Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Odjavi se

Forumi /

Svakodnevica /

Škola, fakultet, posao, karijera /

Ah taj strani jezik...POMOĆ

Dragi svi, potrebna mi je pomoć u izradi diplomskog rada te bih vas zamolila da ispunite anketu na sljedećem linku. https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfepTnflaUueizAnKklan30NtRdAicLd5oBEZL9rE_qWnjF9w/viewform Da biste mogli sudjelovati potrebno je: raditi u osnovnoj školi na području RH i predavati neki strani jezik. Znam da nas ima dosta na krpicama, a potreban mi je veliki uzorak!! :) Unaprijed puno puno hvala! <3
prije 29 dana, 10:49
Pozdrav, ljudi ☺️ Sorry što ometam temu, ali imam potrebu nešto reći. Smatram da je apsurdno tražiti od osnovaca razumijevanje humora na stranom jeziku. Većina završenih srednjoškolaca ima samo pasivno znanje jezika. Radim na recepciji i dolaze nam cure iz srednje na praksu. Očito je da razumiju kad im se netko na engleskom obrati, ali su nesigurne kad treba gostu odgovoriti. Da ne govorim o njemačkom, talijanskom, a pogotovo francuskom kojeg jedva tko i govori. Bilo bi važnije da se inzistira na komunikaciji isključivo na stranom jeziku i poticanju učenika na konverzaciju. Toliko od mene, hvala :)
prije 29 dana, 11:53
> jackrussel: > Pozdrav, ljudi ☺️ > Sorry što ometam temu, ali imam potrebu nešto reći. > Smatram da je apsurdno tražiti od osnovaca razumijevanje humora na stranom jeziku. > Većina završenih srednjoškolaca ima samo pasivno znanje jezika. > Radim na recepciji i dolaze nam cure iz srednje na praksu. > Očito je da razumiju kad im se netko na engleskom obrati, ali su nesigurne kad treba gostu odgovoriti. > Da ne govorim o njemačkom, talijanskom, a pogotovo francuskom kojeg jedva tko i govori. > Bilo bi važnije da se inzistira na komunikaciji isključivo na stranom jeziku i poticanju učenika > na konverzaciju. > Toliko od mene, > hvala :) Bogo blagi
prije 29 dana, 12:18
> mahnamahnam: > Dragi svi, > potrebna mi je pomoć u izradi diplomskog rada te bih vas zamolila da ispunite anketu na sljedećem linku. > https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfepTnflaUueizAnKklan30NtRdAicLd5oBEZL9rE_qWnjF9w/viewform > Da biste mogli sudjelovati potrebno je: raditi u osnovnoj školi na području RH i predavati neki strani jezik. > Znam da nas ima dosta na krpicama, a potreban mi je veliki uzorak!! :) > Unaprijed puno puno hvala! <3 pokušajte staviti link u grupu nastavnici.org i/ili jezičari na fejsu. ja radim u srednjoj, pa vam nisam dio uzorka, ali mislim da ćete tu najlakše naći.
prije 29 dana, 12:30
Ja gledam na humor u razredu na malo drugačiji način. Npr. sa učenicima iz 1. razreda sam čitala jedan tekst i njima je bilo urnebesno što se riječ nebo kaže cielo (čelo) - lijepo smo se nasmijali i hoćeš-nećeš zapamtili su riječ jako dobro. 😄 Ne gledam na humor samo u obliku viceva i sličnog. 😄 A da se srednjoškolci ne znaju služiti i komunicirati na barem jednom stranom jeziku to je strava i užas. Sve ok, nismo svi rođeni jezičari ali onda nećeš valjda raditi u turizmu. > jackrussel: > Pozdrav, ljudi ☺️ > Sorry što ometam temu, ali imam potrebu nešto reći. > Smatram da je apsurdno tražiti od osnovaca razumijevanje humora na stranom jeziku. > Većina završenih srednjoškolaca ima samo pasivno znanje jezika. > Radim na recepciji i dolaze nam cure iz srednje na praksu. > Očito je da razumiju kad im se netko na engleskom obrati, ali su nesigurne kad treba gostu odgovoriti. > Da ne govorim o njemačkom, talijanskom, a pogotovo francuskom kojeg jedva tko i govori. > Bilo bi važnije da se inzistira na komunikaciji isključivo na stranom jeziku i poticanju učenika > na konverzaciju. > Toliko od mene, > hvala :)
prije 29 dana, 13:52