Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Odjavi se

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Prehrana, recepti, ekologija /

Ispadanje kose?!

Cure, žene ispada mi kosa.. Dosta.. Imam 24 godine.. Istina da je svaki dan u pundi i repu jer je takav posao gdje mora bit.. Prije nego odem dermatologu i placam skupocijeni šampon... Ako ima tkokalve jeftinije pprijedloge 😫
prije 7 dana, 13:01
za početak provjeri hormone štitnjače. Ako možeš zamijeniti rep nekom pletenicom, riblja kost, fishtail... Ovako šta zaustavlja ispadanje, a da je isprobano i meni 100% djelotvorno: 1. cejlonski cimet. 1 čajna žličica dnevno u jogurt i pojesti.( jogurt, mlijeko, puding, votever). Napredak se vidi već nakon tjedan dana. Čudo božje <3 Jeftinije ga je kupiti u rinfuzi u nekoj bio ljekarni nego u dmu. 2. ispiranje kose zelenim/ crnim čajem. https://www.naturalhairqueen.net/how-to-do-a-green-tea-hair-rinse-on-natural-hair/ Nakon trećeg ispiranja, kosa je skroz prestala ispadati :")
prije 7 dana, 13:15
Slažem se s provjerom hormona štitnjače.
prije 7 dana, 13:17
Meni je pomogao šampon od češnjaka od Farmasija 😊
prije 7 dana, 14:20
samponi na prirodnoj bazi, ili 100% prirodno maslinovo ulje ili kokosovo ulje, ako je moguce ostavis preko noci i sutradan dobro isperes(ne vise od jedanput tjedno) . Meni je barem to pomoglo da mi kosa bude puno zdravija
prije 7 dana, 15:18
Kolovoz je vrijeme kad nam ispada kosa, rujan također..drveću opada lišće...mačke se linjaju (ne znam u kojem mjesecu)...
prije 7 dana, 15:53
Tinktura od koprive (oralna primjena) i Khal fair force (dodatak prehrani) se meni pokazali najbolji. Iz mog iskustva, nikako Farmasi i slični šamponi, što blaži šampon..
prije 7 dana, 16:33
Meni opada kosa cijeli godinu.. inače sam frčkava i jedino kada se mogu počešljati je kada operem kosu.. ali to bude pun odvod kose, a tek kada se počešljam- još gore. Provjeri hormone štitnjače, ja imam hipotireozu i doktor opadanje prepisuje štitnjači..
prije 6 dana, 18:54
Gabrielle, kod frčkavica je drugačije :) Normalno da je pun odvod kose jer ona ne ispada onako dnevno ko curama s ravnom kosom nego se sve to otpalo odjednom makne iz kose pri pranju, pa izgleda kao da je ima izuzetno puno. Sad sam na moru testirala dodatno tu teoriju( iako sam znala da je točna)- svaki dan sam prala kosu i češljala je pod tušem, par dlaka je otpalo. Došla doma, 5 dana nisam prala kosu, operem je danas i bam, puna četka! p.s. i meni je abnormalno ispadala od štitnjače, ovo gore šta sam napisala djeluje i smanjuje ispadanje 100%, probaj! ;) I prebaci se na curly girl method ako već nisi :")
prije 6 dana, 19:14
SaraKedavra ja hvala Bogu imam nenormalno gustu kosu i ima je na izvoz 😂 tako da budem donekle i sretna kad vidim da opada.. iako se i nakon par godina od otkrivanja dijagnoze nije prorijedila 😅
prije 6 dana, 23:09
Meni u zadnjih 6 mjeseci dosta opada kosa i bila sam kod doktora, štitnjača je oke. Kasnije sam se požalila frizerki pa je rekla da nemam razloga za brigu jer imam dosta mlade kose. U međuvremenu sam izmijenila šampone, regeneratore i sada stavljam što manje toga na nju... Preporodila sam se, kosa nikad ljepša, nekada se po dva dana ne češljam jer nemam potrebu, a mlade kose... To je prestrašno koliko je ima. Mogu reći da je to jedina stvar koja me malo nervira jer strši na sve strane 😂
prije 6 dana, 10:58
Kron sampon i losion 👌
prije 4 dana, 20:32
Također imam problema s opadanjem kose, naročito u prijelaznim razdobljima. Pomaže mi tinktura od koprive i od welede tonik za kosu koji se masira u tjeme! Također sam prešla na prirodnije šampone bez slsa, silikona i ostalog i kosa mi puno brže raste :) Mnogi hvale i tablete od Natural Wealtha za kosu kozu i nokte, ali meni ih zeludac nije bas volio
prije 1 dan, 13:44
Meni je isto tinktura od koprive stvarno pomogla. Štitnjača je isto bila ok. I ošišala sam se na bob tako da ne mogu svezati rep i punđu jer mi je inače bila stalno svezana :') :') :') :')
prije 1 dan, 15:09