Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

mojekrpice.hr /

Pomoć na stranici /

Vezano uz Crnu listu i IBAN broj banke

Poštovane, Da li je moguće uplatiti na krivo ime, ali na pravilan IBAN broj tekućeg računa u banci? Npr. da mi netko napiše svoj IBAN broj tekućeg računa i dadne nepostojeće ime ili ime nekog svog frenda, susjeda nebitno... Da li će me pošta, FINA, banka itd gdje već budem uplaćivala novce upozoriti da taj IBAN broj ne pripada dotičnom imenu i prezimenu? Imala sam slučajeva kad sam uplaćivala da banku uopće ne interesira za što uplaćujem već mi samo na potvrdi napišu u kućicu za svrhu plaćanja "Uplata na račun".
2019 05 31
Ovisi na koji način vršiš uplatu..ako to radiš e-bankingom nemaš nikakvo upozorenje ako se radi o običnom smrtniku, jedino ako se radi o nekoj instituciji, firmi, tamo imaš mogućnost provjeriti odgovara li broj računa traženoj instituciji. No ako uplaćuješ u banci možeš pitati odgovara li ime broju, službenica će ti reći npr. NE, ali ne možeš saznati čiji je račun, osim ako ti službenica nije kuma, prijateljica ili dobra susjeda..
2019 05 31
Meni svaki put kad uplaćujem u istoj banci, navedu čije je to ime. Prvo pitaju iban, kad izdiktiram pita me-to je maja majić? Bez da ja kažem kome uplaćujem.
2019 05 31
> IvanaHercegovac: > Meni svaki put kad uplaćujem u istoj banci, navedu čije je to ime. Prvo pitaju iban, kad izdiktiram pita me-to je maja majić? Bez da ja kažem kome uplaćujem. Tako je. Ako je ista banka, vide se podaci vlasnika računa. Ako nije ista banka, podataka nema i mislim da se komotno može napisati Ježurka Ježić i nema problema. Nego, opet prijevara? Uplatili ste na lažno ime? Ako jeste, objavite sve javno da se još netko ne zezne.
2019 05 31
Meni na internet bankarstvu automatski ispuni ime kad upišem iban i iznos i stisnem provedi Prek mobilnog me traži da upišem sve podatke
2019 05 31
To očito ovisi od banke do banke jer u zabi daje podatke samo za pravne osobe, fizičke ne.
2019 05 31
Nisam imala (ne)sreću da budem prevarena na takav način (bar se nadam ni da neću ubuduće), nego me interesiralo čisto informativno da li takve stvari prolaze. Hvala puno na odgovorima. Znači moguće su i po tom planu muljaže.
2019 05 31
> malllaaaa: > Poštovane, > Da li je moguće uplatiti na krivo ime, ali na pravilan IBAN broj tekućeg računa u banci? > Npr. da mi netko napiše svoj IBAN broj tekućeg računa i dadne nepostojeće ime ili ime nekog svog frenda, susjeda nebitno... > Da li će me pošta, FINA, banka itd gdje već budem uplaćivala novce upozoriti da taj IBAN broj ne pripada dotičnom imenu i prezimenu? > Imala sam slučajeva kad sam uplaćivala da banku uopće ne interesira za što uplaćujem već mi samo na potvrdi napišu u kućicu za svrhu plaćanja "Uplata na račun". Moguće je. Meni je teta u banci napisala krivo ime primatelja tj napisala je moje ime kao primatelja i kao osobe koja uplacuje novac 🤣 malo smotana teta bila i uglavnom novac je najnormalnije sjeo na racun gospođi 😁
2019 05 31
Hvala cure! :D
2019 05 31
> Tinaland.cro: > Meni na internet bankarstvu automatski ispuni ime kad upišem iban i iznos i stisnem provedi > Prek mobilnog me traži da upišem sve podatke Izbaci Vam ako uplaćujete preko Zabe ili PBZ (za te dvije banke 100% znam) i ako je ista banka automatski popuni i pronađe ime i prezime, ako uplaćujete iz PBZ u RBA nema nikakvog automatskog popinjavnja imena i prezimena...
2019 06 02
Ako uplacujes zagrebacku u zagrebacku internet bankarstvom ne izbaci. Ako u erste to radis onda izbaci podatke osobe.
2019 06 03
> Lonela1: > > Tinaland.cro: > > Meni na internet bankarstvu automatski ispuni ime kad upišem iban i iznos i stisnem provedi > > Prek mobilnog me traži da upišem sve podatke > Izbaci Vam ako uplaćujete preko Zabe ili PBZ (za te dvije banke 100% znam) i ako je ista banka automatski popuni i pronađe ime i prezime, ako uplaćujete iz PBZ u RBA nema nikakvog automatskog popinjavnja imena i prezimena... Meni je do sad svaki put izbacilo podatke, bez obzira na banku. Uplaćujem mami koja je addiko i nikad ne popunim (nisam ni prije) njeno ime i kad stisnem pošalji u nalozima u najavi mi pokaže njeno ime
2019 06 03
Najbolje je da uvijek pokušate plaćati u banci čiji iban ste dobili.
2019 06 04
> Tinaland.cro: > > Lonela1: > > > Tinaland.cro: > > > Meni na internet bankarstvu automatski ispuni ime kad upišem iban i iznos i stisnem provedi > > > Prek mobilnog me traži da upišem sve podatke > > Izbaci Vam ako uplaćujete preko Zabe ili PBZ (za te dvije banke 100% znam) i ako je ista banka automatski popuni i pronađe ime i prezime, ako uplaćujete iz PBZ u RBA nema nikakvog automatskog popinjavnja imena i prezimena... > Meni je do sad svaki put izbacilo podatke, bez obzira na banku. Uplaćujem mami koja je addiko i nikad ne popunim (nisam ni prije) njeno ime i kad stisnem pošalji u nalozima u najavi mi pokaže njeno ime Pa koja ste onda vi to banka?! Baš čudno mislim ne može Erste banka imati podatke od PBZ korisnika (karikiram sad jer ne znam koja ste to banka) pa da automatski popuni podatke, možda plaćate po nekon predlošku ili nešto takvo pa je već popunjeno od prije..?!?
2019 06 04
IBAN I samo IBAN odredjuje kome ide novac, nebitno je ime i može biti bilo koje, nebitno je i koja banka automatizmom pri provjeri izbacuje ime ili ne. ukoliko netko želi zadržati svoju privatnost može upisati sto hoće osim ako je i za kupca i prodavatelja u pitanju ista banka.da li je to ok ili ne o tome ....ne bih ne, nisu moguće muljaže jer nas IBAN odredjuje a ne ime i sigurno nitko od nas neće staviti tudji IBAN jer zeli da na njegov racun sjedne lova. I na portalu smo pod pseudonimima. ponavljam da davanje nekog drugog imena neće odrediti primatelja već isključivo IBAN . koliko je to etički ispravno dati neko x y ime o tome ne raspravljam
2019 06 04
1 2