinu su uglavnom užasni, vlažni stanovi, koji zbog takvih, loših uvjeta, > ne mogu dobiti kategorizaciju za turističko iznajmljivanje. > Osim toga, i cijene su puno veće nego u Zagrebu, ne samo u Splitu, nego i u mjestima pored Splita. Eto sve si rekla. Tako je i ovdje. Prije je samo bio Dubrovnik skup sada nema skoro nikakve razlike u cijenama u gradu i u okolici a dok dodes iz te okolice kroz nesnosne guzve u grad, prode 3 sata. Cula sam da je ista katastrofa sa smjestajem skoro pa u svakom ako ne i svakom primorskom gradu. Nema vise nigdje normalne situacije. Iznajme se zadnja supa i rupa u kojem nebi stakora pustila da zivi jer ljudi nemaju gdje i prisiljen si pristati na bilo sta. Kakvi ugovori? Nece ti ni boraviste prijaviti a ne ugovor dati jer mu se ne isplati iznajmljivati garazu za 3000kn i jos placati porez na to. A ti mozes rec ne hvala i onda ic zivjet pod most.
2019 05 01
> Chinchilla: > Tako da molim vas nemojte pricati gluposti. Ne sekiraj se oko bezbojne, to joj je jednostavno u krvi, ne može se pomoći. Situacija ti je katastrofa, ali probaj gledat s neke pozitivne strane- riješila si se idiota, tko zna šta bi bilo da ste se stvarno uselili. Pada mi nebrojeno problema na pamet. p.s. Ne znam zašto se Zagreb uzima kao usporedba ikakva. Mojih 5 frendova i poznanika trenutno traže stanove, to su takve šupetine za 400€. Jedan je našao "stan" koji je doslovno napravljen nekakvim pregradama na HODNIKU i balkonu zgrade. Cijena prava sitnica, 350€ + režije.
2019 05 01
> SaraKedavra: > > Chinchilla: > > Tako da molim vas nemojte pricati gluposti. > Ne sekiraj se oko bezbojne, to joj je jednostavno u krvi, ne može se pomoći. > Situacija ti je katastrofa, ali probaj gledat s neke pozitivne strane- riješila si se idiota, tko zna šta bi bilo da ste se stvarno uselili. Pada mi nebrojeno problema na pamet. > p.s. Ne znam zašto se Zagreb uzima kao usporedba ikakva. Mojih 5 frendova i poznanika trenutno traže stanove, to su takve šupetine za 400€. Jedan je našao "stan" koji je doslovno napravljen nekakvim pregradama na HODNIKU i balkonu zgrade. Cijena prava sitnica, 350€ + režije. Tocno to. Drago mi je da smo na kraju pobjegli od takvih ljudi jer ko zna sta bi bilo kasnije. Pa nek je i na ovaj nacin al spasili smo se. A evo zato sto vidim da je doticna iz Zga a i ja sam pa znam nesto i o iznajmljivanju po Zgu. Nije ni tamo bajno, isto ima svega ali bar te ne izbacuju s 1.5. Imas vise izbora i nisu cijene napuhane toliko ko u primorju. Ili se grijes na plin il toplanu i bar imas toplu vodu u cijelom stanu.
2019 05 01
Nije porez uopce skup. Mi isto rentamo preko zime studentima,a na ljeto apartmane turistima. Ljeti je porez pausalno 1200kn i to i nije neki novac,pa mi nije jasbo uopce da se ikom da zajebavat da dobije kaznu za najam bez prijave. Zimi placamo 200kn mjesecno poreza za studente i prijave su naravno ukljucene tako da mi i to nije jasno zasto ne zele prijavit jer nije u pitanju sad neka cifra.
2019 05 01
Ma to sam rekla sarkasticno jer takvim ljudima je svako ulaganje u stan nepojmljivo. Imas 4 zida i vrata i bok. Naravno da je porez nista naspram toga sto zarade. Jos neko placanje poreza em im je ogroman trosak ocito em zajebancija. Ne znam kakve su kazne ali ocito se ne provode jer samo smo u jednom stanu do sad sklopili ugovor ovim drugima se to "ne isplati".
2019 05 01
> Chinchilla: > vidim da je doticna iz Zga Ta je zagreba vidjela samo na slikama, niš se ne sekiraj. Čakovec, preselila se u Vž i sad se predstavlja ko "službena osoba", čega, ne zna ni sama :") A pred nešto malo mjeseci je arlaukala na ovom istom forumu kako traži stan u Vžu za podstanarstvo i ne može naći jer su cijene ogromne, gazde idioti, a iznajmljuju se šupe.
2019 05 01
> Chinchilla: > Ma to sam rekla sarkasticno jer takvim ljudima je svako ulaganje u stan nepojmljivo. Imas 4 zida i vrata i bok. Naravno da je porez nista naspram toga sto zarade. Jos neko placanje poreza em im je ogroman trosak ocito em zajebancija. Ne znam kakve su kazne ali ocito se ne provode jer samo smo u jednom stanu do sad sklopili ugovor ovim drugima se to "ne isplati". A bas mi Vas je zao sta da vam kazem drzim fige da vam sve dobro na kraju ispadne,da nadete stan sto prije i to kod nekog normalnog.
2019 05 01
> SaraKedavra: > > Chinchilla: > > vidim da je doticna iz Zga > Ta je zagreba vidjela samo na slikama, niš se ne sekiraj. Čakovec, preselila se u Vž i sad se predstavlja ko "službena osoba", čega, ne zna ni sama :") A pred nešto malo mjeseci je arlaukala na ovom istom forumu kako traži stan u Vžu za podstanarstvo i ne može naći jer su cijene ogromne, gazde idioti, a iznajmljuju se šupe. A da? Vidi vidi. U Vz nemre naci stan :D kad ima tako zestoki stav pomislila sam da gdja ima iskustva s dubrovackim stanovima. Posto sam nezrela i ne trudim se dovoljno naci stan ja bi ju zamolila da mi nade ovdje stan naravno uz proviziju ali samo mlati praznu slamu tako da steta
2019 05 01
Stan sam od danas iznajmila na Malesnici 62m2 trosoban.Sve sam dogovorila sa stanarima i stavila na papir-ugovor.Što nisu imali kupili smo bez problema.Prije njih je bila obitelj 12god.koja je sebi kupila stan.Iznajmila sam ga za 45min od objavljivanja na njuskalu.Mladi bracni par-oduševljeni su stanom i cijenom.Iznajmila sam za 2500kn iako znam da sam mogla više.Stavljam sebe u tu situaciju stan,rezije....Bolje da imam dugo jedne i dobijem sigurno novce svaki mjesec nego da se svako malo mjenjaju jer su nasli povoljniji.Sve sto zele mogu mjenjati po svome od boje zidova do namjestaja.Uvjek sam davala veliku slobodu i do sada nisam imala problema.
2019 05 01
> Boston: > Stan sam od danas iznajmila na Malesnici 62m2 trosoban.Sve sam dogovorila sa stanarima i stavila na papir-ugovor.Što nisu imali kupili smo bez problema.Prije njih je bila obitelj 12god.koja je sebi kupila stan.Iznajmila sam ga za 45min od objavljivanja na njuskalu.Mladi bracni par-oduševljeni su stanom i cijenom.Iznajmila sam za 2500kn iako znam da sam mogla više.Stavljam sebe u tu situaciju stan,rezije....Bolje da imam dugo jedne i dobijem sigurno novce svaki mjesec nego da se svako malo mjenjaju jer su nasli povoljniji.Sve sto zele mogu mjenjati po svome od boje zidova do namjestaja.Uvjek sam davala veliku slobodu i do sada nisam imala problema. Svaka cast. Imate li mozda neki stan i u Du? :')
2019 05 01
> Chinchilla: > > Boston: > > Stan sam od danas iznajmila na Malesnici 62m2 trosoban.Sve sam dogovorila sa stanarima i stavila na papir-ugovor.Što nisu imali kupili smo bez problema.Prije njih je bila obitelj 12god.koja je sebi kupila stan.Iznajmila sam ga za 45min od objavljivanja na njuskalu.Mladi bracni par-oduševljeni su stanom i cijenom.Iznajmila sam za 2500kn iako znam da sam mogla više.Stavljam sebe u tu situaciju stan,rezije....Bolje da imam dugo jedne i dobijem sigurno novce svaki mjesec nego da se svako malo mjenjaju jer su nasli povoljniji.Sve sto zele mogu mjenjati po svome od boje zidova do namjestaja.Uvjek sam davala veliku slobodu i do sada nisam imala problema. > Svaka cast. > Imate li mozda neki stan i u Du? :') Nemam,nažalost.
2019 05 02
> barocco: > Ok, sad sam sve pročitala....ponavljam, sami ste si krivi. Ne čini se baš da ste se potrudili oko traženja stana, pa niti da ste baš neki poželjni stanoprimci, a kao takvi nećete naći ni dobrog stanodavca. Ja sam sa gazdom precizirala u ugovoru sve do toga tko što popravlja, bla, bla...neodgovorni ste, nezreli, niste se informali ni oko čega. Stan za 3000kn koji je horor i nema ništa ispod te cijene, ajde molim te...znam iz iskustva da nije tako. > Nitko ne bi ništa na papiru i držao se reda, a poslije se čude. I podstanari i gazde. Svašta. Svašta si nadrobila, baš svašta. Poznaješ Chinchillu i njezinog dečka pa znaš da su neodgovorni, nezreli i nepoželjni podstanari.?
2019 05 02