Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Odjavi se

Forumi /

Slobodno vrijeme i hobiji /

Putovanja, odmori /

Zadar - ljetovanje

Pozdrav cure :) Ove godine posjećujem ponovno Zadar, izuzetno lijepi grad :") Može malo preporuke gdje otići na plažu osim Kolovare? Puntamiku sam isto posjetila, tamo mi je divno. Pored Borika sam samo prošla, čula sam da se plaća ulaz pa isplati li se i koja je cijena? Auto ćemo imati pa dolazi u obzir izlet negdje na otoke blizu Zadra ili okolica Zadra (Nin - ljekovito blato, isplati li se?) Što se tiče izlaska, i dalje su aktivni Svarog i Ledana? Ima li još nešto, nije potrebno da je klub, može neki birc ili nešto samo da je dobra atmosfera :D Gdje izaći i pojesti? Ne treba biti ništa ekskluzivno ali da je fina klopa :) Je li itko probao u Pašta&svašta? Slobodno pucajte s idejama ako još nešto ima u Zadru za vidjeti, obići i probati :")
prije 18 dana, 17:21
Također, pratim temu :)
prije 18 dana, 17:52
Fast food teta feta i ono kraj toga, nez kako se zove. Palacinkarnica takoder na poluotoku ( na slici oznaceno sa x), ima i na boriku ista palacinkarnica. Restoran 2 ribara je isto ok. Meni je lijepa plaza punta bajlo, ima velike kamene za skakanje ali ima i normalan ulaz u vodu, puno borova i hladovine. Svakako preporucam plazu u marini dalmacija (Bibinje-Sukošan) za pjesake je ulaz besplatan i smije se uci. Pogledajte i plaza Punta Bibinje. Cula sam da je lijepo na dugom otoku, plaza sakarun...napisem ako se jos cega sjetim ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/b687a3c291d970efcfa3752decfd1d20.jpg)
prije 18 dana, 18:38
Takoder je lijepo navecer prosetati setnicom uz more od plaze kolovare do punta bajlo
prije 18 dana, 18:43
Što se tiče klubova, osim Ledane i Svaroga, sad se ide u Hype (nalazi se s prijeke strane mosta, ne na poluotoku) i otvorio se Guma Bar nedavno (zna biti super atmosfera) - nalazi se kod Foruma. Otvorio se nedavno i pub, Deja Brew pub (ako ste fan pubova), znaju imati svirke uzivo i imaju solidan izbor piva. Ako ste ljubitelj hambija i pizze, dobar je Hedonist a cijene su okej. Također Tri bunara ima odlične pizze. Preporučila bi Vam definitivno da posjetiti jedan od otoka na jedan dan ako imate vremena. Dugi otok specijalno preproučujem, ali definitivno autom jer jedino tako u neko razumno vrijeme možete vidjeti više stvari. (najpopularnija je pješcana plaža Saharun, nakon nje Veli rat (plaža krah svjetionika s oblutcima) , Veli Žal (pijesak i oblutci ali manje pijeska), i Sveti Pelegrin u Savru (groblje koje se nalazi na poluotoku kao i crkvica a plaža odmah pored) Ako Vas Dugi otok zanima, slobodno se javite, objasnim Vam kako doći i gdje ići. :)
prije 18 dana, 19:20
Hvala cure :) Definitivno mi je Dugi otok na listi zelja kao i plaza Saharun (makar sam negdje procitala da je Sakarun? :)) jedino sto dosta ljudi tvrde da je to sve uzivo bezveze odnosno nije ono sto slike prikazuju. Ali ima tu jos dosta mjesta tako da se definitivno isplati otici. Zanima me otok Iz? Znam da je to mirno i usamljeno mjesto no voljela bi otici bar na jedan dan malo se opustiti ako ima lijepih plaza.
prije 17 dana, 16:44
> maumau: > Hvala cure :) > Definitivno mi je Dugi otok na listi zelja kao i plaza Saharun (makar sam negdje procitala da je Sakarun? :)) jedino sto dosta ljudi tvrde da je to sve uzivo bezveze odnosno nije ono sto slike prikazuju. Ali ima tu jos dosta mjesta tako da se definitivno isplati otici. > Zanima me otok Iz? Znam da je to mirno i usamljeno mjesto no voljela bi otici bar na jedan dan malo se opustiti ako ima lijepih plaza. Da sto se tice te plaze prljava je i nije lijepa. Al ako.idete brodicom/jahtom pa se samo.usidrite i plivate dovoljno blizu plaze onda je prekrasno.
prije 17 dana, 19:00
> maumau: > Hvala cure :) > Definitivno mi je Dugi otok na listi zelja kao i plaza Saharun (makar sam negdje procitala da je Sakarun? :)) jedino sto dosta ljudi tvrde da je to sve uzivo bezveze odnosno nije ono sto slike prikazuju. Ali ima tu jos dosta mjesta tako da se definitivno isplati otici. > Zanima me otok Iz? Znam da je to mirno i usamljeno mjesto no voljela bi otici bar na jedan dan malo se opustiti ako ima lijepih plaza. Meni je tata s Iža, mama s Dugog otoka.. Pitajte što god Vas zanima. Zanima Vas Veli Iž ili Mali Iž? Što se tiče plaža, Saharun (u zadnje vrijeme su ga preimenovali u Sakarun iako je Saharun bio stotinama godina i to mi ide na živce). Zadnjih xy godina postoje skupine koje čiste Saharun ali svako toliko dođe nalet morskih trava, a i kultura ljudi nije baš najbolja. Sve na Dugom otoku je relativno divlje. Za ono što znam da je predivno i zaista kao na slikama je Veli Rat (divan svjetionik, divna plaža, ljuljačke, borovina, kafic, restoran i kamp). Također po mom mišljenju vrijedi viditi školjic sa grobljem i crkvicom (Sv. Pelegrin). Možete posjetiti Telašćicu (Park Prirode), pecinu (Strašna pec) itd.. Iž nema ni jednu pješcanu plažu nažalost, Mali Iž ima onako plažice mul i kamenje. Isto divlje. Ima nedaleko od Iža, ali za to Vam treba brod.
prije 17 dana, 19:53
Godinama dolazim na Dugi otok, mogu reći da je i mene zatekao Saharun- Sakarun. :') sve što ValkyrieBlue spominje je divota i vrijedi pogledati, prošetati prirodnim ljepotama.
prije 17 dana, 01:48
Najljepše šetnice uz more su šetnica Karma (od Kolovare prema Punta Bajlo) i prema Diklu (sve do Taverne). Od restorana su mi najbolji Kornat, 5 bunara i Konoba Dalmacija. Od kafića Famous, a imaju i odličnu pizzu (na Boriku, mislim da se 15 kn plaća ulaz na tu plažu). A za izlaske Backstage bar (na Voštarnici) i Ledana. Za kupanje plaća Kolovare i dalje prema Punta Bajlu.
prije 17 dana, 11:04