Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Odjavi se

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Prehrana, recepti, ekologija /

Jede mi se nešto slano

Sve mi se nekako jedu neki slani štapići, kiflice, pite....joj ...ni sama ne znam.... trebam ideju što peći :') ima koja ovdje neku preporuku/receptić? ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/c112bc6a53aa59771f3f637663638be1.jpg)
prije 26 dana, 10:05
Bucnicaaaaa 😍😍
prije 26 dana, 11:32
neki prokušani recept možda??? ;)
prije 26 dana, 11:44
https://youtu.be/W17kocfSpyE kiflice sa margarinom Ja ih radim i u slanoj i u slatkoj varijanti, meni odlicne. Slane- posipam sa krupnom soli ili ih punim sa sunkom, sirom i mjesavinom kecapa i origana Slatke- punim ih nutellom, marmeladom... Za premazivanje koristim zumanjak pomijesan sa malo mlijeka i mrvicu soli
prije 26 dana, 13:05
> Blue_K: > https://youtu.be/W17kocfSpyE kiflice sa margarinom > Ja ih radim i u slanoj i u slatkoj varijanti, meni odlicne. > Slane- posipam sa krupnom soli ili ih punim sa sunkom, sirom i mjesavinom kecapa i origana > Slatke- punim ih nutellom, marmeladom... > Za premazivanje koristim zumanjak pomijesan sa malo mlijeka i mrvicu soli jel samo sa žumanjkom mažeš ili se može cijelo jaje razmutiti?
prije 26 dana, 14:29
VINSKI STAPICI    1kg brasna mekog     4 dcl bijelog vina      4 dcl ulja      1 prasak za pecivo       1 velika kasika soli-ravna Za premaz:2 jaja                      Sezam+Mak u zrnu Postupak:            Sve gornje sastojke staviti u pl.posudu i jednostavno zamjesiti rukom(ne mixer). Ostaviti tjesto 1/2h odmoriti pa ga razviti na 1 cm debljine-bjeljanjke izraditi samo viljuskom(da imaju malo pjenice)te ih izliti na razvijeno tijeso i lijepo cetkicom razmazati po cijeloj razvijenoj povrsini te odozgora posipati dobro makom(cijelu povrsinu),malo rukom potapkati tijesto i takvo tijesto polako preokrenuti(str.s makom je dolje).Okrenutu cistu stranu sada premazati sa razmucenim zumanjcima i posuti s puno sezama. Tijesto sjeci u siroke strajfne cca.6-8 cm(poprijeko)te od svake strajfne isjecati stapice(okomito)i svaki samo  uvrnuti s obje ruke ali u suprotnu stranu.Gotove uvrnute stapice sloziti na papir u pleh za pecenje i peci odmah u zagrijanoj rerni na temp.220' 15-20 min.(do zeljene boje). VAZNO: STAPICE PROHLADITI I SLOZITI U ZELJENU POSUDU ALI NE PREKRIVATI,MORAJU NA ZRAKU BITI STALNO Tijrsto je dosta masno pa ja još dodam 10-15 dkg brašna i meni bude bolje, jako se puno dobije pa možete i pola mjere raditi
prije 26 dana, 16:52
> PretrpaniOrmar: > neki prokušani recept možda??? ;) Ja radim vuceno tijesto, odokativno cca pola kile glatkog brasna, prstohvat soli, ulja cca 0,3 dcl i mlake vode po potrebi da se umijesi tijesto. Ostavim stajati cca 2h i podijelim si u 3 dijela. Valjam, punim smjesom: ribana, soljena i ocijedena buca, vrhnje (ono za svjezi sir, sa narancastim poklopcem), stavim cak 2 takva vrnhnja i jedno jaje te sol. Radim bez sira jer nam je tako bolje. Razvaljano i nafilano tijesto rolam s lijeve i desne strane prema sredini i tao dobijem strucu. Od Navedene kolicine brasna dobijem 3 struce, taman stanu u pleh od pecnice. Na vrh stavim maslaca i mljaaaac, sutra cu raditi. :)
prije 26 dana, 18:23
Mirča4, to je fina domaća bućnica..
prije 26 dana, 19:02
Sasina kuhinja, yt, hrpa ooodlicnih ideja i videa 😊
prije 25 dana, 21:03
:') :') :') ajme hvala svima na sugestijama - nisam nikada bučnicu radila pa mislim probiti led s njom, a onda štapiće i kiflice za put :) idealno
prije 25 dana, 21:26
> PretrpaniOrmar: > > Blue_K: > > https://youtu.be/W17kocfSpyE kiflice sa margarinom > > Ja ih radim i u slanoj i u slatkoj varijanti, meni odlicne. > > Slane- posipam sa krupnom soli ili ih punim sa sunkom, sirom i mjesavinom kecapa i origana > > Slatke- punim ih nutellom, marmeladom... > > Za premazivanje koristim zumanjak pomijesan sa malo mlijeka i mrvicu soli > jel samo sa žumanjkom mažeš ili se može cijelo jaje razmutiti? Ja razmutim samo zumanjak i dodam malo mlijeka, ali moze se i sa cijelim jajetom, ali tada ne dodajte mlijeko
prije 25 dana, 21:58