Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Odjavi se

Forumi /

Svakodnevica /

Dom /

Kako temeljito očistiti čupavi tepih?

Kupili smo čupavi tepih, izrađen je kao od nekih svilenkastih končića (vidi na slici). Strah me je jako trljati po njemu s običnim sredstvima za pranje da se nebi uništio. Ako ima koja od vas ideju kako ga temeljito očistiti, neka piše. Svi savjeti su dobrodošli jer ja nemam ideje. Hvala unaprijed! 😊 ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/d182f1635414805952c14b1f8de70799.jpg)
prije 15 dana, 13:50
Ja ti svoj s vremena na vrijeme iznesem na dvoriste, okrenem i temeljito isprasim. Imam dojam da koliko god usisavala, dio mrvica uvijek "propadne" na samo dno tepiha. Za tepihe mi je super opal jer je blag, dobro očisti mrljice i fino miriše 😊😊
prije 15 dana, 14:12
I ja iznosim tepih van i isprasim ga, isto tako kako kazete, nikad se ne moze dobro usisati, uvjek nesto ostane. Samo me zanimalo ovo za pranje tepiha, dosta je tezak za odrzavanje jer su ta vlakna na njemu kao oni svileni konci, ubrzo bi bio za smece ako bi se jako trljalo po njemu, imam osjecaj da bi se konci rasčupali na vrhovima. Cisto se bojim da ne zeznem nesto, dosta su skupi tepisi.
prije 15 dana, 14:37
Pranje tepiha ak baš ne morate nemojte....to su sve sintetička manje više vlakna(još ako su i duža vlakna kolko se vidi) ak se ne ude dobro osušilo ajme...da vam se ne usmrdi... :-(...imali situaciju s tepihom da smo ga dali na pranje i stigao nazad ravno za smeće....opran tretiran sve 5 ali ostao im je vlažan... isklofat kao nekada :-)
prije 15 dana, 15:05
Zašto uopće ulažete u tepihe? Pogotovo čupave. Nehigijenski totalno. Kućne papuče sa gumenim đonom i šlajdraj po kući ;)
prije 15 dana, 15:18
> malllaaaa: > Zašto uopće ulažete u tepihe? Pogotovo čupave. Nehigijenski totalno. Kućne papuče sa gumenim đonom i šlajdraj po kući ;) Tepih je samo na jednom dijelu dnevnog boravka, tocnije, ispod malog stolića kod kutne garniture, sve ostalo je laminat u dnevnom. Razlog zasto smo stavili tepih je taj da se laminat ne unisti jer dosta boravimo u dnevnom. Prije par mjeseci smo stavili novi laminat iz razloga jer se kroz godine izlizao bas na tom dijelu gdje se puno hoda i sjedi. 🙂
prije 15 dana, 15:33
Vanish suhi prasak za tepihe. Mi smo s njim cistili naseg cupavca :)
prije 15 dana, 17:06
Ja imam isto čupavac, ne prevelik, nema baš te svilenkaste končiće, al nekako se sav presijava, sve ostalo pod parketom i pločicama. Nisam ga nikad oprala i stalno imam osjećaj da je prljav i pun grinja. Strogo sam zabranila hodanje u cipelama po njemu i nitko po njemu ne mrvi sendviče, izgleda kao nov. Nije mi baš zgodno prašiti ga na dvorištu, malo ga bolje usisavam i tu i tamo preokrenem pa smeće popada po parketu. Sad sam imala radove pa smo ga zarolali i planirali odnijeti u praonicu, al nije mi palo na pamet da bi se mogao usmrdit...tko da ću razmisliti o pranju.... S čupavcem mi stan jednostavno bolje izgleda iako nikako nije tepih koji je lako održavati..
prije 15 dana, 17:13
> Minnie: > Vanish suhi prasak za tepihe. Mi smo s njim cistili naseg cupavca :) Hvala na savjetu, probat cu s vanishom 😊😀
prije 15 dana, 17:34
Najbolje bi bilo odnijeti tepih u neku praonicu. Sad imate puno autopraonica koje vrše i kemijsko čišćenje tepiha. I cijene su prihvatljive. Kad gledate kad bi ga sami išli prati :prašak ili neko drugo sredstvo, voda...pa muka kako ga isprati i da li ćete uspjeti. Tako da svakako preporučam kemijsko čišćenje.
prije 15 dana, 17:36
> sanjaurban: > Ja imam isto čupavac, ne prevelik, nema baš te svilenkaste končiće, al nekako se sav presijava, sve ostalo pod parketom i pločicama. Nisam ga nikad oprala i stalno imam osjećaj da je prljav i pun grinja. Strogo sam zabranila hodanje u cipelama po njemu i nitko po njemu ne mrvi sendviče, izgleda kao nov. Nije mi baš zgodno prašiti ga na dvorištu, malo ga bolje usisavam i tu i tamo preokrenem pa smeće popada po parketu. Sad sam imala radove pa smo ga zarolali i planirali odnijeti u praonicu, al nije mi palo na pamet da bi se mogao usmrdit...tko da ću razmisliti o pranju.... > S čupavcem mi stan jednostavno bolje izgleda iako nikako nije tepih koji je lako održavati.. Također ni mi ne hodamo u obući po tepihu, a pogotovo ne jedemo tu gdje je tepih, mrak mi pada na oci cim se sjetim mrvica 😅 Ali, svejedno bi ga temeljno ocistila jer volim da bude sve mirisno i cisto. Da, i to sto kazete, super izgleda u stanu/kući, ali teško ga je održavati. Pokušat cu sa vanishom što mi je ova gospođa savjetovala.😊
prije 15 dana, 17:41
Vanish je mrak, posipas ga, lagano utrljas da prode unutra izmedu dlacica. Ostavis da navuce prljavstinu na sebe u usisas. Tepih bude ko nov, cist i mirisan. Samo ga i preokreni i usosaj s donje strane jer prode dio praska
prije 15 dana, 18:40
Kolko sam upoznata s pranjem tepiha bilo gdje...kemijskim sredstvima ...nema stroja koji ga suši već se suši na zraku...suncu.. Nazalost i nas je tako sušen i dovezen a kad smo ga odrolali ijujuju...jedan dan je bio zamotan i ostala je vlaga i usmrdio se... U svakom slučaju šteta je uništit ako netko investita u. skuplji tepih.. Osam godina star pas ...10 tepiha promjenili...i sad kupimo u Kauflandu(200 kn / 180*120 cm) one ful tanke onak da on ima di ležat i kak neki kažu da ljepše prostor izgleda☺️ Ionak ga kupujemo zbog psa a ne zbog nas😂😂
prije 14 dana, 23:38
Ja svoj tepih perem sa Opal pastom i super mi je.
prije 14 dana, 00:31
> Tridvajedan321: > Kolko sam upoznata s pranjem tepiha bilo gdje...kemijskim sredstvima ...nema stroja koji ga suši već se suši na zraku...suncu.. > Nazalost i nas je tako sušen i dovezen a kad smo ga odrolali ijujuju...jedan dan je bio zamotan i ostala je vlaga i usmrdio se... > U svakom slučaju šteta je uništit ako netko investita u. skuplji tepih.. > Osam godina star pas ...10 tepiha promjenili...i sad kupimo u Kauflandu(200 kn / 180*120 cm) one ful tanke onak da on ima di ležat i kak neki kažu da ljepše prostor izgleda☺️ > Ionak ga kupujemo zbog psa a ne zbog nas😂😂 Znači ako ga pereš u kišnom razdoblju usmrdit će se garant :,'(
prije 14 dana, 00:34
1 2 Sljedeći