Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Odjavi se

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Psorijaza na noktima

Ima li tko da je uspio staviti pod kontrolu psorijazu na noktima? Molim, podjelite tajnu! Nisam se sjetila pitati na zadnjoj kontroli je li dozvoljena medicinska manikura na tako krhkim noktima, barem sad preko ljeta. Ne znam imam li sreću ili nesreću što je atipična pa nije na koži nego samo na nekoliko noktiju na jednoj nozi. Lak ne može spasiti situaciju :( Ljeto je... nosila bi sandale, a nemam hrabrosti s takvim ružnim noktima :( Svaki savijet je dobrodošao! :)
prije 23 dana, 22:18
Moj ti je savjet da se uopće ne opterećuješ s tim i da nosiš sandale i sve što ti srce želi, život je prektratak za opterećivanje što će drugi misliti i hoće li gledati tvoje "ružne" nokte.
prije 23 dana, 23:49
Jučer sam bila na geliranju noktiju i onda mi pričala ženska da ova koja he bila prije mene ima psorijazu na noktima.Rekla mi je da nije znala što je to pa je klijenticu uputila kod dermatologa i da joj neće raditi nokte dok ova ne donese potvrdu.Bila je i rekli su da ima psorijazu na noktima i da može raditi geliranje.Kod nje je na rukama.
prije 23 dana, 00:18
Domace maslinovo ulje je fantastican lijek za psorijazu, doduse, na kozi, no predlazem njime mazati i nokte.. hidratizira, a time i ocvrscuje. Inace se preporucuje vise puta tjedno kupati 20ak minuta u emulziji vode i 1 dcl domaceg maslinovog ulja. Dok god se ne smanje simptomi, a kasnije rijedje, radi odrzavanja i kontrole nad tim I bolje da je na zraku i izlozeno suncevoj svijetlosti, sunce lijeci sve zivo, vise nego sto smo svjesni
prije 23 dana, 00:19
> LeSock: > Moj ti je savjet da se uopće ne opterećuješ s tim i da nosiš sandale i sve što ti srce želi, život je prektratak za opterećivanje što će drugi misliti i hoće li gledati tvoje "ružne" nokte. Hvala, radim na tom mentalnom sklopu, ali još nisam uspjela. Govore mi to i ljudi oko mene, ali kad vidim kao neki drugi ljudi reagiraju kad mi vide palac, neugodno mi je, jednostavno nemam snage nosoiti se s takvim reakcijama. Palac je u pitanju i još se nokat odvojio i razlomio na pola u 6. mjesecu, tako da mi sada fali skoro pola nokta. izrast će taman do zime :') Ništa to ne boli, al je ružno. Zahvaćeni nokti na malim prstima ne izgledaju tako strašno, pogotovo ako ih nalakiram. Prošle godine sam strpljivo stavljala hanzaplast preko palca prije svakog izlaska iz kuće (isto je bio odlomljen), al sad nemam živaca za to :)
prije 23 dana, 13:21
> Boston: > Jučer sam bila na geliranju noktiju i onda mi pričala ženska da ova koja he bila prije mene ima psorijazu na noktima.Rekla mi je da nije znala što je to pa je klijenticu uputila kod dermatologa i da joj neće raditi nokte dok ova ne donese potvrdu.Bila je i rekli su da ima psorijazu na noktima i da može raditi geliranje.Kod nje je na rukama. Super, hvala za info! Ja sam razmišljala da bi ih eventalno dala stanjiti/izravnati i staviti trajni lak, nisam fan geliranja. Bitno mi je samo da izgledaju normalnije. Čak sam se bila i raspitati na mjestu gdje rade medicinsku manikuru, al me malo strah dati da mi bruse nokat jer iz iskustva znam da može boljeti u nekim situacijama.
prije 23 dana, 13:26
Pomaže mi namakanje u gorkoj soli (magnezij sulfatu), rastu pravilnije. Probam i s maslinovim uljem! Hvala! > AnDra411: > Domace maslinovo ulje je fantastican lijek za psorijazu, doduse, na kozi, no predlazem njime mazati i nokte.. hidratizira, a time i ocvrscuje. > Inace se preporucuje vise puta tjedno kupati 20ak minuta u emulziji vode i 1 dcl domaceg maslinovog ulja. Dok god se ne smanje simptomi, a kasnije rijedje, radi odrzavanja i kontrole nad tim > I bolje da je na zraku i izlozeno suncevoj svijetlosti, sunce lijeci sve zivo, vise nego sto smo svjesni
prije 23 dana, 13:28
Nema na cemu! Sretno! 😊
prije 22 dana, 23:32