Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Odjavi se

Forumi /

Svakodnevica /

Dom /

Kako ukloniti neugodan miris obuće?? HELP (haha)

Drage ženice, imam pitanje. Naime, kupila sam nove ljetne šuze, nisam baš modni ekspert pa nez kako se zovu takve cipele, onako imaju slamnati đon. Nebitno. Ono što je problem je to da je pala kiša, predviđene su samo za suho vrijeme i natopile su se vodom. Od tada se ne mogu riješiti NESNOSNOG smrada obuće. Znači, nosim ih doslovno samo minutu, noge mi smrde kao da ih nisam oprala stoljećima. Cipele ne mogu oprat jer bi se skroz raspale, brisala sam unutarnji dio vlažnim maramicama ali ne pomaže. Posprejala sam dezićem, nula bodova. Ne želim ih baciti jer su fakat lijepe i nisam ih skoro opće nosila, ali su nesnosne za nošenje jer se čak smrad osjeti kada sam obuvena i ne želim pogušiti ljude oko sebe x-) ,:) Ima li koja od vas savjet kako da to riješim ili da ih frknem u smeće makar su skroz nove? :| :'(
prije 23 dana, 11:45
Joj bojim se da teško nakon kiše. Uglavnom, pokušaj sa sodom bikarbonom. Napravi od nje kao pastu malo dodavši vodu i premaži ih iznutra. Ostavi da se osuši, ali ne na suncu nego samo na zraku koji sat pa krpom ukloni taj premaz. Možda bi moglo pomoći, ali ne garantiram.
prije 23 dana, 11:58
Probajte staviti preko noći vrečice od bilo kojeg čaja u filteru🤗
prije 22 dana, 15:30
Probat ću oboje, hvala na odgovoru curke :D
prije 22 dana, 15:58
Ja sam svoje oprala u masini na lagano i nisu se unistile. Govorim o spagericama, odnosno espandrilama
prije 21 dan, 19:57
E da, espadrile, hvala :") ja i nazivi ,:) Na koliko stupnjeva ste ih stavila?
prije 21 dan, 10:21
Ako se mogu natopiti u dezificijensu iz DM-a koji se koristi za dezinfekciju donjeg rublja i pelena(plavi sa mirisom je bolji za takve stvari), mozda bi uspjelo unistiti uzrok tog smrada?
prije 21 dan, 12:10
Meni je jedino pomoglo, alkohol razrijeđen s vodom i u to par kapi (citaj dosta) eterično ulja ja stavila lavandu i naspricala to unutar cipela i manje je smrdilo 😊😊😊
prije 21 dan, 13:50
Hmm, hvala curke na prijedlozima. Probat ću sve pa kaj pomogne, pomogne :)
prije 20 dana, 16:38
probajte staviti preko noći sodu bikarbonu s kojom kapljicom etericnog ulja :)
prije 17 dana, 03:46
Meni je iskreno to znak da su tenisice odradile svoje... E sad, neke se tenisice mogu prat, ali ja ih se bojim stavljati u veš mašinu... hmmm
prije 9 dana, 21:45
> doricaSmb: > Drage ženice, imam pitanje. > Naime, kupila sam nove ljetne šuze, nisam baš modni ekspert pa nez kako se zovu takve cipele, onako imaju slamnati đon. Nebitno. > Ono što je problem je to da je pala kiša, predviđene su samo za suho vrijeme i natopile su se vodom. > Od tada se ne mogu riješiti NESNOSNOG smrada obuće. Znači, nosim ih doslovno samo minutu, noge mi smrde kao da ih nisam oprala stoljećima. Cipele ne mogu oprat jer bi se skroz raspale, brisala sam unutarnji dio vlažnim maramicama ali ne pomaže. Posprejala sam dezićem, nula bodova. > Ne želim ih baciti jer su fakat lijepe i nisam ih skoro opće nosila, ali su nesnosne za nošenje jer se čak smrad osjeti kada sam obuvena i ne želim pogušiti ljude oko sebe x-) ,:) > Ima li koja od vas savjet kako da to riješim ili da ih frknem u smeće makar su skroz nove? :| :'( Možda bi pomoglo ako ostavite gustin neko vrijeme i poslije isčetkate,,dobro osušite i nikako više na mokro,jer je početi proces truljenja ....ako je prirodni materijal,lp.
prije 4 dana, 13:14