Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Odjavi se

Forumi /

Slobodno vrijeme i hobiji /

Putovanja, odmori /

Venecija putovanje

Sljedeći tjedan idem na godišnji. Dečko i ja idemo u Poreč na par dana, pa bi se do Venecije se provozali i ostali dan, dva. Ima li tko da je bio tamo da mi preporuči neki jeftin smještaj? Ima li neki parking gdje bi ostavili auto? Što bi mogli posjetiti? Kakva je hrana tamo? Trebaju nam male smjernice šta i kako jer idemo prvi put tamo. Moj talijanski je malo zahrđao, a ne znam je li pričaju engleski, ako se negdje izgubimo haha
2019 06 08
U Veneciji sam bila u ožujku ove godine, i tad je već bila prekrcana, tako da na gužvu se odmah pripremite. Mi smo došli busom, tako da oko auta i parkinga ne mogu pomoći. Pogledajte smještajeve na airbnb-u, tamo se zna pronaći svašta po okej cijenama, iako smo mi naš smještaj rezervirali mjesec dana unaprijed. Preporučila bi Vam dnevnu kartu za javni prijevoz (brod), 20 eura po osobi (ako se dobro sjecam) i to nam je uvelike uštedilo vrijeme pri razgledavanju i od smještaja do smještaja. Mi ne pricamo talijanski, samo engleski i uspjeli smo se jednostavno snaci. Dosta mlađih ljudi govori engleski, a ako i ne govore svejedno se pantomimom potrude objasniti. Za hranu nemam lijepe riječi jer je po mom mišljenju izrazito precijenjena, a porcije užasno male. I to u restoranima sa dobrim recenzijama i preporučenim od stranaca. Pizza (kojoj sam se jako radovala jer ono pizza in Italia) je bila jako osrednja ( u pizzeriji sa jako dobrim recenzijama i preporucena od lokalca) ali ajde po okej cijeni. U Veneciji sam se najbolje najela u pizza cutu koji je imao fenomenalnu pizzu i to smo pojeli sjedeci na obali i gledajuci u more. Što se tiče atrakcija, napravite si plan gdje želite i kad otici jer će Vam dosta vremena uzeti guranje kroz masu ljudi i pokušavanje slikanja a da se na slici ne vidi još 6 glava i dvije guzice. Sve u svemu predivan grad.
2019 06 08
Venecija je predivna 😍😍😍😍
2019 06 10