Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Odjavi se

Forumi /

Ljubav, obitelj, djeca, psihologija /

Za buduće mame /

PORODILJNI

Pozdrav drage mame :) Zanima me da li je dovoljno raditi 1 mjesec i otici na bolovanje zbog trudnoce da bi u porodiljni usla kao zaposlena? Ja sam razmisljala na taj nacin da ako radim vec taj jedan mjesec i odem na bolovanje odnosno komplilacije, to bi bilo punih 9 mjeseci rada (naravno pod uvjetom da mi poslodavac produzuje ugovor) kojih zakon trazi da bi u porodiljni usla kao zaposlena majka. Dobro sam skuzila ili sam opet nesto pobrkala? 😂 P. S. hvala vam unaprijed ❤️
prije 25 dana, 02:03
Koliko se sjećam, treba imati 12mj staža bez prekida ili 18 s prekidima da bi se ostvarilo pravo na porodiljnu naknadu za zaposlene.. meni su gledali prosjek zadnjih 6 plaća da bi utvrdili visinu novčane naknade. Ne znam dal se sta promijenilo, to je bilo prije godinu dana.. Također, porodiljni Vam počinje oko 40 dana prije termina. Nećete biti na komplikacijama do samog poroda.
prije 25 dana, 08:42
> Ninica: > Koliko se sjećam, treba imati 12mj staža bez prekida ili 18 s prekidima da bi se ostvarilo pravo na porodiljnu naknadu za zaposlene.. meni su gledali prosjek zadnjih 6 plaća da bi utvrdili visinu novčane naknade. Ne znam dal se sta promijenilo, to je bilo prije godinu dana.. Također, porodiljni Vam počinje oko 40 dana prije termina. Nećete biti na komplikacijama do samog poroda. nije točno, jedna kolegica je išla na komplikacije od samog početka trudnoće radi čuvanja trudnoće s obzirom da radno mjesto je bilo rizično za gubitak ploda, a općenito je morala što više mirovati i odmarati na tom bolovanju ipak to je do trudnoće ako doktor propiše mirovanje, da je normalna trudnoća bila sigurno bi morala radit barem 4 mjeseca
prije 25 dana, 15:57
https://www.maminsvijet.hr/briga-o-djeci/porodiljna-naknada-tko-ima-pravo-kako-se-ostvaruje-i-u-kojem-iznosu/
prije 25 dana, 16:07
> tratinchica123: > nije točno, jedna kolegica je išla na komplikacije od samog početka trudnoće radi čuvanja trudnoće s obzirom da radno mjesto je bilo rizično za gubitak ploda, a općenito je morala što više mirovati i odmarati na tom bolovanju > ipak to je do trudnoće ako doktor propiše mirovanje, da je normalna trudnoća bila sigurno bi morala radit barem 4 mjeseca Niste pročitali što sam napisala. I sama sam bila na komplikacijama od 3.mj trudnoće no 40 dana prije termina (u članku piše 28 dana) više niste na "komplikacijama u trudnoći" nego na porodiljnom.
prije 24 dana, 20:28
Dakle, ne mogu ostvariti porodiljni ovako kako sam opisala? Ja sam u prvoj trudnoci radila do 5 mj trudnoce i otisla na komplikacije i da mi tadašnji gazda produzio ugovor imala bi pravo na porodiljni kao zaposlena majka. Znaci sada bi napravila istu stvar ali mi gazda garantira da ce mi produzivati ugovor do poroda i to bi mi bilo tocno 9 mjeseci do poroda. Opet nisam dobro shvatila iči? 😂
prije 23 dana, 01:17
Ukoliko nemate 12mj neprekidnog radnog staža mislim da će Vam HZZO na komplikacijama isplaćivati oko 850kn. Bez obzira što poslodavac produži ugovor. Ali evo, možda je netko bio u takvoj situaciji pa opet zna bolje..
prije 23 dana, 08:54
Da, znam. Ali meni je bitno to hocu li u porodiljno uci kao zaposlena i ostvariti si porodiljnu naknadu? Iznos komplilacija mi nije bitan.
prije 23 dana, 12:17
> brozovicana: > Da, znam. Ali meni je bitno to hocu li u porodiljno uci kao zaposlena i ostvariti si porodiljnu naknadu? > Iznos komplilacija mi nije bitan. Trebaju Vam platne liste za 6mj kad idete na porodiljni. Koje platne liste mislite priloziti ako niste radili? Oni Vam gledaju prosjek place i o tome Vam ovisi koliko cete primati..ako na komplikacijama imate 850kn od HZZO-a naravno da nemate platne liste za taj mj. Odnosno imate, ali s nulama. Kuzite? Mislim da ce Vas isplacivati kao nezaposlenu.. najbolje nazovite HZZO i pitajte da ste 100% sigurni.
prije 23 dana, 13:03
Link ti se nije dalo otvoriti, a? I nezaposleni dobivaju naknadu, čak istu kao i mi koji radimo kao samozapoleni u nekim obrtima. :D Javit se na HZZO.
prije 22 dana, 18:44
Evo meni termin za 10 dana. Dakle za porodiljnu naknadu morate imati 12 mjeseci neprekidnog radnog staža ili 19 mjeseci s prekidina u zadnje 2 godine. Ako to imate, onda Vam se računa porodiljna naknada prema platnim listama od zadnjih 6 mjeseci, ako taj uvjet nemate ispunjen, dobijate naknadu od 2.300 kn. Ja ću imati 18 mjeseci i 15 dana radnog staža u zadnje 2 godine na termin poroda i dobijat ću naknadu od 2.300 kn jer nemam ispunjen uvjet od 19 mjeseci, bez obzira što sam u porodiljni ušla kao zaposlena kako Vi kažete.
prije 21 dan, 19:37
> IvonaKarasov: > Evo meni termin za 10 dana. Dakle za porodiljnu naknadu morate imati 12 mjeseci neprekidnog radnog staža ili 19 mjeseci s prekidina u zadnje 2 godine. Ako to imate, onda Vam se računa porodiljna naknada prema platnim listama od zadnjih 6 mjeseci, ako taj uvjet nemate ispunjen, dobijate naknadu od 2.300 kn. Ja ću imati 18 mjeseci i 15 dana radnog staža u zadnje 2 godine na termin poroda i dobijat ću naknadu od 2.300 kn jer nemam ispunjen uvjet od 19 mjeseci, bez obzira što sam u porodiljni ušla kao zaposlena kako Vi kažete. Stvarno? Meni su rekli da treba imati 18 mjeseci u zadnje 2 godine, a ne 19 :/ Mislim, ja imam više od toga pa mi to nije igralo ulogu, ali mi je žao što ste zakinuti radi nekoliko dana. Možda su nešto promijenili kasnije. :(
prije 20 dana, 14:19
Je, dalo mi se je. Procitala sam sve sa linka. Ali svi mi pricaju nesto svoje pa mi se sve pomjesalo. Kako god, hvala vam svima 💕
prije 19 dana, 00:55