Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Moda /

Muke po preseljenju - previše obuće (!?)

Pa slusaj, kad netko nekome odreduje koliko pari cipela smije donit, onda to i nije bas mala stvar. Ne znam odakle mu uopce ideja da on nekome moze odredivati koliko cipela moze, a koliko ne moze imat. To mi je krajnje degutantno i samo prvi pokazatelj da ce sad bit po njegovim pravilima, jer se, pretpostavljam selis kod njega. Uf, najradije bi sad slikala sve svoje cipele pa da mu pokazes da bude u nesvisti bar 7 dana 😂😂😂😂
2019 05 17
Pa valjda i on ima pravo glasa reci nesto i donijeti odluku o zivotnom prostoru u kojem i on boravi (na stranu jel to njegov stan ili njezin). I mozda je vec pristao na 100 drugih stvari a ovo mu ne odgovara i odma napad i psihoanaliza covjeka na osnovu jedne situacije a lijepo kaze kako je inace razuman i sve se mogu dogovoriti. Pricamo o obuci, necem toliko beznacajnom u zivotu, kako je vec netko rekao, prema tome kakvo stvaranje drame sad oko toga. Ima tako puno rješenja i mogucnosti za dogovor. A vjerujem da je situacija obrnuta, da se neka cura javila da joj se decko doseljava u njezin stan sa hrpom tehnike i da ne zeli da on nosi toliko stvari da bi komentari bili joj ti muski sta ce im to, glupe nepotrebne stvari, tvoj stan tvoja pravila itd.. Znaci ako oboje borave u tom stanu (nebitno ciji je) valjda onda oboje imaju jednaku odgovornost i jednaka prava.
2019 05 17
> sonja90: > SanjaUrban, kakva borba za prostor i slobodu kad imaju prostora, pise u uvodu? I u vezi su jos, ne braku koji traje 100godina i vise nema zaljubljenosti pa se javlja potreba za nekom vlastitom slobodom, nego u vezi koja tek sad poprima ozbiljniji oblik tako sto pocinju zivjeti zajedno?! To bi trebalo biti glatko i slatko.. :/ Sonjiiiiić, vidim smatraš me babom. Borba kažem da je kod mene, iskre frcaju zbog nekih novih hobija i navika za koje mu "sve treba"...već sam žrtvovala veliku kutnu stalažu i još sam mu kupila košare za "sitne stvari", a žrtvovala sam ukrase, vaze, kutijice, fotografije..a onda i cijeli jedan ormar, iselila svoje kako bi tu se posložila njegova biciklistička roba...šta to nije dovoljno žrtve i da, zaboravih, knjige sam poskidala kompletno iz dnevnog kako bi se smjestile kolekcije DVD-a koji su, bajdvej, sad zastarjeli....to ti je prava borba za prostor. Al to je sve slatko....kao fol ljutim se, al zapravo mi je svejedno.. I, kako to misliš nakon 100 godina braka više nema zaljubljenosti? Je, oni odu, ali i one odu.... To su samo cipele, posve točno. Nisu hir već potreba, pa nećemo ići boseeeee
2019 05 17
> nefertiti111: > Pa slusaj, kad netko nekome odreduje koliko pari cipela smije donit, onda to i nije bas mala stvar. Ne znam odakle mu uopce ideja da on nekome moze odredivati koliko cipela moze, a koliko ne moze imat. To mi je krajnje degutantno i samo prvi pokazatelj da ce sad bit po njegovim pravilima, jer se, pretpostavljam selis kod njega. > Uf, najradije bi sad slikala sve svoje cipele pa da mu pokazes da bude u nesvisti bar 7 dana 😂😂😂😂 to ti je super ideja za slikanje, da vidi da smo sve isto bedaste..pa će mu biti lakše...išla ja svoje izbrojiti, ispalo mi 41 par bez kućnih šlapa s tim da naglašavam da se jadan par ponavlja, imam dvoje iste o:)
2019 05 17
> Chinchilla: > Pa valjda i on ima pravo glasa reci nesto i donijeti odluku o zivotnom prostoru u kojem i on boravi (na stranu jel to njegov stan ili njezin). I mozda je vec pristao na 100 drugih stvari a ovo mu ne odgovara i odma napad i psihoanaliza covjeka na osnovu jedne situacije a lijepo kaze kako je inace razuman i sve se mogu dogovoriti. Pricamo o obuci, necem toliko beznacajnom u zivotu, kako je vec netko rekao, prema tome kakvo stvaranje drame sad oko toga. Ima tako puno rješenja i mogucnosti za dogovor. > A vjerujem da je situacija obrnuta, da se neka cura javila da joj se decko doseljava u njezin stan sa hrpom tehnike i da ne zeli da on nosi toliko stvari da bi komentari bili joj ti muski sta ce im to, glupe nepotrebne stvari, tvoj stan tvoja pravila itd.. > Znaci ako oboje borave u tom stanu (nebitno ciji je) valjda onda oboje imaju jednaku odgovornost i jednaka prava. Sorry, al pricas gluposti. Nije ju jucer upoznao niti joj moze na tako pokvaren nacin uvjetovat useljenje. Ono, mozes donit samo npr. 4 para cipela?? Ako voli nju onda prihvaca i neke njene mane, tipa velikog broja cipela, ipak su to samo cipele, al na takvim sitnicama se vidi neciji karakter i osobnost. Isto vridi i obrnuto, naravno. Osobu prihvacas ili ne prihacas, zajedno sa svim manama, vrlinama, hobijima i bilo kakavim glupostima koje toj osobi predstavljaju nesto. Najgore sta se moze napravit je ic nekoga preodgajat i glumit nekome mamu/tatu -"Ovo mozes, ovo ne mozes". Kao sta sam rekla, to je sitnica, al na tim stvarima se vidi necije razmisljanje, mogucnost kompromisa i razumijevanje. Ako nije voljan napravit kompromis oko neceg tako banalnog ka sta su cipele, kako ce onda bit kasnije kad dode do puno bitnijih stvari?
2019 05 17
> sanjaurban: > > sonja90: Ma karikirala sam, nije se rodio/la osoba koja je samo u braku 100godina.. Svi mi imamo svoje situacije slične vašoj.. Ali ova cura tek počinje svoj suživot sa njim, riječ je o njoj, ne vama ili meni. Ona nije rekla da imaju manjak prostora kao vi nakon više godina u braku i skupljanja razno raznih hobija, rekla je da prostor nije problem.. Govorila sam o njoj. Zato bi to trebalo bilo slatko i bez muke, počinju neki novi život i trebaju te cipele shvatiti doslovno kao cipele, opustiti se i popustiti svako pomalo. Problem je glup za mene, i s njene strane -drama ako ne bude svih 60pari, a s njegove i više kad već ima prostora - čemu izazvati takvo što?! Vezano za "nema zaljubljenosti".. možda krivi izraz ali pod tim mislim nema one tajanstvenosti, nepoznatog pa ni nesigurnog, znate već sigurno kakva će biti reakcija na što, znate kad se probudi ujutro na koju nogu je ustao i kakav će biti dan..Nije isto živjeti sa nekim stalno ili ići sa tom osobom na recimo par dana na more pa svak sebi.. Drukčije je, na početku gledamo sve kroz naočale i sve je većinom divno, leptirići i strast prema nečem novom nepoznatom..a fokus je na onom drugom, i zato molim lijepo kakva potreba za nazovi slobodom u smislu "Ormar je moj!"..hello ,:) A ne prija ni to "Što ću ja bez svih 60 cipeeelaaa". Rano je za taj problem. Nije isto sad i nakon X godina braka, sad je vrijeme za toleranciju i davanje onom drugom, ako tog sad nema, pa kad će biti.
2019 05 17
> nefertiti111: > Kao sta sam rekla, to je sitnica, al na tim stvarima se vidi necije razmisljanje, mogucnost kompromisa i razumijevanje. Ako nije voljan napravit kompromis oko neceg tako banalnog ka sta su cipele, kako ce onda bit kasnije kad dode do puno bitnijih stvari? Ma hoće, izdramila je malo i ona mislim. Slažem se s tobom donekle, mislim to i ja, ALI ne mora biti tako. Puno puta sam se ugodno iznenadila i razočarala u ljude tako da smatram da te zaključke ne treba izvoditi, jednostavno jedna rečenica nije realan odraz nečijeg karaktera.
2019 05 17
> nefertiti111: > > Chinchilla: > > Pa valjda i on ima pravo glasa reci nesto i donijeti odluku o zivotnom prostoru u kojem i on boravi (na stranu jel to njegov stan ili njezin). I mozda je vec pristao na 100 drugih stvari a ovo mu ne odgovara i odma napad i psihoanaliza covjeka na osnovu jedne situacije a lijepo kaze kako je inace razuman i sve se mogu dogovoriti. Pricamo o obuci, necem toliko beznacajnom u zivotu, kako je vec netko rekao, prema tome kakvo stvaranje drame sad oko toga. Ima tako puno rješenja i mogucnosti za dogovor. > > A vjerujem da je situacija obrnuta, da se neka cura javila da joj se decko doseljava u njezin stan sa hrpom tehnike i da ne zeli da on nosi toliko stvari da bi komentari bili joj ti muski sta ce im to, glupe nepotrebne stvari, tvoj stan tvoja pravila itd.. > > Znaci ako oboje borave u tom stanu (nebitno ciji je) valjda onda oboje imaju jednaku odgovornost i jednaka prava. > Sorry, al pricas gluposti. Nije ju jucer upoznao niti joj moze na tako pokvaren nacin uvjetovat useljenje. Ono, mozes donit samo npr. 4 para cipela?? Ako voli nju onda prihvaca i neke njene mane, tipa velikog broja cipela, ipak su to samo cipele, al na takvim sitnicama se vidi neciji karakter i osobnost. Isto vridi i obrnuto, naravno. > Osobu prihvacas ili ne prihacas, zajedno sa svim manama, vrlinama, hobijima i bilo kakavim glupostima koje toj osobi predstavljaju nesto. Najgore sta se moze napravit je ic nekoga preodgajat i glumit nekome mamu/tatu -"Ovo mozes, ovo ne mozes". > Kao sta sam rekla, to je sitnica, al na tim stvarima se vidi necije razmisljanje, mogucnost kompromisa i razumijevanje. Ako nije voljan napravit kompromis oko neceg tako banalnog ka sta su cipele, kako ce onda bit kasnije kad dode do puno bitnijih stvari? Pokvaren nacin? :') Daj ajme pretjerujes. Rekao joj je da ne moze ponijeti sve cipele sa sobom u stan, nije ju ubio. A zasto ona ne napravi kompromis i ne odrekne se nekoliko pari?
2019 05 17
Ja se vodim time da je situacija takva kakvom je ona opisuje. Ne pada mi na pamet istrazivat je li tko pretjeruje ili ne. Zasto bi se ona odricala cipela? Da bi se on osjecao bolje, jer je njemu to glupost? Navela je da prostor nije problem, znaci, cisto stvar njegovog nekog razmisljanja. Moj muz ima bar 13 jakni. Normalno da ih ne moze sve nosit, neke cak nije ni obukao. Jel mi to ide na zivce? Naravno. Ocu li mu to spocitavat ili mu nesto uvjetovat i pametovat? Ne pada mi na pamet. Njegov ormar, njegova stvar. Ma da ce i stikle kupit, njegov izbor 😂😂 Niti on meni ima sta govorit sta cu ja i koliko kupit. Ima neka granica di se ne petlja. Cak ni zivotnom/bracnom partneru. Niti prigovaranjem, a kamoli uvjetovanjem koliko moze ili ne moze imati.
2019 05 17
"jer je rekao da će bacati u smeće ako izborji više od 6 pari kak je rekao da mogu ponjeti!?" "čak mi je rekao da moram reći jedan broj i zadržati se na tome broju cipela naravno ako on pristane" Ne možemo znati tko pretjeruje u ovoj situaciji jer znamo samo jednu stranu, al ako pretpostavimo da je stvarno ovako kako je uvodničarka napisala - nije dobro. Zajednički život je kompromis, to kaj on ne razumije što će njoj 40 pari cipela ne daje mu za pravo da ovako razgovara s njom niti je to neki konekretni razlog da ona ne ponese svih 40 pari i kupi još 10. A da neka cura otvori temu kak joj se useljava dečko s tonom svojih stvari i da mu je postavila ovake uvjete rekla bi joj isto.
2019 05 17
Lonela, pakiraš li ti te cipele, gdje si nestala..
2019 05 19
Cure hvala Vam na eventualnim savjetima! Prekid veze zbog ove situacije mi nikako nije opcija jer je ovo kad malo bolje razmsilam ipak banalnost naspram situacija koje smo proživjeli zajedno i gdje je pokazao svoj karakter. Mislim da se on samo bio uplašio ipak jer je to hrpa obuće jer sam mu pokazala fotku na kojoj su sve cipele jer sam ih doma nešto premještala pa vjerovatno zbog toga. Par dana nakon toga je imao takav stav ''6 pari smiješ donjeti'' i stalno je to ponavljao kao pokvareni telefon ,:) ,:) .... Sad eto prošlo 10 ak dana i mislim da ga je to jednostavno prošlo, ali mi svakodnevno kad bilo šta kažem da sam kupila tipa parfem kaže ''da, ionako imaš previše obuće'' - sad je već preraslo u zajebanciju. To mi redovito kaže kad idem u šoping, ali ako njemu kupim set nasadnih ključeva i bitova neće ni gledati kaj sam sebi kupila... :) Mislim da ću kak su mi curke gore napisale nositi postupno, sad ću ponjeti samo ljetnu obuću i cipele, u 9-10mjesecu ću donjeti sve zimsko pa će mu to lakše pasti nadam se .
2019 05 22
> Lonela1: > Cure hvala Vam na eventualnim savjetima! > Prekid veze zbog ove situacije mi nikako nije opcija jer je ovo kad malo bolje razmsilam ipak banalnost naspram situacija koje smo proživjeli zajedno i gdje je pokazao svoj karakter. > Mislim da se on samo bio uplašio ipak jer je to hrpa obuće jer sam mu pokazala fotku na kojoj su sve cipele jer sam ih doma nešto premještala pa vjerovatno zbog toga. Par dana nakon toga je imao takav stav ''6 pari smiješ donjeti'' i stalno je to ponavljao kao pokvareni telefon ,:) ,:) .... > Sad eto prošlo 10 ak dana i mislim da ga je to jednostavno prošlo, ali mi svakodnevno kad bilo šta kažem da sam kupila tipa parfem kaže ''da, ionako imaš previše obuće'' - sad je već preraslo u zajebanciju. To mi redovito kaže kad idem u šoping, ali ako njemu kupim set nasadnih ključeva i bitova neće ni gledati kaj sam sebi kupila... :) > Mislim da ću kak su mi curke gore napisale nositi postupno, sad ću ponjeti samo ljetnu obuću i cipele, u 9-10mjesecu ću donjeti sve zimsko pa će mu to lakše pasti nadam se . > Sretno u zajedničkom životu, bilo s cipelama ili bez njih! :")
2019 05 22
Evo gledam ovu temu od prije skorooo godinu dana, pa mali update :D, uspješno preselila, donjela prvo 6 pari pa nakon toga ostalo, par puta je nešto promrmljao sebi u bradu ali nakon toga nije nikad više spomenuo moju kolekciju cipela kojih sad naravno imam još i više :D, niti mu ne pokazujem kad nešto kupim pa skuži nakon 3 mjeseca kad ja lagano već mogu reći pa to su stare i tako u krug! :') :') :')
2020 04 29
> sanjaurban: > > Lonela1: > > Cure hvala Vam na eventualnim savjetima! > > Prekid veze zbog ove situacije mi nikako nije opcija jer je ovo kad malo bolje razmsilam ipak banalnost naspram situacija koje smo proživjeli zajedno i gdje je pokazao svoj karakter. > > Mislim da se on samo bio uplašio ipak jer je to hrpa obuće jer sam mu pokazala fotku na kojoj su sve cipele jer sam ih doma nešto premještala pa vjerovatno zbog toga. Par dana nakon toga je imao takav stav ''6 pari smiješ donjeti'' i stalno je to ponavljao kao pokvareni telefon ,:) ,:) .... > > Sad eto prošlo 10 ak dana i mislim da ga je to jednostavno prošlo, ali mi svakodnevno kad bilo šta kažem da sam kupila tipa parfem kaže ''da, ionako imaš previše obuće'' - sad je već preraslo u zajebanciju. To mi redovito kaže kad idem u šoping, ali ako njemu kupim set nasadnih ključeva i bitova neće ni gledati kaj sam sebi kupila... :) > > Mislim da ću kak su mi curke gore napisale nositi postupno, sad ću ponjeti samo ljetnu obuću i cipele, u 9-10mjesecu ću donjeti sve zimsko pa će mu to lakše pasti nadam se . > > > Sretno u zajedničkom životu, bilo s cipelama ili bez njih! :") Hvala Vam, eto super nam je i meni i cipelama! :D
2020 04 29