Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Odjavi se

Forumi /

mojekrpice.hr /

Pomoć na stranici /

London 2-upomooc

Krajem 8.mj idem s necakinjom 11,5 god u London. Budžet nam je vrlo skroman😶 Molim savjete: 1. Kako s Lutona do hotela u centru ;naime slijećemo na Luton ✈u cca 23 sata? 2. Kako plaćati javni prijevoz po Londonu? 3. Funte nabaviti tu ili u London? 4. Anything else...🤔 ? Unaprijed hvala
prije 8 dana, 21:34
s Luton (ili bilo kojeg drugog aerodroma) gledajte javni prijevoz, ne specijalizirane shuttle-ove (bilo bus ili vlak, duplo će vas koštati). potražite na netu koje redovne linije staju u blizini i gdje je najbliža stanica. Što se tiče javnog prjevoza, kupite Oyster card, najbolje samo za bus (jeftinija je puno, a nikud vam se ne žuri, metro je strašno skup), kad idete kući, vratite je i dobijete nekih 5 funti nazad, ne sjećam se točno koliko. za funte vam je sasvim svejedno, a i svuda će vam primiti bilo koju karticu, a i keš si podignete s bankomata ako budete trebali, naknada je dvadesetak kuna. London je jezivo skup, izbjegavajte razvikane atrakcije tipa London Eye ili Madame Tussauds (ozbiljno-ulaznica je oko 35 funti) i obiđite radje Tower ili Westminster Abbey, ili British Museum u koji vam je ulaz besplatan. što se hrane tiče, zaobilazite restorane u širokom krugu. otiđite u Soho u azijske "all you can eat" restorančiće, di za 5 funti imate prebogati švedski stol, a i pubovi znaju imati povoljne ponude. ugodan provod :-)
prije 8 dana, 22:24
Science Museum, National History Museum i National Gallery su isto besplatan ulaz, a predivno za vidjeti, i velikima i malima. Victoria & Albert također. Imate i Easybus s aerodroma, on je najjeftiniji - bio je cca 3-4 funte, ja sam s njim isla s Gatwicka, ali mozete provjeriti jel ide i s Lutona, mislim da da. Obicni vlakovi su 15-20 funti do centra. Karte za javni prijevoz nikako ne kupovati svaki dan, odmah cim siđete na Victoria st. ili nekoj vecoj stanici uzmete jednu za onoliko dana koliko ostajete, bas kao sto je cura gore napisala. Sto se hrane tice, Borough Market je tržnica na kojoj mozete svasta probati, sve svjetske kuhinje, a nije skupa kao restorani. Ima jos takvih trznica, proguglajte. Smjena kraljevske garde je isto dozivljaj. Hyde park i Kensington predivni. Ako volite kazaliste u Sohou ima povoljnijih dnevnih ulaznica. Šetnja mostovima i parkovima daje više nego London Eye, a besplatna je. City mi se nije svidio, same zgradurine, jedino je lijep pogled na most 😊 Sad se više ne sjećam točno koja, ali jednu stanicu navečer svakako treba izbjegavati , to sam isto u to vrijeme nasla na Googleu i slucajno zapeli bas tamo, uzas, druga strana zakona, svaki drugi ima pistolj, noz ili bijelo pod nosom. Uglavnom, meni je bas predivan grad, nimalo nalik pricama, ocekivala sam sumoran i kisan, a zapravo je pun boja i ljudi su jako susretljivi, sto god da ih pitate.
prije 8 dana, 00:19
Westminster Abbey vise nije besplatan nazalost :/ Ali jest Nation History i Science Museum :)
prije 5 dana, 17:57
> bellenoel: > Westminster Abbey vise nije besplatan nazalost :/ > Ali jest Nation History i Science Museum :) nije, ali je duplo jeftiniji od ovih šarenih varala tipa Dungeona ili London Eye.
prije 5 dana, 20:47
Hmm, kad sam nwdavno bila bio je ukaz 32 funte, a pretprsi 23. Idem godisnje nekoliko puta i vidim kako se cijene mijenjaju. Uzas Meni je to previse Ako zelis pogled odi u Sky Garden Najvisi vrt u Europi! Pogled je odličan, a ulaz besplatan. Osim ako se nije što promijenilo. Nadam se da nije :) Za prijevoz Oyster kako su cure rekla. Njime mozes u bus takoder (samo s Oysterom, nemaju karte za bus). Lako je snaci se, bez brige :))
prije 4 dana, 14:25