Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Odjavi se

Forumi /

mojekrpice.hr /

Pomoć na stranici /

ima li koja Krpičarka koja sebi i svojima šije ??

Ima koja ? :*
2019 06 16
Ja si šijem dosta stvari, baš je dobar hobi, ispada da većinu stvari zapravo i nosim :) Muške stvari još nisam probala raditi. Vi šijete?
2019 06 16
Ja doma šijem torbe, a na poslu odjecu za zene i djecu. Planiram si kupiti podlogu i onaj nozic za rezanje tkanine jer nikako ne mogu lijepo sa škarama odrezati haha
2019 06 16
To je super. Puno puta poželim nešto skratiti, porubiti, dodati zakrpu...pa gnjavim svoju krojačicu. Imam šivaću mašinu koju sam dobila u nasljedstvo, ali nemam pojma o šivanju. Znate li za neki tečaj gdje bi se mogle naučiti osnove?
2019 06 17
Znam da imaju neki tecajevi za osposobljavanje ali ima i na internetu tj na you tubu raznih videa i sve super objasne i pokazu
2019 06 17
Ja sam prije puuuno godina završila tečaj krojenja i šivanja u Praškoj ulici kod jedne stare gospođe i čak sam dopila diplomu :) To je bila "stara škola" i stvarno se moglo puno toga naučiti. U prvo vrijeme sam, puna entuzijazma čak i sama krojila i šivala. No, za to treba jako puno vremena i prostora, pa se moj interes glede šivaćih aktivnosti sveo na promjene cifova, skraćivanje, sužavanja, porubljivanje..... Ali i to jako puno znači, jer svako izbjegavanje odlaska i čekanje kod krojačice za i najmanju sitnicu naprosto je neprocjenjivo. Šteta je imati šivaću mašinu a ne iskoristiti ju, pa makar i za sitnije intervencije.
2019 06 17
Uglavnom šijem po narudžbi (većinom torbe i sitne ukrase, privjeske za ključeve) i ako treba kakve popravke, skraćivanja itd na mojim stvarima ili nekom poznatom šivat sam naučila davno preko youtube videa i raznoraznih knjiga, najbitnije je imati mašinu i vremena i materijala pa isprobavati razne tehnike i razne materijale. Ili ako imate sreće pa imate nekoga tko vam pokaže barem osnove
2019 06 17
Ja imam veliku volju i želju za šivanjem. Ove godine sam puno ručno šivala i popravljala. Planiram kupiti šivaću mašinu. Da li imate kakav prijedlog? Koju?
2019 06 18
Imam Yamaha for jeans mašinu kupljenu u Nami prije 5-6 godina i dosta sam zadovoljna s njom. Imam i staru Singericu (onu kaj se nogom tera), ta mi je super jer puno bolje mogu upravljat brzinom igle kad radim rukave i zavoje na tkanini koja nije čvrsta, ta mi nije doma nego kod svekrve pa ju ne koristim toliko
2019 06 18
Ja imam Elnu koja zbilja bez greške svašta žvače, jednostavna je i kvalitetna, kupila sam je rabljenu ali 0 zamjerki do sada. Prijateljica mi je uzela neku Toyotu nedavno ali nije oduševljena kaže da je klapava kao da je šuplja...
2019 06 18